m3 automatik


Recommended Posts

...mislis bas na automatik ili SMG ?

...M3 sa automatskim menjacem nisu pravljeni za evropsko trziste, te varijante sa komplet drugacijim agregatom isle su samo za ameriku !

Link to post
Share on other sites

Ja nikad nisam vozio taj SMG ali pretopostavljam da je bolji manuelni jer ima dosta koji su prepravljeni na manuelni. Ubrzanje je sigurno slabije jer tek ove novije generacije tih menjaca mogu da ubrzavaju kao rucni...

Link to post
Share on other sites

SMG i jeste manualni menjac samo sto automatika radi ono sto bi vozac trebao,hidraulicna pumpa i automatika stoji sa desne strane motora.Takodje mislim da E36 M3 nije imao automatski menjac,samo obican manualni i mozda SMG

smgkq4.jpg

Link to post
Share on other sites

....ta prva generacija SMG menjaca nije se bas najbolje pokazala 'kod nas', mislim da ni jedan nije vise u zivotu !

...e sad jel to losa konstrukcija ili nase odrzavanje...

Link to post
Share on other sites

Super je to stvar, ali je skup i nije za srbiju zato sto nije u stanju da predje 100000000000000000000km a nista da se ne uradi i ne crkne.

Siguran sam da to funkcijonise odlicno u uslovima NORMALNOG odrzavanja a ne naseg odrzavanja.

I inace menja brzine mnogo brze i preciznije nego sto covek to ikada moze da stigne.

Link to post
Share on other sites
....ta prva generacija SMG menjaca nije se bas najbolje pokazala 'kod nas', mislim da ni jedan nije vise u zivotu !

...e sad jel to losa konstrukcija ili nase odrzavanje...

potpis...

kojeg sam god vidio "parkiranog" u servisu bio je sa SMG...

Link to post
Share on other sites

Jeste skupo ali to i nije bila prica. Ali je neuporedivo bolje. A ja mislim da ce se sloziti svako ko je vozio neki auto sa smg ili dsg menjacem.

E to se zove i vuca i kontrola. A sad to da je skupo jeste. Ja sam cuo da je bas jeftin menjac za juga i golfa2 pa sad koliko para toliko i muzike.

Link to post
Share on other sites
Jeste skupo ali to i nije bila prica. Ali je neuporedivo bolje. A ja mislim da ce se sloziti svako ko je vozio neki auto sa smg ili dsg menjacem.

E to se zove i vuca i kontrola. A sad to da je skupo jeste. Ja sam cuo da je bas jeftin menjac za juga i golfa2 pa sad koliko para toliko i muzike.

Dobro si im rekao!Ma sta znaju bmw-ovi konstruktori i inzinjeri,znas ti kad ti Srbin objasni da to nevalja!!!!!!!!

Link to post
Share on other sites

Nemoj da si smesan. Ili nikada nisi voyio automatik ili si vozio leseve. Dobar automatik kada stavis u sport ide bas lepo. A o motorizovanoj mehanici necu ni da pricam. To je sportski auto. A porse je inace to isto stavio u svoje automobile samo zato sto se obraca babama i dedama.

Link to post
Share on other sites