Recommended Posts

Aooo, sad sa se sjetio. Prije 3 godine sam imao isti problem sa Dodge RAM 1500. Niko nije znao da nadje kvar jer nije bilo gresaka.

Zamijenio sam CPS - Crankshaft Position Sensor (senzor radilice, ide izmedju motora i mjenjaca) i posle je radio kao nov.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Baki, nisam resio problem. Sutra mu menjam ulje i filtere i to je jos nekih 100-ak eura. Dosta mi je vise ulaganja za ovaj mesec.

Gledacu da nadjem polovnu lambda sondu samo da probam i vidim kako ce se ponasati sa njom. Ako je OK, kupicu novu.

Ako nije ni do labda sonde, nemam vise namere da resavam ovaj problem, jer kako sam poceo, zamenicu mu sve moguce senzore, sva creva, sonde, protokomer, brizgace, ventile i ne znam sta vise.... a to je mnogo, mnogo para...

Link to post
Share on other sites

Da nisi mislio na Camshaft position sensor ?

Koliko ja znam kad ti crkne Crankshaft position sensor, auto uopste nece da upali ili se ugasi u toku voznje,a meni se to nikad ali bas nikad nije desilo.

Link to post
Share on other sites

Negde na nekom americkom forumu sam procitao da je covek imao slican problem kao i ja i da je izmenjao sve senzore i opet nista. Ispostavilo se da je bio problem sa onom gumom koja povezuje svecicu i bobinu.

Kad sam prosle nedelje proveravao svecice, video sam da je jedna od tih guma, na kraju prema svecici, bila pokidana nekih 1 cm a jos neke su malo zakidane. Da li je moguce da to ima veze?

Link to post
Share on other sites

Danas sam proverio sve bobine i sve one lulice (coil boots), tj. kako ih kod nas zovu "prikljucke za svecice". Sve je ok. Bez obzira sto su na krajevima pukli, prikljucci za svecice su ok i otpor im kao sto pise u autodati.

Onda sam uzeo prikljucke i menjao im mesta, sa jedne na drugu bobinu i iskljucivao jednu po jednu bobinu, takodje sam menjao i svecice da vidim da li neki cilindar ne radi. Taman kad sam pomislio da sam ustanovio koji cilindar ne radi dosao sam do zakljucka da je sve ok i sa svecicama i sa bobinama i sa prikljuccima za svecice.

Na kraju se ispostavilo da je uvek problem razliciti cilindar!!!!!!!!!

Auto 5 minuta radi ok, a onda pocne da trese i vibrira. Te vibracije motora, a i citavog auta, su ustvari posledica toga sto jedan, a ponekad sam imao utisak da cak i 2 cilindra ne rade, ali uvek razliciti cilindri.

Mislim da ovo nema nikakve veze sa senzorom radilice jer bi mi se bar jednom desilo da nece da upali ili da teze pali a on je uvek palio na pola kljuca.

Link to post
Share on other sites

Dobro, aj sad malo logike. Bobine i svecice rade i na closed loop ali i na open loop. Znaci rade i kad je motor hladan a i kad dobije radnu temperaturu. Senzor radilice kao i neki drugi senzori ne rade kad je motor hladan odnosno na closed loop.

Pitanje: Zasto ta bobina radi OK kad je motor hladan a kad dobije temperaturu ne radi?

Link to post
Share on other sites

Slazem se da bobine i svecice rade i na closed i na open loop.

Ali posle ovog danas, pre bih rekao da ja imam problem sa CAMSHAFT POSITION SENSOR-om, tj. senzorom polozaja bregaste osovine.

Ovo je citat iz Bentley-ov uputstva za M52 motor:

Camshaft position sensor is used by the engine management system for sequential fuel injection.

Link to post
Share on other sites

Narucio sam deo i sutra mi stize. Nema probe i nema menjanja, moram da ga uzmem. Cena 80 eur.

Sad mi ostaje samo da molim boga da je do njega, a ako nije... ne znam vise sta da mu radim...

@bmw 528iA Druze, da li mozes danas da proveris koje vrednosti otpora daje tvoj senzor pozicije radilice izmedju pinova 1. i 2. Ja sam nasao u Bentley-ovom uputstvu da treba da bude 1280 oma +-10%.

Link to post
Share on other sites

Sad sam procitao ceo topic i mogu da kazem da znam kako ti je, ja sam imao tako nekakav problem ali mi je neki majstor odma reko da je problem u bregastoj ili u ventilima ako sam imao podizanje temperature vise od dva puta, odma smo rasturili glavu ,poslali na obradu i sicovali ventile i bilo je OK, mozda to kod tebe nije isti slucaj a i znam da ti je sve ovo vise preko stojka i da ti dodje da ga prodas posto zasto samo da te glava ne boli vise, ima u NIshu jedan dobar majstor, zove se Boki a servis mu je kad prodjes kasarnu i ides prema Bubnju i na prvom semaforu desno u jednoj tesnoj ulici, pa probaj decko se dosta razume u tu vrstu problematike a ima i jedan dobar u Le pa ako hoces mogu da te povezem. Srecno!

Link to post
Share on other sites

Dzaba sam puk`o jos 80 eur. Auto se potpuno isto ponasa. Posto se kod njega greske ne brisu skidanjem kleme sa akumulatora, sutra cu da ga povezem na dijagnostiku da mu resetujem greske, ali ne verujem da ce mu to pomoci....

Ne znam, ALI STVARNO VISE NE ZNAM STA DA RADIM!!!!!!!!

Link to post
Share on other sites

Prijatelju, vozio sam ga u dosta servisa i vec sam pisao ovde, niko se nije zainteresovao da ga ozbiljno pregleda.

Ovo mi vec postaje kao najgora nocna mora. Ulozio sam dosta para u ovaj problem a uopste se ne vidi na njemu da sam ulagao nesto, a sto je najgore, nisam resio nista. Cak imam utisak da je jos gore. Mogao sam da mu ugradim plin, da mu kupim nove gume ili felne, pa da mi ne bude zao jer se vidi nesto, a ovako kao da sam bacao pare u bunar....

Link to post
Share on other sites

i ja sam bio u slicnoj situaciji...

gledaj,najbolje bi bilo ovo sto Bane kaze ali dje naci sondu a da je ne moras kupiti ako nije do nje...?

ja sam siguran da bi ti BMW 528IA nasao problem da mu ostavis auto na par sati...a ovako tesko(ako nije sonda)

e pa imas li ti neki ozboiljni servis dje ce ti majstor uzeti auto i traziti problem a da nece od tebe traziti da kupujes sve na sta on pomisli?neki ozbiljni servis?

meni je auto trokirao,nije lijepo radio,tresao(e36 320i)...mogao sam pola auta izmjenjati i Bog zna kada bi nasao kvar...u pitanju je bio kompjuter,usla voda u njega...otisao sam kod dobrog majstora,otkrio mi problem i gotovo za pola sata...

Link to post
Share on other sites