Recommended Posts

Brate ako nece da da 150 za polovne ili 400-500-600 za nove ne razumem sta je onda resenje,da nece da ide na nirburgring da vozi tu kocku,mislim da ako se spusti malo kako je Sone reko ne bi trebao da stosuje,na kraju krajeva svi hoce tuning za 20 eura e pa eto ima za 35

Link to post
Share on other sites
...slazem se ja da je moguce uraditi i verujem da je radjeno dosta puta, ali to je kupus tuning !!!!

to sto time automobil izgleda nize i sto nekome nema nikakvih posledica meni ne znaci mnogo, posto meni ima mnogo posledica i za moju voznju to ne funkcionise !!!!

...skracivanjem opruge gubi svoju funkciju na kolima, auto jeste nizi ali je opruga meksa i lakse se sabije amortizer do kraja (stosuje), tako da ako tebi nizi i meksi auto ne smeta nemoj druge ubedjivati da je to dobro jer NIJE !!!

...poenta kracih opruga nije samo visina nego i tvrdoca, da ne detaljisemo dalje ako kojim slucajem neko skrati progresivnu oprugu ili deo iste malo prekali grejanjem !!!!

...da ponovim i ja sam to isto radio ali na yugu za koga nema drugog izbora, ali za jednu kocku za koju mogu za 150eu da se nadju nove opruge ili za 60-tak polovne to je totalna glupost !!!!

Hvala bogu da ima neko normalan...

A rekao sam da nije moguce zagrejati 2cm opruge a da se toplota ne prosiri na jos puno vise od ta 2cm. To nije moguce i to i deca znaju.

Link to post
Share on other sites

Nije mi jasno sta ste toliko zapenili, da moze da se spusti grejanjem moze, da je bolje da kupi prave sportske opruge pa naravno da je bolje ali kako nema da odvoji 100 i vise eura a nece da preteruje sa spustanjem i ovo je ok, a kada se opruga greje naravno da se toplota prenosi ali se uzari samo tih dva cm i to se savija pri dnu opruge tako da to naleze na postolje za oprugu i na kraju ispade da deo opruge koji najvise radi ostaje nedirnut, naravno tvrdoca ostaje ista jer je to standarna opruga.KOLIKO PARA TOLIKO I MUZIKE uvek bilo.

Link to post
Share on other sites

Sreca pa je Marko merodavan da odredi ko je normalan a ko nije,das mu savet jos ispadosmo budale,a nece da se isprsi za originalne,strasno,ima brate moze sve ako platis i eto reseno

Link to post
Share on other sites
KOLIKO PARA TOLIKO I MUZIKE uvek bilo.

upravo tako...i svaki put kada sam stedio i gledao da prodjem sto jeftinije prolazio sam duplo skuplje.

ko nema neka se snalazi,kida,grije...

ko ima neka kupi...

opet dodje na ovo koliko para toliko muzike.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
...slazem se ja da je moguce uraditi i verujem da je radjeno dosta puta, ali to je kupus tuning !!!!

to sto time automobil izgleda nize i sto nekome nema nikakvih posledica meni ne znaci mnogo, posto meni ima mnogo posledica i za moju voznju to ne funkcionise !!!!

...skracivanjem opruge gubi svoju funkciju na kolima, auto jeste nizi ali je opruga meksa i lakse se sabije amortizer do kraja (stosuje), tako da ako tebi nizi i meksi auto ne smeta nemoj druge ubedjivati da je to dobro jer NIJE !!!

...poenta kracih opruga nije samo visina nego i tvrdoca, da ne detaljisemo dalje ako kojim slucajem neko skrati progresivnu oprugu ili deo iste malo prekali grejanjem !!!!

...da ponovim i ja sam to isto radio ali na yugu za koga nema drugog izbora, ali za jednu kocku za koju mogu za 150eu da se nadju nove opruge ili za 60-tak polovne to je totalna glupost !!!!

sada neki kazu da ima nove za 500- 600 ti kazes za 150 :) jel to 150 po tocku ili?? mene isto zanima 3 cm napred i 1,5 pozadi kesh nije problem( kesha nema :D ) znaci kada budem radio uzecu najvervatnije novo !!!

sada mnogi su mi rekli ( a ja se u to ne razumem) da svako spustanje sjebava kosheve??? mislim da ovih par cm nebi trebalo da pravi problem???

i jos jedno pitanje video sam na kocki 16 -ice felne i izgledale su extra!!!! a auto cini mi se nije bio ni malo spusten, pa me zanima ako bih stavio 15 (planiram bbs) jel to nebi pravilo probleme ako malo spustim auto??? i rekli su mi isto da za neke vece felne tipa 15 i 16 trebali bi mi distanceri???? ( sta je to) auto je 87' 318 :dance3: :dance3:

Link to post
Share on other sites

aj kada sam vec poceo da te gnjavim :) mozes li mi reci tacno ime ili kako da ja to pazarim a da mi nedaju opuge od fapa :dance3: 150 jura deluje ok a koliko bi mi uzeli majtori za ugradnju??? neka okvirna cena (opet da me neko ne odere :dance3: )

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Cisto da spomenem,ako neko hoce KW suspenziju,ima u Cacku,firma se zove Botta...komplet KW amortizeri sa oprugama, 60/40...477 eura

Link to post
Share on other sites

Ajde bez svadje, nego da ja ne otvaram novu temu, a pritom bih nesto da pitam, pa ako neko zna odgovor da mi odgovori, posto ja ne znam... :lol:

Imam neke ljubicaste opruge (kao su crvene ali vise lice na ljubicaste :) ) i sada me zanima koliko one tacno spustaju, jel ih imao neko na autu... ? ;)

Link to post
Share on other sites

Stavio i zenuo se.... :fool: Ne spustaju nista, mozda cittavih 1cm al dobro...velika je razlika izmedju crvenih i ljubicastih.... ;)

Razlika u boji je razlika u tvrdoci npr i crvene i ljubicaste mogu biti krece za 40mm ali im je tvrdoca razlicita. A ako ti nisu za odgovarajuci motor onda nedobijes napisanu visinu.

Link to post
Share on other sites