Recommended Posts

M50 motori koji su proizvedeni do devetog meseca 1992 koriste univerzalnu sondu koja je potpuno identicana kao original bosch, zvao sam pretstavnistvo boscha kod nas i oni su mi tako rekli, kupio i ugradio za 6500din sa garancijom godinu dana i sada je sve kako treba. Ako sumnjas da je sonda mozda bi bilo najbolje da nadjes nekog da ti odradi dijagnostiku.

Link to post
Share on other sites
Gadafi to je ustvari onaj oxigen sensor u srvice manual -u zar ne??? Hermes o kakvom univerzalnom pricas nije mi jasno?

senzor stoji na izlaznoj grani i laicki receno regulise smesu vazduha i goriva.a postoje i univerzalni koji su jeftiniji koji nisu bas specijalno napravljeni za bmw-a nego kako da ti objasnim ...univerzalni su i mogu na druge automobile:) uzgred nekim dijagnostickim aparatima ne moze da se vidi ako je sonda otisla delimicno jedino ako je skroz otisla ,ali iskusni majstor moze i to da provali

a odakle tebi ideja da ti je otisla sonda?

Link to post
Share on other sites

Pa iskreno da ti kazem i ne znam samo sto video si ostatak mog posta u ovom topiku i nikako da sredim te sitnice a i auto je presao 300000 km a da ju je neko menjao nije a video sam negde da je treba menjati na svakih 100 do 150 hiljada. Mozda gresim ali neverujem da je vecna. Ako si video sta sam pisao pre, posle ciscenja ICV a na benzin radi ok sto se tice lera ali na plinu mi napravi oscilaciju od 4x izmedju 500 i 1100 obrtaja dok se ne stabilise. A pored svega toga ponekad u voznji zna onako da se kao na sekund dva ugusi jednostavno se upale lampice za motor i kazaljka za potrosnju se vrati iza nule kao da je ugasen i onda pritiskom na kvacilo i dodavanjem gasa par puta krene i to pod malo jacim gasom. Dizne su cishcene pre nekih 4000 km zamenjen filter goriva. Ne znam zasto se to desava osim ako sonda ne salje neku pogresnu info pa se motor ugusi ili od prejake smese ili od slabe. Ne znam sta drugo da gledam ako imate savet tu sam. A gde moze da se nadje ta univerzalna sonda??

Link to post
Share on other sites

mada opet ne mora nista da znaci da plin zeza ,ja sam ti antiplindzija i ne mogu ti tu pomoci...najbolje bi ti bilo da postavis svoje pitanje u autogas sekciji pa tamo potrazi odgovor

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ljudi provalio sam da na mom autu i nema lambda sonda. Vidim konektor na motoru ali na loncu ili katakizatoru ili sta god da je nema ulaz ili kako god ga nazovem leziste za sondu jer je neko vec menjao taj lonac ili sta je vec i stavljen je BMW-ov orginal to kazem jer je na njemu BMW-ov logo i natpis, ali sonde nema. Plin nastelovan zamenjena creva i filteri i auto ide extra i nema vise problema sa ler gasom.

Link to post
Share on other sites