carinjenje motora


Recommended Posts

Zna li neko kakva je situacija kad se ubacuje stranac motor u kola, posto vecina majstora nema papire kako se to moze ocariniti a da je legalno i da auto moze da se registruje?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a mora li motor da se vozi na granicu kao pre ili moze da se ugradi pa da se uradi carinjenje?

Ne carini se motor,samo ce ti registrovati auto i ako imas stranca pod haubom.

Link to post
Share on other sites

pitanje za strucnjake:znaci,po novim propisima se npr. M40 1.8 motor ne moze provlaciti sa snagom od 55kw(kao ja sada),tj.onaj pocetni fabricki broj,kod mene 184B,govori sve,tj.prave fabricke podatke kad ubace u komp. i nema lazi nema prevare,a samim tim nas sleduju i vece registracije :) :) :vampire: :D .cisto da znamo sta nas ceka!

Link to post
Share on other sites

Čekaj novu godinu i reši problem. Po novom zakonu motor je potrošni deo, kao i npr. amortizer. :) :) :vampire:

Link to post
Share on other sites

Po Uputstvu Supa

U prevodu kada iz nekih razloga broj motora/sasije postane ne citljiv (uglavnom zbog korozije) tada auto ide na vestacenje i ako se utvrdi da je stvarno tako SUP ukucava svoj broj koji se unosi u saobracajnu. Ne treba ni da pominjem kakve se muljavine rade sa time :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

ako neko ima kombinaciju za carinjenje motora molio bih da podeli samnom, kako, gde, sta, posto... da napomenem nemam racun nemam nista, samo broj motora i dobru volju... :) da napomenem, nelegalne carine me ne zanimaju posto sam popio jednu takvu ovde pa ne zelim ponovo...

Link to post
Share on other sites

nista drugo ni ne treba osim broja motora. samo broj motora izdiktiras, i das 230e i gotovo na nekih 10ak dana. mozda i pre. transporter mi carinio motor onaj iz crnogorca, i opet ce da mi radi. najpovoljniji je. sve sam zvao... i najpovoljnije je kod njega.

Link to post
Share on other sites

Mozete kako hocete, cenu ste procitali, pa izvolite :)

Potrebno:

-kopija saobracajne dozvole auta u koji se ubacuje motor koji se carini, auto MORA biti registrovan

-kopija licne karte vlasnika na koga se vodi auto

-broj motora, ccm i kw

-pare :P

neki put bude gotovo za 3 dana, neki put za 5,ali uglavnom nema preteranog cekanja, dobijate carinske papire za motor sa kojima idete na tehnicki pregled da se ustanovi zamena i novi broj motora, posle u SUP po novu saobracajnu i to je to :)

Link to post
Share on other sites

Mozete kako hocete, cenu ste procitali, pa izvolite :)

Potrebno:

-kopija saobracajne dozvole auta u koji se ubacuje motor koji se carini, auto MORA biti registrovan

-kopija licne karte vlasnika na koga se vodi auto

-broj motora, ccm i kw

-pare :P

neki put bude gotovo za 3 dana, neki put za 5,ali uglavnom nema preteranog cekanja, dobijate carinske papire za motor sa kojima idete na tehnicki pregled da se ustanovi zamena i novi broj motora, posle u SUP po novu saobracajnu i to je to :)

ispunjavam sve tacke, al 300e je bas bas puno za jebenu papirologiju :(

Link to post
Share on other sites