carinjenje motora


Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Potrebno:

-kopija saobracajne dozvole auta u koji se ubacuje motor koji se carini, auto MORA biti registrovan

Cisto iz radoznalosti, zar se ovo ne radi kad ti istekne registracija?

Link to post
Share on other sites

Tako je, a to sto auto mora biti registrovan je samo predostroznosti radi, zbog mutljavina isl. verovatno je bilo problema pa su promenili od prosle godine.... Pre je moglo i kada istekne registracija... A sa papirom od carine motora moze da se voza neko vreme, cisto kao dokaz dok se auto ne registruje, naravno ne godinu dana,ali mesec-dva nije problem :)

Link to post
Share on other sites

Dajte neke informacije, ali proverene, hoce li da se ukine to carinjenje motora? :)

Cuo sam da ce biti donesen pravilnik po kom ce biti stvarno uvedeno da se motor tretira kao rezervni deo,

i da zbog toga i nema broja u saobracajnoj.. Ali dok i ako to oni donesu nacekacemo se :prankster2:

Link to post
Share on other sites

ma to se prica vec dve godine da ce se motor tretirati kao rezervni deo,ali novi pravilnik je donet i to je to,broj motora ne pise u saobracajnoj ali se vodi u evidenciji i ima ga na cipu,tako da nam je isti ku*ac dal pise ili ne pise broj motora,sve je isto samo sto sad nema broja na papiru nego na cipu i jos vise informacija ce biti nego u starim saobracajnim...a jednog dana mozda i pocnu da tretiraju motor kao rezervni deo,al kad ce to biti,bog ce ga znati,nece imati zasta pare da nam uzimaju... :hunter:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mirko razocarao si me ! Pa za to ti netreba niko , javi mi se da ti to resim kakvih 200 eura !

znam raspitao sam se na granici, treba mi racun koji glasi na mene i 35 posto od cene koji pise u ugovoru placam za carinu, blok 100e, carina 35e itd...

Link to post
Share on other sites

a granica je daleko u pm, 45 km, castis par evra speditera napravi ti racun, castis par evra carinike i das 35 posto od iznosa sa racuna i sve zavrsis za mizernih 2 sata i 60e u mom slucaju, moze i da platis 150 evra i da neides nigde... ko kako voli...

Link to post
Share on other sites

a granica je daleko u pm, 45 km, castis par evra speditera napravi ti racun, castis par evra carinike i das 35 posto od iznosa sa racuna i sve zavrsis za mizernih 2 sata i 60e u mom slucaju, moze i da platis 150 evra i da neides nigde... ko kako voli...

svidja mi se kako razmisljas,ali mi se ne svidja kako racunas

Link to post
Share on other sites

svidja mi se kako razmisljas,ali mi se ne svidja kako racunas

aj sad ponovo, dazbine su 35 posto od iznosa koji pise u ugovoru, ako pise 100e onda 35e, ako pise 200 onda 70e, itd... carinik dobija izmedju 10 i 20e i spediter pravi racun za 10e, prosto ko pasulj a inace sam uvek imao keca iz matematike...

Link to post
Share on other sites

aj sad ponovo, dazbine su 35 posto od iznosa koji pise u ugovoru, ako pise 100e onda 35e, ako pise 200 onda 70e, itd... carinik dobija izmedju 10 i 20e i spediter pravi racun za 10e, prosto ko pasulj a inace sam uvek imao keca iz matematike...

prvo racun ti je falsara zesca ako ti ga PRAVE,drugo pojavis se tek tako i das cariniku 10-20,trece moras otici do granice i to nesto kosta ,cetvrto gde ti je motor svo to vreme.

Link to post
Share on other sites

ako to pije vodu mirko kako sto kazes.... onda je odlicna racunica. ja sam najjeftinije uradio do sad to je kod drugara 150e. a pre godinu i nesto sam radio kod transportera, bilo je 230e. a kod direta je 300e. pa gledaj...

Link to post
Share on other sites

prvo racun ti je falsara zesca ako ti ga PRAVE,drugo pojavis se tek tako i das cariniku 10-20,trece moras otici do granice i to nesto kosta ,cetvrto gde ti je motor svo to vreme.

a kad nekome platis 150 kakav racun dobijes? jedini stvarno legalan nacin je da odes i da stvarno kupis motor preko i da dobijes racun od prodavca, sve ostalo je muljanje sa racunom, motor moze da ti bude u gepeku, moze da ti bude u autu a moze i bez motora... meni je granica 45km od kuce, ja pricam u svoje ime za svoj slucaj... pojavis se tek tako i sredis sa spediterom i on zavrsava pricu sa carinicima ne ti... sa svim papirima sto ti on napravi udjes u carinu na granici i tu placas tih 35 posto... smatram da to i nije tako komplikovano

Link to post
Share on other sites

a kad nekome platis 150 kakav racun dobijes? jedini stvarno legalan nacin je da odes i da stvarno kupis motor preko i da dobijes racun od prodavca, sve ostalo je muljanje sa racunom, motor moze da ti bude u gepeku, moze da ti bude u autu a moze i bez motora... meni je granica 45km od kuce, ja pricam u svoje ime za svoj slucaj... pojavis se tek tako i sredis sa spediterom i on zavrsava pricu sa carinicima ne ti... sa svim papirima sto ti on napravi udjes u carinu na granici i tu placas tih 35 posto... smatram da to i nije tako komplikovano

Daj broj speditera?? Ako nije tajna?

Link to post
Share on other sites