ZAMENA CREVA ITD..


Recommended Posts

Moze li neko da mi kaze kako da zamenim creva za vodu koja su spojena na gasni sistem a da ne prospem tecnost za hladjenje. i hteo sam da ocistim ili promenim filter gasa koji se nalazi u elektro ventilu (valjda) medjutim oba el. ventila mi se nalaze u sklopu sa isparivacem i deluju mi nekako dosta plasticno. Da li neko zna kako ovo resiti i dali je voljan da podeli info. inace u pitanju je venturijev sistem gasa.

Link to post
Share on other sites

pa uvek ce morati da ti izadje deo rashladne tecnosti cak i ako budes jako brz.

a filter na el ventilu se nalazi u casici sa donje strane el ventila,zavrnes bocu na ventil, popustis casicu i sacekas da plin iscuri i skines je....

Link to post
Share on other sites

Ljudi crnjak. Ja juce skinuo filter iz ovog ventila i kao ocistio ga "navodno" magnet nema (bar ne vidljiv) i kao ok. Zavrsim sa poslom i da krenem kuci i nepredjem 100 metara ugusi se auto. Znaci ne ugasi se nego samo ga svuce kao na ler ja dodajem gas i kao krene da zaurla i opet nista obori ga na nulu i tako radi. Prebacim na benzin i malo ga razvucem. Posle izcimam Babica da ga pitam o tome (verovatno sam smorio coveka, izvini za cimanje) i kaze da skinem el. ventil i da mu dam plus da produva ventil. Nisam uspeo da ga skinem jer bi morao da skidam isparivac i posle malo nervoze resim opet da pogledam filter kad ima sta da vidim on zacementiran, znaci toliko prljav da se nisu videla ona rebra na filteru. Opet ponavljam magneta nema nigde i ja kao opet nesto ocistim filter i onako bez filtera pustim plin da izduva one opiljke iz kucista za filter. Vratim nazad i sada kao prolazi, ali jutros opet nista na plin nisam mogao doci na posao nego na benz. Problem i dalje postoji, IDEJE??? Dali neko zna koliko kosta lovato el.ventil?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...