Recommended Posts

... Nakon prodaje Abartha, sedim na oglasima i ne znam sta da trazim.

Kada sam jurio F30 LCI, pre 3 godine, znao sam da zelim taj auto, posle prodaje F30 hteo sam abartha dok sam jos uvek momak, a nakon prodaje abarta...sedim, listam oglase, i u bunilu sam :D 

Poslao sam poruke ljudima od kojih sam ranije ili kupovao aute, ili znam da imaju dobro odrzavane primerke i u lepoj opremi.

Ovog puta akcenat mi je bio da pronadjem dobro i lepo odrzavan auto, a ako je moguce, da bude bar malo uocljiv od ostatka mase auta...

Zove me drugar, kaze mi da ima u ponudi bas ovaj auto koji ce nekoliko minuta kasnije postati moj:

BMW F11 525 xDrive, u M paketu.

 

Najvaznije da se kaze oko odrzavanja - uradjeni su mali i veliki servis pre mesec dana, zamenjeni leteci lezaji, uljna pumpa, zamenjen jedan vazdusni jastuk, turbine obe remontovane, dizne servisirane, proverene i zamenjene gumice, novi diskovi i plocice, ima jos nesto sigurno ali pisacu kako se budem setio.

Auto ima fantasticnu opremu, pocevsi od dinamik farova sa pranjem, head up displeja, tempomata i limitera, grejanje sedista, hill hold, cak 5 modova voznje, sport menjac sa saltanjem na volanu, a ono sto je mene najvise odusevilo je adaptivno vazdusno vesanje. Auto bukvalno pliva po putu i neverovatan je za voznju.

Na njemu su kao nove Pirelli P7 letnje gume sa M felnama.

 

Za sada toliko... pozdrav od mene :) 

P.S. Ukoliko se fotke ne vide, pisite, da promenim sajt ili okacim na neki drugi nacin.

Pozz

 

IMG-0751.jpg

IMG-0752.jpg

IMG-0823.jpg

IMG-0847.jpg

IMG-0849.jpg

IMG-0850.jpg
 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
On 7/19/2023 at 3:59 PM, Dark said:

Cestitke na kupovini! Bas lep "lubenicar" ... Ima da se najede asfalta!

Hvala najlepse!

On 7/20/2023 at 9:23 PM, somi92 said:

Cestitke, koje god, jesi uvozio ili je ovde bio već?

Hvala. Novembar 2012. godine je proizveden, a bio je vec duzi niz godina u Srbiji. Potom je bio kod druga kod koga je i uradjen taj najveci deo servisa, i sada je kod mene..

 

Pre nekoliko dana:

odradio sam update navigacije, ugasio start stop, sada imam animaciju ///M kada se pali auto, ugasio sam pranje farova i to je valjda to, mozda sam nesto zaboravio.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
On 8/19/2023 at 1:42 AM, somi92 said:

Jesi proveri zadnje jastuke na vešanju? Kazu da svaki karavan pre ili kasnije ima problem sa tim

Jesam, nista se ne cuje, rade normalno, nema nekih anomalija pri voznji.

Imam pitanje vezano za menjac i mali problema koji imam na ovom autu, naime,

oseti se da samo, ali samo prilikom saltanja iz 6. u 5. brzinu, menjac trza.

Promenjen je wandler menjaca, prvobitno je trzao iz 2. u 3., a sada samo kada idem neki kickdown ili dodam gas,

pa iz 6. u 5. Nebitno je da li udjem u rucno saltanje menjaca ili automatski salta, ista stvar se desava.

Do cega li moze biti i kako bih mogao resiti problem?

kod bivseg vlasnika (mog drugara) nije trzalo dok nisu dolili ulje, nakon toga trza. Da li bi bilo resenje da mozda izvucemo 0.5L ulja iz menjaca?

Za sve sugestije slusam i tu sam 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...