Recommended Posts

Zdravo svima, kupio sam pre par meseci kockicu za projekat. U pitanju je m40 motor. Imam problem sa autom, kad je hladan naleva previse goriva, jedva radi na leru, dimi iz auspuha i smrdi nenormalno. Kad se ugreje radi kako treba.

Na autu su zamenjeni kablovi, kapa, ruka, svecice. Zamenjena bregasta i klackalice, polovno ali u dobrom stanju, hidropodizaci novi. Uzubljen je kako treba. Regulator pritiska goriva zamenjen, stavljen polovan trebalo bi da jen kako treba, plavi senzor za temperaturu nov febi. Usisna grana je ociscena i predihtovana, senzor klapne gasa proveren na unimeru, takodje i step motor (icv) oko 8 oma pokazuje. Icv dobija struju trebalo bi da je tu sve kako treba. Auto ima plin, protokomer je otvaran. Kad iscupam protokomer auto promeni rad i tek tad ne radi kako treba.

 

Molim ako neko moze da pomogne i da me uputi sta dalje da gledam jer ja vise stvarno ne znam sta da radim 😅

Link to post
Share on other sites
On 1/8/2024 at 7:04 PM, Blyatman said:

Zdravo svima, kupio sam pre par meseci kockicu za projekat. U pitanju je m40 motor. Imam problem sa autom, kad je hladan naleva previse goriva, jedva radi na leru, dimi iz auspuha i smrdi nenormalno. Kad se ugreje radi kako treba.

Na autu su zamenjeni kablovi, kapa, ruka, svecice. Zamenjena bregasta i klackalice, polovno ali u dobrom stanju, hidropodizaci novi. Uzubljen je kako treba. Regulator pritiska goriva zamenjen, stavljen polovan trebalo bi da jen kako treba, plavi senzor za temperaturu nov febi. Usisna grana je ociscena i predihtovana, senzor klapne gasa proveren na unimeru, takodje i step motor (icv) oko 8 oma pokazuje. Icv dobija struju trebalo bi da je tu sve kako treba. Auto ima plin, protokomer je otvaran. Kad iscupam protokomer auto promeni rad i tek tad ne radi kako treba.

 

Molim ako neko moze da pomogne i da me uputi sta dalje da gledam jer ja vise stvarno ne znam sta da radim 😅

 

Kada kazes "jedva radi na leru", jer mislis na mali broj obrtaja ? Ili se muci kao da radi na manje cilindara ?

 

Taj polovni regulator pritiska goriva moze biti upitan. Ipak su to sada prastari delovi i pitanje kakva je membrana u njemu. Nov za M40 ne mozes vise da porucis ali imas alternativu od M10 motora u verziji od 3 bara. Razlika je samo u kacenju vakum creva. Pozeljno bi bilo da probas auto sa drugim protokomerom za koji si siguran da je ispravan. 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Nije uopšte hteo da radi na leru prvih 2-3 minuta morao sam papucicom da ga drzim, kad se ugreje radi ali se muči, padaju obrtaji, trokira.

Promenio sam danas drugi komp, upalio je iz prve, radio mnogo bolje ali sad sa ovim kompom icv ventil uopste ne reaguje tako da svo vreme radi u 1500-1700 obrtaja. Probao sam i drugi protokomer ali nista nije promenilo. Kratko mi je trajala sreca jer je posle 15ak minuta krenuo opet da trokira kao da promasuje jedan cilindar, mozda to i nema veze sa ovim probacu sutra neku drugu bobinu mozda je ova pri kraju.

Odprilike sad mi treba neko ko moze da mi proda garantovano dobar kompjuter eventualno i injektore i mislim da cu konacno da resim auto 🥲

Sto se regulatora tice jel to sto ne curi ne mora da znaci da je dobar ili..?

Link to post
Share on other sites

Regulator pritiska goriva moze da se manifesuje u vise navrata. Obicno popusti membrana i naliva benzinske pare kroz ono vakum crevo u klapnu cime ti poremeti smesu pogotovo kada se motor ugreje. Ipak moras biti 100% siguran da su ugradjeni polovni delovi zaista ispravni. Kao i da nigde nemas fals vazduh oko usisa.

Ovo kod tebe postoji neki problem sa lerom. Ako ti visoko drzi ler da nije neko ranije cackao onaj stop-sraf na klapni. T 

Jesi ti sklapao pakovao bregastu i ostalo ? Ako je neki majstor, morao je ipak da isprati stvar do kraja, 

 

 

Link to post
Share on other sites

Kad staviš ECU sa drugog auta  na svoj, on u početku radi sa parametrima koje je imao na tom drugom automobilu, ali odmah počne da se prilagođava podacima koje šalju razni senzori, od lambda sonde do senzora za temperaturu. Ako mu se šalju pogrešni podaci, on će pokušati da prepegla nepravilnosti, ali kad probije margine do kojih može da ‚‚pegla‚‚ stvari, onda motor počne da radi loše.

Nađi negde na netu koliki otpor treba da imaju senzori, icv i ostalo, pa proveri,  izmeri pritisak goriva, proveri taj eventualni fals vazduh.....inače, ovim tvojim metodom menjanja delova napamet, pokušaja i promašaja si osuđen na golgotu, a verovatno nećeš rešiti problem, ili ćeš ga nepotpuno rešiti.

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Elvir said:

Regulator pritiska goriva moze da se manifesuje u vise navrata. Obicno popusti membrana i naliva benzinske pare kroz ono vakum crevo u klapnu cime ti poremeti smesu pogotovo kada se motor ugreje. Ipak moras biti 100% siguran da su ugradjeni polovni delovi zaista ispravni. Kao i da nigde nemas fals vazduh oko usisa.

Ovo kod tebe postoji neki problem sa lerom. Ako ti visoko drzi ler da nije neko ranije cackao onaj stop-sraf na klapni. T 

Jesi ti sklapao pakovao bregastu i ostalo ? Ako je neki majstor, morao je ipak da isprati stvar do kraja, 

 

 

Lik od kog sam uzeo regulator kaze da je auto radio perfektno sa kog je skinut. Sto se klapne tice probao sam tpc da podesim u 2-3 pozicije i sve je isto, jednostavno icv ne reaguje, imam 2 komada i na ovom "novom" kompu sa kojim auto radi ne reaguje ni jedan, na starom kompu rade oba ali auto ne radi 🥲

 

Ja sam pakovao bregastu, uzubljen je kako treba u to sam siguran. Prosla bregasta je bila u bas haoticnom stanju kao i klackalice. Motor isto radi i sad samo sto ne zveci po glavi nista.

Link to post
Share on other sites

Mislim da nije pozeljno da zuris da kupujes drugi Motronic jer postoji mogucnost da je originalni ispravan. Odnosno prvo moras ispitati i druge okolnosti kao sto je rekao kolega, pa onda kupovati delove za zamenu. 

Proveri za pocetak detaljnije instalaciju. Od Motronica, pa na dalje. 

Takodje, mozes li da probas auto sa nekim drugim protokomerom ?

 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

edit : Odnosno da probas drugi protokomer sa originalnim procesorom koji je bio na autu. 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Moracu definitivno prvo instalaciju da pretresem, imam ta dva protokomera koji su sa istim brojem i na oba radi manje vise isto. Ovaj koji sam uzeo od drugara nije otvaran i cackan. Na mom kompu se gasi auto, na "novom" ne ali ne radi icv. Da li je fabricki protokomer nemam pojma, takodje me i buni sto komp koji je bio u autu po brojevima treba da bude na 316i (174 zadnji br) a moj je 318i i trebalo bi da bude komp za zadnjim brojem 154 ako ima neke razlike uopste. Ovaj komp sto sam uzeo je 154 odgovarajuci za taj model.

Link to post
Share on other sites

Zamenski procesor mora biti u skladu sa karakteristikama motora. Kada uzmes drugi polovan procesor, imas na njemu beli stiker sa brojem sasije auta sa kojeg je skinut. Kada ukucas broj sasije u EPC, imaces osnovne podatke o autu.

Jel imas broj sasije od tog E30 ? Ako imas, postavi ovde. 

 

Link to post
Share on other sites