Recommended Posts

I ko kaze da e34 ne moze da driftuje :vampire:

Pa može kao i svki automobil koji ima dosta snage na zadnjoj pogonskoj osovini.Samo što je problem kod ovog modela velika masa i neadekvatan raspored mase na osovinama.{Teško se kontrloliše u DRIFT-u}

Link to post
Share on other sites

M8 ti i dalje po starom,eto posle se ljutis kada ti skrenemo paznju,eto to sada sto si izjavio je kao da mi ne znamo,da e34 ima preveliku masu,da ima pogon na zadnje tockove,da moze da driftuje ako ima dosta snage.....Pa mislis li stvarno da mi ne znamo to sto si napisao.Sad mogu da ti kazem da nisi normalan,cak i bezobrazan jer nas omalovazavas sve ovde.Pogresno mesto si nasao gde ces se praviti pametan,to treba tamo u skoli da radis ne ovde

Link to post
Share on other sites
Auuu bre Miki tolike godine si proveo radeci u curcicu a nemas pojma da e34 ima preveliku masu

a jos si ga i vozio :vampire:

nista sutra da dohvatis knjige i na uceneje :vampire:

Zasto me uvek shvatate zlonamerno :vampire: .{to sam napisao čisto radi reda}

Link to post
Share on other sites

Druze kada se pise radi reda onda tako treba i da zvuci a ne kao da drzis predavanje,a mogao bi veceras da dodjes na banjicu pa da mi tebi odrzimo seminar,pa ces onda mozda da shvatis koliko jos pasulja treba da jedes.

Ljiljo,muzika je prava,bas lepo ukomponovana,melem za oci i uvo :vampire:

Baki negde sam zaturio knjige,aj mi ponesi svoju ako si obnovio gradivo da se malo i ja poducim :vampire:

Link to post
Share on other sites

BTW: Svakim kolima moze da se driftuje, ako imaju zadnju vucu, sper, dovoljno snage za svoju tezinu, i najbitnije sto vazi i kod e34 je dobar raspored odnosa tezine prednjeg i zadnjeg dela....

I da nisu bezveze karavani najbolji za drift... upravo zato sto zadnji kraj izjednacava tezinu sa prednjim, pa je auto bolji za kontrolu.... (e36 karavan, mislim najidealniji, slozice se i mirko fabri, i kick)

Link to post
Share on other sites

Pa jbg nisam znao da m5 ima toliko snage da driftuje :) jedino njega nisam probao od e34 sve ostale jesam :vampire: :vampire: :vampire:

Link to post
Share on other sites

///misic, je bio na ada huji sa njegovom m5, imam snimak sa svoje kamere, ali je mnogo veliki pa ne mogu na you tube, toliko je tezak da ga je jedva zanosio, a i kad ga zanese, odmah se ispravi (bez spere je vozio), ali to cudo je toliko stabilno i jako i tesko(tenk) da nista ne moze da ga pomeri sa puta, a najbitnije od svega je to sto je mnogo upravljiv za tako teska kola, sto je karakteristicno za BMW-a... Extra extra extra auto....

Link to post
Share on other sites
BTW: Svakim kolima moze da se driftuje, ako imaju zadnju vucu, sper, dovoljno snage za svoju tezinu, i najbitnije sto vazi i kod e34 je dobar raspored odnosa tezine prednjeg i zadnjeg dela....

I da nisu bezveze karavani najbolji za drift... upravo zato sto zadnji kraj izjednacava tezinu sa prednjim, pa je auto bolji za kontrolu.... (e36 karavan, mislim najidealniji, slozice se i mirko fabri, i kick)

{Uf ajde dobro ćutim.{ovo šta ću sad reći odnosi se na činjenicu IxINBG-a}}

Samo se ja ne bih slozio i ovoga puta :vampire: :vampire: .BMW e36 "limo" je bio jedan od prvih automobila sa 50x50 rasporedom težine na osovinama,to bi žnačilo da ga je teže zaneti od karavana, odnosno lako bi se kontrolisao u driftu.Dakle znači da oba modela imaju svoje prednoti i mane.{Eto toliko}

Link to post
Share on other sites

da evo sad cu da isecem taj deo pa da stavim na you tube, pa da vidite kako ide, a i uporedicemo registracije....

Link to post
Share on other sites
Jeste to je Misicev M5 samo sto tad nije bio Misicev nego je prethodni vlasnik vozio...

Jeste...

Samo ti sto su ga vozili nisu imali veze sa driftom, stalno im je bezao preko nosa. Za taj auto je bolja brza staza za drift.

Link to post
Share on other sites

Da, ali opet nije ga bas tako lako voziti, to jest kontrolisati, a oni ga i nisu mnogo zanoslili.... upravo zbog toga sto si rekao, bezao im je preko nosa, e sad moje pitanje je zasto BMW bezi preko "nosa" ( sto vazi za BMW ), a na primer nissan ne?

Link to post
Share on other sites