Recommended Posts

Kupio sam polovnu kockicu 1573ccm, godište 1986. , koja je imala par prepravki radi manje potrošnje (plin+jednogrlni karburator). Elem prethodni vlasnik je skinuo dvogrlni i ubacio jednogrlni Pierburg karburator. Onda je motor počeo da radi stalno na turaži. Probao sam sa zamenom TM startera i nije uspelo. Problem sam sredio kod majstora ubacivanjem čelične igle umesto bimetala, ali mi motor i dalje diže pritisak u hladnjaku i izbacuje vodu/antifriz. Prvo sam mislio da je problem u karburatoru, a sada se plašim da je u pitanju nešto ozbiljnije.

Potrebna mi je reč utehe da motor nije počeo previše da "duva" i da mu se bliži generalka.

Dali da menjam ceo karburator i treba mi preporuka za majstora?

POMAGAJTE!!!!!

Link to post
Share on other sites

Dobrodosao, kad si vec ovde poceo jadanje da se nadovezem, nemoj odma da kukas u prvom topicu nego iscupaj taj fen za kosu iz te karoserije i naglavi mu 2.5 ili 3.5 i bog da te vidi, ko se jas ofajdio s karburatorima.

Link to post
Share on other sites

Predstavi se i prebaci ovo u rubrici pitajte majstora.

Moj odgovor za u pitajte majstora.

Dize pritisak, creva tvrda, kada bi odvio cep na posudi, sikljalo bi 2m u vis.

Dihtung glave.

Link to post
Share on other sites
Predstavi se i prebaci ovo u rubrici pitajte majstora.

Moj odgovor za u pitajte majstora.

Dize pritisak, creva tvrda, kada bi odvio cep na posudi, sikljalo bi 2m u vis.

Dihtung glave.

Da mu je otisao dihtung glave, onda bi znacilo da mu je motor pomesao ulje i vodu, zar ne? To bi lako mogao da utvrdi...

@kockica_316....Stavi mu originalni karburator, sta se zajebavas....

Link to post
Share on other sites
Da mu je otisao dihtung glave, onda bi znacilo da mu je motor pomesao ulje i vodu, zar ne? To bi lako mogao da utvrdi...

@kockica_316....Stavi mu originalni karburator, sta se zajebavas....

Zavisi,ne mesa vodu i ulje u svakom slucaju,moze da rikne dihtung na mestu gde moze samo da nabija kompresiju u sistem za hladjenje

Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio 4 godine M10 sa jednogrlim karburatorom...Karburator nema teorijske sanse da pravi pritisak u crevima...Verovatno dihtung glave ali ne brini 150 evrica resava i dihtung i ventile tako da ce glava prakticno biti nova...Naravno da ne mora da mesa ulje i vodu kad je dihtung u pitanju jer M10 ima kanale na glavi koji su odmah pored cilindara i najcesce popusti metalni prsten na dihtungu a tada se kompresija postepeno nabija u rashladni sistem, nista strasno i opasno...Moj M10 je vozen preko 5000km s tim problemom i na kraju je kuvao barem 10 puta pre sredjivanja i glava je bila ok...To je najjaci motor najizdrzljiviji i blok i glava pa nije ga BMW dzabe koristio u trkama formule...Pozdrav i ako zelis imam kontakt mog starog majstora za kockicu...Covek se zive Pera i radi u Resniku,ako si zainteresovan kazi pa da napisem i telefon... POZDRAV I SAMO PO GASU ti motori su neunistivi... ]

Moj auto je kupljen s 375 000km i kod mene presao jos 217 500km pre generalke

Link to post
Share on other sites