Registracija,prenos vlasnistva itd...


Recommended Posts

po zakonu, porez placa prodavac u opstini boravista. u praksi ga placa kupac ali ne na svoje ime. e sad, sta si ti platio, na cije ime i kome...

za tudju srecu i nesrecu nemam razloga da se radujem, tu si nesto pogresno protumacio, pokusavam samo da ti ukazem na potencijalne probleme. moli boga da je taj te tvoje tablice i saobracajnu zaista zavrljacio i da nisi dzabe petljao.

kako ces registrovati vozilo bez saobracajne i pecata da je odjavljeno?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

u svemu ovome nevidim nikog od njih kao krivca jer jedan jedini krivac sam ja. treba sam ga odmah prevesti

da nebih ponovo gubio zivce i prolazio kroz ovako nesto pri sledecoj kupovini auta ce biti pravilo , prvo prenos pa onda isplata

Link to post
Share on other sites

u svemu ovome nevidim nikog od njih kao krivca jer jedan jedini krivac sam ja. treba sam ga odmah prevesti

da nebih ponovo gubio zivce i prolazio kroz ovako nesto pri sledecoj kupovini auta ce biti pravilo , prvo prenos pa onda isplata

kako ces registrovati vozilo bez saobracajne i pecata da je odjavljeno?

dobio sam napismeno od nih da je vozilo odjavljeno

predao sam danas i niko nije pravio probleme

sutra treba da podignem tablice.

moli boga da je taj te tvoje tablice i saobracajnu zaista zavrljacio i da nisi dzabe petljao.

od toga nema nista jer su ovo neki klasicnio prevaranti koji su krenuli sa sumom od 50 e da kazemo reketa pa videli da mogu pa ajd da majmunu uzmemo velike para.

sta ce dobiti sa time , shvatas da je on potpisao i ugovor izmedju mene i njega kada sam kupovao auto da sam ja kupio auto i da nemam nikakva dugovanja prema njemu.

ja sam prijavio da sam izgubio dokumenta jos ce on da nadrlja za kradju dokumenata tj neovlasceno zadrzavanje dokumenata.

pitaces pa to je njegovo vlasnistvo

nije ... bilo je njegovo vlasnistvo dok se vozilo nije prenelo na moje ime i placen porez. Jer to je jedini dokumenat od auta i naravno da sa tim autom ja kao novi vlasnik tu saobracajnu moram da donesem u svoju opstinu radi dobijanja novih dokumenata na moje ime.

sve je uradjeno sa njegovom saglasnoscu

a jedini drugi nacin mi je bio da ga tuzim preko suda, i da se otegne jedno godinu dana, dobio bih ga . ali cemu to? ja bih za to vreme bio bez tog auta

malo sam nervozan jer sam za ovih mesec dana izgubio i zivce a i pare. izigravao nekog majmuna koji ceka iza coska da se pojavi vlasnik kuci , i uvek neka neizvesnost . cemu sve to?

izvinnite ako sam svoju nervozu preneo na ovu temu ali verujte nezelim nikome da se ovo desi

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

imam jedno pitanje...

kupio sam auto od lika koji je napravio ugovor sa vlasnikom iz saobracajne i platio je porez,ima overen ugovor sa pecatom iz poreske ali ga on nije registrovao na svoje ime i u saobracajnoj se vodi na onog prvog vlasnika.posto je istekla registracija pre neki dan,sad me interesuje ko treba meni da prevede taj auto?

mene ubedjuju da treba da pravim ugovor sa ovim sto je platio porez,a ja mislim da treba da pravim sa ovim na koga se auto vodi u saobracajnoj...

Link to post
Share on other sites

cek jel u pitanju kupoprodajni ugovor ili ovlascenje ? proces za ovlascenje znam i ne ide kao sto je gore napisano vec dr, a za kupoprodajni ugovor nznm . . . Skoro sam na osnovu ovlascenja preneo auto na 3ece lice (auto se nije vodio na mene)

Link to post
Share on other sites

pozz svima

malo da pojednostavim neke stvari posto citam i vidim da su mnogi ljudi u problemu i to sa razlogom

najveci problem kod nas u supovima je taj sto vecina sluzbenika radi kako im je volja i kako su raspolozeni (ako nije popila kafu jutros recice ti FT1P) a ako je raspolozena registrovace ti auto.

Radim na tehnickom pregledu i agenciji pa sam malo upucen.

1. Odjavu vozila vrsi vlasnik iz saobracajne i onaj koji je upisan u terminalu MUP-a ili ovlasceno lice.

2.ako imas full ovlascenje (sto je po meni najbolje) mozes da radis svasta odjavis preneses reg......itd itd.

3. kada pravis ugovor sa covekom koji vec ima ugovor on je proodavac tj vlasnik ali ovi u sup-u opet mogu za odjavu da ti traze vlasnika iz saobracajne zato sto njoj u terminalu pise taj vlasnik i ne interesuje je nijedan ugovor dok ti ne postanes vlasnik u saobracajnoj fakticki nisi potpuni vlasnik. cak negde i da bi platio porez traze ili vlasnika ili ovlascenje.

tako da je najbolje resenje OVLASCENJE napravis ugovor sam sa sobom i sve ti zavrsavas vlasnik ti treba na 5min i to je to.

Pricam o podrucju Beograda mada bi trebalo da bude svuda isto ali kakva smo drzava svuda po beoghradu je razlicito a kamoli po gradovima.

Au ala sam oduzio sve u svemu ako imate neki problem u BG javite se tu sam da pomognem.

:dance3:

Link to post
Share on other sites

pa kad ti vlasnik da ovlascenje na tvoje ime i ti hoces da prevedes auto na sebe,moras da napravis kupoprodajni ugovor,i ti si u tom ugovoru kupac,ali posto imas ovlascenje,zastupas i prodavca po ovlascenju,tako da zbog toga kaze "napravis ugovor sam sa sobom".u tom slucaju ti vlasnik nije ni potreban,sem kad ti overava ovlascenje...

Link to post
Share on other sites

Au al se vi igrate sa poluinformacijama... Ajde ovako lepo da rezimiramo... Kada se završi kupoprodajni ugovor i kada se plati porez , istog trenutka ste novi vlasnik. Drugim rečima, od tog trenutka ako nije promenjena saobraćajna, to ništa ne znači zato što saobraćajna ne dokazuje vlasništvo već plaćen porez i kupoprodajni ugovor... Takođe sam kupoprodajni ugovor može biti sporan bez plaćenog poreza...

P.S. Ovo nije moje nagađanje zakona nego plaćen savet kod pravnika oko iste tematike jer se radilo o skupom automobilu..

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ako istekne registracija vozila, i vrate se tablice u zakonskom roku od 30 dana, kako kasnije ide postupak za registraciju?

Da li se nesto dodatno placa ili je sve isto kao kod obicne registracije (naravno platice se nova saobracajna i tablice)?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...