Registracija,prenos vlasnistva itd...


Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moze i dalje najnormalnije sa ovlascenjem da se prevede, odjavi, proda trecem licu itd, bitno je samo da je ovlascenje od OVE GODINE, provereno sigurno. Znaci, sva ovlascenja pre 1.1.2011. NE VAZE!

Link to post
Share on other sites

Za 1000 din ce i potpis da ti falsifikuju bez licne karte, posle se ti sudi sa njima ako imas zivaca... Ako si ti potpisao kupoprodajni ugovor, moze da se prenese auto bez ikakvih problema, prijatelj moj drzi agenciju za registraciju i sve papire mi je zavrsio na osnovu jednog potpisa bivseg vlasnika i naravno jedne crvene U januaru, a do tada sam vozio na ovlascenje tj kupoprodajni ugovor...

Link to post
Share on other sites

Iz licnog iskustva, staro ovlascenje, tj iz 2010. vazi i dalje.

U procesu sam prenosa mog auta koji se vodi na bivseg vlasnika sa vozdovca a ja ga kupio od lica kome je on prodao auto i dao prosle godine ovlascenje

overio sam svoj potpis, poslao preko agencije, covek iz ovlascenja otiso sa njima da potpise i overi potpis i preneli su auto na moje ime

ovi podaci nisu stari i to se desilo juce verovali ili ne

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Odjаvа vozilа

Vozilo odjаvljuje lice koje je kаo vlаsnik upisаno u sаobrаćаjnoj dozvoli i evidentirаno u jedinstveni registаr vozilа ili lice kogа je vlаsnik ovlаstio dа odjаvi vozilo. Izuzetno, аko je vlаsnik vozilа preminuo, vozilo može odjаviti brаčni drug ili srodnik iz prvog nаslednog redа:

Zа odjаvu vozilа potrebno je priložiti:

1. registrаcioni list;

2. sаobrаćаjnu dozvolu;

3. registаrske tаblice;

4. dokаz o plаćenoj R.A.T. (takse)

Izvor: MUP – dokumenta gradjana – registracija vozila

Link to post
Share on other sites

Znam iz licnog iskustva gde sam kupio motor od brata koji je imao ful ovlascenje od vlasnika, po starom zakonu mogao si da preneses samo uz ovlascenje e po novom moras sa vlasnikom licno u sud ili opstinu da potpisete

Pa ti i nemaozes da radis na sebe jer je ovlascenje na tvog brata.

Link to post
Share on other sites

Iz licnog iskustva, staro ovlascenje, tj iz 2010. vazi i dalje.

U procesu sam prenosa mog auta koji se vodi na bivseg vlasnika sa vozdovca a ja ga kupio od lica kome je on prodao auto i dao prosle godine ovlascenje

overio sam svoj potpis, poslao preko agencije, covek iz ovlascenja otiso sa njima da potpise i overi potpis i preneli su auto na moje ime

ovi podaci nisu stari i to se desilo juce verovali ili ne

netreba se hvaliti pre vremena

ovo sta sam napisao izgleda da sam vas lagao

prenos sam uradio preko agencije, platio porez i sada sam bukvalnoja vlasnik i to gore sam napisao tada kada se to desilo

e kada je doslo da se vozilo odjavi dolazi do problema(malo je krivi i moj covek iz agencije)posto sam promenio licnu kartu, u sup vozdovac nece da odjave sa mojom licnom kartom jer se neslazu brojevi licnih karatu u ovlascenju i sadasnjoj licnoj arti stim da jedino resenje je da bivsi vlasnik odjavi vozilo

dve nedelje sam ga jurio, trazio dok ga nisam nasao i sve je bilo ok, covek vrlo ljubazan, nije nikakav problem uradice. poslao sam mu dokumente i onda se izgubio, nise javljao nedelju dana. nakon nedelju dana javio mi se i trazi kao za troskove 50e . nerado prihvatam ali sta cu nemogu bez auta jer sam vec 3 nedelje bez auta. saljem mu novac ali se njemu opet gubi trag nedelju dana i sada u ponedeljak mi se javlja da moram da mu dam jos 50e ako hocu dokumenta tj odjavljenu saobracajnu dozvolu. nista pristao sam i na to ali sa uslovom kad mi posalje dokumentaciju da posalje sa otkupom . on se jedva slozio ali se od tog dana nije javio . danas je sreda i skoro mesec dana bez auta. a on mi je kao neki uvoznik automobila

ljudi pomagajte , sta da radim auto mi stoji u garazi a majka mi operisala tumor dojke i svaki dan placam taksi za kladovo gde ima zracenje

Link to post
Share on other sites

koliko sam ja shvatila ti si samo napravio kupoprodajni ugovor sa covekom koji ima ovlascenje...

i platio si porez na prenos...

sada treba odjaviti vozilo...ti si pokusavao da odjavis vozilo sa ovlascenjem koje ti je dao covek koji takodje ima ovlascenje? ne znam da li je to uopste moguce?

Taksa za odjavu je valjda 650 din...imas podatke o vlasniku-uvozniku? Mislim da ces to morati licno da zavrsis, objasni uzivo coveku kakva je tvoja situacija..itd....

Koliko znam prilicno je nezavidna situacija vlasnika koji nisu izvrsili prenos i odjavu vozila jer sve saobracajne kazne stizu na njihovu adresu....naravno, to NE TREBA da ti bude adut...tvoj adut je jedan normalan razgovor i objasnjenje trenutnog problema

Link to post
Share on other sites

Povedes dva drugara,bejzbolke i pravo na vrata,da vidis kako ce da potpise i da ti vrati onih 50e :ph34r:

bio sam vec dva puta niko ne izlazi iz te kuce , kao da su se odselili

ljiljo ja sam direkno tog uvoznika kontaktirao i on je taj sto mi je trazio novac, on je nestao. znam da su takse 650 dinara i to sam platio i poslao mu u koverti .

moj problem je samo odjava vozila, jer nece da mi odjave bez njega iz kog razloga NEZNAM

ne razumem ovu drzavu i ove zakone kada sam prenosio nije bilo nikakvih problema oberucke su prihvatili uplatu za porez na promet i nije im trebao taj covek cije ime pise u saobracajnoj, a za odjavu im treba stvarno nema smisla.

ovaj covek iz agencije mi kaze da je jedino resenje da ga tuzim ali kako , to ce se otegnuti u nasem pravosudju bar godinu dana a meni treba auto.

Link to post
Share on other sites

Druze ako si ti napravio kupoprodajni ugovor i platio porez na promet , automatski si ti vlasnik vozila i netreba ti niko da bih ga odjavio , ako te nesto zatezu na salteru idi pravac kod sefa i resi slucaj , nikakva prica nepije vodu da ti treba vlasnik ako imas ugovor sa placenim porezom .

Link to post
Share on other sites

A ti trazi njenog sefa jer gospodja nema pojma , po zakonu si ti vlasnik a nista vise od zakona te neinteresuje , idi kod sefa i pricaj sa njim i reci mu slobodno da si po zakonu ti vlasnik . Jedino ako nema neka zabrana za prenos ali to nespominji , sami ce ti reci ako ima takav problem .

Link to post
Share on other sites

jos jednom...ovo je skinuto sa sajta MUPa

Odjаvа vozilа

Vozilo odjаvljuje lice koje je kаo vlаsnik upisаno u sаobrаćаjnoj dozvoli i evidentirаno u jedinstveni registаr vozilа ili lice kogа je vlаsnik ovlаstio dа odjаvi vozilo. Izuzetno, аko je vlаsnik vozilа preminuo, vozilo može odjаviti brаčni drug ili srodnik iz prvog nаslednog redа:

Izvor: MUP – dokumenta gradjana – registracija vozila

ne verujem da ugovor zamenjuje ovo gore pomenuto ovlascenje...jedino ako u ugovoru pise da Prodavac ovlascuje Kupca da izvrsi odjavu vozila...

izmedju koga je zakljucen ugovor?: izmedju Tebe i tog vlasnika ILI izmedju tebe i lika koji je vozio sa ovlascenjem?

Link to post
Share on other sites

uopsteno posmatrajuci to jeste tacno...ali kod odjave vozila nije...

Ponavljam: registracija vozila je tema u ZOBS-u pri cemu MUP blize odredjuje uslove za registraciju vozila (tvz. podzakonska akta, a to je "Pravilnik o registraciji", u kojem pise da "vozilo odjavljuje lice koje je kao vlasnik upisano u saobracajnoj dozvoli ili lice koje je vlasnik ovlastio"

Link to post
Share on other sites

konacno resih problem

bio juce za bg po treci put sa nadom da nadjem vlasnika. ali posto od vlasnoika ni traga ni glasa rekoh ajde da odem ponovo na vozdovcu da vidim kako na drugi nacin da odjavim vozilo. otisao sam tamo , radio je drugi sluzbenik.

posto sam poslao dokumenta bivsem vlasniku otisao sam praznih ruku. ispricao sam mu sve detalje, i kako prethodni put nije htela njegova koleginica da mi odjavi , sve, on se to zacudio. ali sam ga slagao da sam u besu prosli put kada sam se vracao da sam u autobusu izgubio kesu sa tablicama i domuntima

on mi je trazio dali imam ugovor i da sam platio prenos , rekoh imam sva sreca jer sam u izgubljenoj kesi imao kopiju.

covek mi lepo objasni da odem i prijavim da sam izgubio dokumenta. to sam i u radi , platio neku taksu i oni mi daju iz policije potvdru da sam izgubio. sa tim se vratim kod ovog coveka predam mu to i ostala dokumenta i covek mi bez ikakvih pitanja , trazenja bivseg vlasnika odjavi vozilo

nerazumem ovu drzavu i sluzbenike koji sprovode taj zakon. zar nije moglo prosli put da se odjavi kada sam imao sve to , nego sam izlozen dodatnom trosku jos sam ovom platio 50e plus tri puta do bg, a ni jednom nisam isao autobusom,pa vi vidite

ali ovo je srbija

Link to post
Share on other sites

po zakonu, prenos vlasnista treba da plati prodavac a u praksi ga placa kupac. u poreski obrazac se unose podaci prodavca i treba da ga potpise prodavac. bilo bi zanimljivo videti sta se desava kad bi se bivsi vlasnik zainatio i pokusao da istera sve na cistac sa originalnom saobracajnom, svim papirima i bez njegovog potpisa na poreskom obrascu.

Link to post
Share on other sites

...a i bilo bi zanimljivo da vozilo nije u potpunosti isplaceno a da kupac moze sa ugovorom i placenim porezom da odjavi auto...(eno primera na prvoj stranici)

..jos nisam videla ugovor u kojem pise da je kupac izvrsio isplatu, obicno pise da ce isplata biti izvrsena nakon potpisa, overe i sl.

Sva sreca, ovaj slucaj gore se doooobro zavrsio!! Ali, i dalje smatram da to nije pravilo.

Link to post
Share on other sites

po zakonu, prenos vlasnista treba da plati prodavac a u praksi ga placa kupac. u poreski obrazac se unose podaci prodavca i treba da ga potpise prodavac. bilo bi zanimljivo videti sta se desava kad bi se bivsi vlasnik zainatio i pokusao da istera sve na cistac sa originalnom saobracajnom, svim papirima i bez njegovog potpisa na poreskom obrascu.

neznam dali pokusavas da me prozoves ili je nesto drugo u pitanju ali vidim iz par drugih teme da se radujes tudjim nesrecama.

sta sam trebao da mu ostavim papire i da cekam trenutak kada ce mi traziti 500-1000e za te papire a pitanje dali bih i tada dobio.

da ti razjasnim

poreski obrazac i overen ugovor je potpisan i placen na moje ime. sta god on pokusao da istera do kraja , ja sam u pravu jer imam i overen ugovor i njegov potpis i ugovor overen u sudu da mu je novac isplacen pred svedocima. ja bih ta dokumenta dobio pre ili kasnije preko suda

i bilo bi zanimljivo da vozilo nije u potpunosti isplaceno

auto je u potpunosti isplacen i nedugujem mu ni jedan jedini dinar zasta imam i ugovor overen u sudu.

naravno ovo sve imam sa covekom kome je on izdao ovlascenje, ali prilikom kupovine licno smo otisli kod njega i licno je rekao da je auto prema njemu isplacen i da nikakvih problema sa prenosom nece biti

Link to post
Share on other sites