Recommended Posts

S'obzirom da je tema o gumama da pitam nesto...,auto mi nosi 14-ice 195\60...,planiram da uzmem 2 zimske gume ali je profil zeznut pa u ponudi imam Winter-u ali 185\60 ili 65...,planiram ih za pozadi i zanima me da li necu osetiti neke nepogodnosti u vezi sa trapom,visinom?!!Mogu li napraviti kombinaciju:napred 195\60(Hitris),pozadi 185\60 ili 65(Wintera)?!

Link to post
Share on other sites

Hitris sam pazario pre 2 meseca,nove i one su za napred!A Winter-u planiram za pozadi i to po ceni od 3400 dindzi po komadu!Dakle preporucujete 185\65...,to je kombinacija samo za zimu!

Link to post
Share on other sites
Da li ove oznake: dot imhr wet 187 znaci da je guma proizvedena 1januara 87.?Guma je marke Uniroyal,da li je ta marka prva ugradnja u kockice???

Nidzo, ako ti je to DOT broj na gumi, znaci da je napravljena 18 nedelje 87 god. Znaci guma ima 21 god. Ako ima tri cifre, ali na kraju trougao na gore znaci da su devedesete u pitanju. Sa 4 broja znaci da su proizvedene posle 2000 god.

Sto se tice zimskih guma, ja bih izabrao te 185/65..Sad sto se tice marke, nemam pojma...E sad, najbolje bi bilo da su sve 4 zimske.

Link to post
Share on other sites
Nidzo, ako ti je to DOT broj na gumi, znaci da je napravljena 18 nedelje 87 god. Znaci guma ima 21 god. Ako ima tri cifre, ali na kraju trougao na gore znaci da su devedesete u pitanju. Sa 4 broja znaci da su proizvedene posle 2000 god.

Sto se tice zimskih guma, ja bih izabrao te 185/65..Sad sto se tice marke, nemam pojma...E sad, najbolje bi bilo da su sve 4 zimske.

Hvala ti!Nasao sam rezervnu glanc novu felnu i novu gumu sta da ti kazem kad na felni stoji teg sa bmw-ovim natpisom,ne radi se tu ni o gumi ni o felni ali ne verujem da ima neko toliko staru gumu i toliko staru felnu koje su bukvalno nove!

Link to post
Share on other sites

www.4gume.com imas sve o gumama. pogledaj tu? Jos jedna stvar video sam da neko montira nazad zimske a napred letnje. Greska!!! Nije bitno sto su zadnje pogonske prednje su najbitnije i sa njima upravljas autom.

Link to post
Share on other sites

Slazem se Marko sa tobom...,ali Hitris nije letnja guma,vise je jesenja jos pride je nova(po vlaznom i klizavom kolovozu pokazala se kao dobra) i mislim da necu imati problema!

Link to post
Share on other sites

Jesenje gume ne postoje! Hitris je letnja guma sa poboljsanim ucingom na mokrom putu ali se na snegu ponasa kao i svaka druga letnja guma.......kao klizaljka.....

Link to post
Share on other sites