Problem potrosnje ulja/rashladne tecnosti


Recommended Posts

Imam BMW 318i M40, 3/1993 god, preso kako pise 215000km (sumljam u to) vin:FB75436. Auto ima plin obican (brc). Imam sledecih problema:

1. Preso sam sa njim od kada sam ga uzeo oko 8500km i potrosio mi je 2l ulja? Kada sam ga kupio promenio sam mu ulje i sve filtere (Elf 5/40 sinteticko). Sta da mu promenim da bih smanjio tu potrosnju?

2. Isto to mi se desava i sa rashladnom tecnoscu (trosi antifriz) na 500km dolijem 300ml antifriza. sta tu da radim?

Auto na benzin lepo ide i vuce max brzina 185km a na plin nesto slabije ustvari daleko slabije jedva se namuci do 160km. plin mu je ugradjen 2005god, tj. kada je auto uvezen.

Sta mi savetujete da uradim, da resim ovaj problem potrosnje ulja i rashladne tecnosti?

Link to post
Share on other sites

Sipao sam mu Elf excellium nf 4/40 to sam imao kada sam ga kupio tj drug mi doneo i francuske, sto se tice pustanja ulja jako jako malo ali bas malo mi pusta na poklopcu motora i na srafu kartera. A sto se tice rashladne tecnosti to za sad nisam primetio mislim da nigde nepusta.

Link to post
Share on other sites

Tolika potrosnja ulja nije opasna, ali antifriza jeste. Verovatno ti je u krizi dihtung glave, ali to mozes da vidis tek kad skines glavu. Ipak pogledaj dobro sve spojeve creva, posebno gde su secena za plin, moguce da tu ipak pusta vodu.

Ako to resis, za ulje se ne sekiraj, nije to nikakva potrosnja. A i preretko ti je ulje za taj motor, koristi neko 10W40, mada posle toliko predjenih kilometara mu ne bi previse skodilo ni 15W40.

Link to post
Share on other sites

Ok, sto se tice ulja pricao sam sa jednim majstorom, rece mi da nebi bilo lose da promenim gumice na ventilima, ali isto tako da ako budem to radio race da mora da se auto razubi, pa da bi trebalo da kupim nov kais i spanele, zanima me kada budem to menjao hoce li moci da se vidi taj dihtung glave?

Link to post
Share on other sites
Tolika potrosnja ulja nije opasna, ali antifriza jeste. Verovatno ti je u krizi dihtung glave, ali to mozes da vidis tek kad skines glavu. Ipak pogledaj dobro sve spojeve creva, posebno gde su secena za plin, moguce da tu ipak pusta vodu.

Ako to resis, za ulje se ne sekiraj, nije to nikakva potrosnja. A i preretko ti je ulje za taj motor, koristi neko 10W40, mada posle toliko predjenih kilometara mu ne bi previse skodilo ni 15W40.

Ok, mislim da zamenim gumice ventila, dihtung na poklopcu motora, zanima me da li kada to budem radio mogu da pogledam i dihtung glave?

Link to post
Share on other sites

Neznam, kada budem menjao gumice na ventilima, jer nije problem i to da se zameni, koja je cena tog dihtunga na glavi (jer se jos nesto menja kada se onmenja)? Da li se skida glava kada se menjaju gumice na ventile?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

E ovo sam odradio:

- sipao ulje CASTROL GTX 3 MAGNATEC 10W-40

API: SL/CF, ACEA A3/B3

MB 229.1, VW505.00

- promenio gumice ventila, dihtung na poklopcu motora, semering na bregastoj, kais zupcasti i spanele, selnu na karteru, filter za ulje, filter za vazduh, filter za gorivo, svecice, prekontrolisao plinski uredjaj zameni i na njemu filter (na ovim delovima mi je malo pustalo ulje pa sam zamenio)

-

- ustanovio gde mi pusta vodu (kod spoja prema rasprasivacu) zamenio crevo i selne

- ustanovio sam i da Termostat neradi i tj non stop je bio otvoren

Tako da ovog meseca imam u najavi jedno 2000km da predjem pa da vidim koko ce se ponasati!

Pozz!!!!!!!!!!!

Link to post
Share on other sites