Recommended Posts

nemirno radi na leru i na benzinu i na plinu,kazaljka obrtomera ne miruje vec se pomera gore dole.Otkacio sam sondu i nista se nije menjalo u radu nastavio je isto kao i kada je prikljucena.Kada mu drzim jedan konstantan gas oseca se kao da trokira,svecice su relativno nove nemaju ni 5000 reaguje na cupanje kablova.Molim za pomoc.A da potrosnja je povecana nekad mi trosio 12l plina a sad ne spusta ispod 15l po gradu

Link to post
Share on other sites

Cao,imam isti auto i imao sam istih problema, po meni najverovatnije ti vuce negde falsh vazduh, meni su promenjena neka creva i sve je ok vec 10.000 km, potrosnja mi je na otvorenom sa dobrim gasom (130-150km/h) oko 10 l plina sto je bas ok, u gradu sa 10-tak paljenja auta dnevno 11-12l,i jos nesto - napred na kutiji za filter za vazduh plasticnim poklopcem na kruznom usisu je smanjen dotok vazduha bukvalno na pola (neka majstorska fora zbog plina) i totalno je miran na leru od tad, i na benzinu i na plinu.

Po prici tog mog majstora sva fora kod plina, kad je motor ok, (kad alfe romeo i bokser motora je to muka) je u dotoku vazduha jer plinska instalacija trazi mnogo manje vazduha nego kad auto ide na benzin,kad prima puno vazduha vuce i puno plina pa ti zbog toga verovatno trosi vise i nestabilan je rad motora.Po meni auto ti dosta trosi plina,trebalo bi manje, ipak je 1600 ccm.Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

iskljucim ga i primecuje se da jos losije radi a primetio sam da na protokomeru na onom srafcetu za stelovanje nema zastitna plastika-smem li ja to da cackam i kako da utvrdim da li je protokomer ispravan ili ne.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...