Recommended Posts

Ovako da iznesem problem,deshava mi se da kad se auto vozi na plinu posle 10 min voznje 4. brzini i pri naglom kocenju i pritisku kvacila on ugasi i momentalno se volan zakljucha,pogotovo kada skrecem u krivini i on se ugasi...Nisam siguran da li su to nizi obrtaji na koje radi ( 600-800 rpm) i da li se treba nastelovati plin?To se ne deshava cesto,valjda kad ne slozi rad...Ili oko plina nesto zeza tj komp. mu ne salje koliko treba smesu da pripremu ili sta vec?Hvala! :)

Link to post
Share on other sites

Iskreno nikad nisam cuo da se volan zakljuca. Zar to nije samo kada se izvadi kljuc. Meni se gasio isto tako dva puta, jednom kada mi je skroz crkao lerlauf ventil. I drugi put kada mi je otisao protokomer.

Link to post
Share on other sites

A jesi li ti 100% siguran da ti se volan zakljucao ili ti se samo ucinilo jer je naglo otezao okretanje, kako si razblokirao volan kad se to desilo. Moja preporuka je da ne vozis auto dok to ne reshish. Meni se slicna situacija dešavala ali bez zaključavanja, a to je bilo zbog plina kad idem na većim obrtajima i naglo oduzmem gas ili kad šaltam i znam da je zajebano kad ti se gasi auto na velikoj brzini.

Link to post
Share on other sites

meni se desavalo kad oduzmem gas, npr. kad stajem na semaforu da mi auto zadrhti i spusti obrtaje do 500, samo sto se ne ugasi, pa su mi rekli da je u pitanju veci dotok vazduha u tom trenutku i zato hoce da se ugasi. hteli su da mi zatvore polovinu otvora na crevu sa nekom trakom, ali onda to ne bi valjalo kad vozim na benzin. pa sam malo servisirao plinski uredjaj - menjao filter, stelovanje, stelovanje, i sad nemam problema.

pretpostavljam da je to u pitanju.

ne znam kako je to kod e34, ali probaj da otkacis ono crevo koje ti ide u protokomer i dovodi vazduh,pa ces videti da li ti se i dalje desava u voznji isto.

Link to post
Share on other sites

U toku voznju znaci 100% se zakljucha,ne odmah nakon gasenja nego jos malo okretanja volana u jednu stranu,i zakljuca se.Odma na kocnicu okrenem kljuch i upalim auto...pichice on polako na dijagnostiku,a jos malo pa cu ovo sranje od plina baciti na ulicu...

Hvala svima! :rolleyes:

Link to post
Share on other sites