Spojler ..farbanje?


Recommended Posts

Imam mali spojler na repu ofarban u boji auta. Pretpostavljam da je farban bojom za lim. Farba je ispucala, sa donje strane prema limu celom duzinom, odozgo puca sve vise...

Mislim da je spojler gumeni...Jel mogu sama da ogulim farbu? Cime se to dalje farba...?

img05052kz2.jpg

w640.png

Link to post
Share on other sites

to je orginalni spojler

mora da se kompletno oguli i da se uradi priprema za plastiku i onda ferbanje u boju kola

jer se ti spojleri kod e 30 nisu fabricki farbali nego su ostajali crni

samo dobar farbar sa ozbiljnom hemijom

Link to post
Share on other sites

dali je ispucala farba ili je pocela i guma , to jest materijal od cega je spoiler napravljen , u slucaju da je smo farba pukla nije neki prolem , treba dobro da se ismirgla 80 ili 120 smirgl papirom, pa podloga za plastiku , pa tecni cement , smirglanje 120 smirgl papirom,ndaa spric git 3-4 ruke i pnovo smirglanje 500 smirgl papirom i fabanje na kraju,ako je poceo da puca materijal od cega je spoiler napravljen , nema mu leka ne moze nikako da se sredi

Link to post
Share on other sites

to je boljka skoro svakog takvog spojlera, i meni je ispucala boja, verovatno samo zato shto je loshe pripremljen pre proshlog farbanja..

samo dobra priprema i sve ql :preved:

Link to post
Share on other sites

a pukne na svakom jer uvjek su tu neka naslanjanja i pritisci prilikom zatvaranja i tako dalje jos nisam vidio nijednoga da mu to nije ispucalo i kod mene je isto pokazalo kao krgove u laku vidi se da je od pritiska pogotovo ljeti kad ta guma omeksa ali nbrgme uskoro ga skidam ide clean look :)

Link to post
Share on other sites

farba ne treba da se skida na silu ,jedino ako se je podigla, onda da , skida se samo sjaj ,to jest smirglom se prave mali minijatirni kanali za koje ce se kasnije hvatati drugi maerijal tecni cement ukoliko su reljefi dublji ,ili spric git ukoliko je reljef gde je farba pukla manji,

Link to post
Share on other sites

a ako zelis da skines kompletnu farbu sa soilera ,ne moras to smirglom da radis,samo mi reci koja je farba u pitanju a ja cu ti reci kojim sredstvom se skida

Link to post
Share on other sites

ljiljo nema posebne farbe za plastiku, kad se farba auto i kad hoces neki plasticni deo od auta da ti bude u istoj boji ,istom farbom se farba samo je procedura i drugacija,to jest stavlja se poseban prajmer za plastiku ,ukoliko je u pitanju guma to jest materijal koji je na neki nacin fleksibilniji ,radi se obavezno par slojeva tecnim cementom koji tom materijalu povecava tvrdocu ,ali i pre tecnog cementa ide prajmer tako da kada se sve odradi kako treba nema sanse da ispuca ,jedino da ga zveknes onako muski

Link to post
Share on other sites

1.farbar sa DOBROM hemijom(dobro zvuci,hehehe).

2.sama ce da smirgla(kakva volja za nezne zenske rucice,koliko ljubavi za Bmw).

samo napred ljiljo!!!!!

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

kao prvo to treba dobro ocistiti pa onda uzmes jedan hanzaplast iz prve pomoci i nalepis ,posle izvesnog vremena ce da prodje i nece vise da boli :preved:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

problem je sa tim kumenim spojlerom jer je mekan i uvek se ugiba ,bilo sam od sebe bilo od pritiska prilikom zatvaranja..i uvek ce spadati farba,jer farba nije toliko gibljiva kao guma

Link to post
Share on other sites

Vec smo pricali na ovu temu, na ovoj slici cak i ne izgleda ruzno, ali in live je sasvim druga prica!

Link to post
Share on other sites