Reparacija akumulatora


Recommended Posts

Nasao sam na netu neke likove na Mirijevu, iskreno nisam znao da akumulator moze da se reparira pa me zanima ako je neko ovo radio kakva su iskustva.

Hvala

Link to post
Share on other sites

Ja sam kupila nov Vartin akumulator i bio je ispraznjen. reklamaciju mi nisu priznali u potpunosti nego su mi naplatili punjenje NOVOG akumulatora....a ko zna kako ce sad taj nov-punjeni da me sluzi. Uglavnom, ocigledno da sve opcije treba uzeti u obzir, jer cak ni novo nije najpouzdanije. Umrem od smeha kad vidim onaj plakat po gradu:

Od septembra pa do marta

sigurna je samo Varta...

grrrrrr #"$%%&&%$

heh, jest da ovaj moj post i nije od neke pomoci, ali mi je lakse kad se izjadam :)

Link to post
Share on other sites

ja znam i tvrdim zato sto sam to radio u vojsci da mogu da se pakuju ili ti repariraju samo akumulatori kojima su celije odvojene i zalivene smolom

Link to post
Share on other sites

nije vise ni garancija sto je nekada bila....

ja sam se razocarao u vartu totalno....vise nije radio nego sto je radio,a kada ga odnesem na reklamaciju kazu da je ok....tako da sam vise vozio akumulator sa drugog auta nego ovu vartu...ali jbg odoh ja u offtopic

Link to post
Share on other sites

Ja sam u vojsci vozio traktor(civilna autojedinica), akumulator od 130 ampera koji sam svaki dan morao da skidam i dopunjavam, "slucajno" je ispao i pukao. Ispustio sav elektrolit, odnet na remont sastavljen, zamenjene neispravne celije i ponovo formiran. Posle toga je palio celu zimu bez problema. E sad koliko je to kosta nemam pojma, i da li je isplativo za automobil tj manji akumulator.

Link to post
Share on other sites
najbolje kupi novi imas garanciju 2 godine i miran si

tako je!

ja sam nedavo u Metrou uzeo Bosch 72ah za 5800 din,sta je ja mislim jako povoljno za Bosch,pogotovo kad vidim da je Black Horse isto toliko pa i skuplje.........a kontam za reparaciju ce ti bar uzeti 20 eur..........nov i miran si,znas na cemu si

Link to post
Share on other sites

Nisam pitao da li da kupim novi ili ne nego da li neko ima iskustva sa reparacijom, posto nisam znao da to postoji pa me zanima, ipak hvala...

Link to post
Share on other sites

Jednom jos za vreme krize nisam mogao da nadjem neki akumulator sto mi je trebao i elektricar mi predlozi da probamo da otvorimo moj i da zamenimo tu celiju sto je imala kratki spoj, i mogu vam reci da je to tako radilo godinu dana. Ali to je bio akumulator od 170ah, a za ove od auta se ne isplati zezati.

A inace iz mog iskustva sa akumulatorima (promenim bar dva godisnje) sto na masinama sto na autu najrentabilniji mi je black horse. Ubacim ga, nekontrolisem nista i za 3 godine kupim drugi. a ovi ostali ne mogu da traju toliko duze koliko su skuplji.

Link to post
Share on other sites
Jednom jos za vreme krize nisam mogao da nadjem neki akumulator sto mi je trebao i elektricar mi predlozi da probamo da otvorimo moj i da zamenimo tu celiju sto je imala kratki spoj, i mogu vam reci da je to tako radilo godinu dana. Ali to je bio akumulator od 170ah, a za ove od auta se ne isplati zezati.

A inace iz mog iskustva sa akumulatorima (promenim bar dva godisnje) sto na masinama sto na autu najrentabilniji mi je black horse. Ubacim ga, nekontrolisem nista i za 3 godine kupim drugi. a ovi ostali ne mogu da traju toliko duze koliko su skuplji.

ja sam na mom BMW-u promenio dva Black Horse-a i nije vredelo...Uzeo Car Jack u Metro-u i već dve godine radi odlično...

Link to post
Share on other sites