Recommended Posts

Problem je u stanju puteva naših gradskih i (uopšte srpskih). A pitanje je da se može očuvati trap automobila ako se vozi sa felnama 15-ticama umesto na 17-ticama? I da li to utiče na udobnost?

Hvala

Link to post
Share on other sites

Pažnja mi nije neophodna, više uživanje u vožnji i pouzdan auto. Dobio sam sa autom 17-tice RH sedam kraka i lepe su, ali verujte da mi je žao da ga sa njima vozim po ovom sra.u od puta. Kao da skijam dok vozim. Nudi mi decko 15-tice petokrake takođe sa novim gumama za 350 evra.

Link to post
Share on other sites

Trap cuva debljina gume.

A obicno na vecu felnu idu tanje gume, pa ti vidi......

15 su obicno optimum izmedju lepote i prakticnosti, sa 16 raste lepota i opada prakticnost, a sa 17 lepota ne poraste toliko koliko ti ubije trap;)

Link to post
Share on other sites

16 je nit tamo nit ovamo, ili se odrekni izgleda i vozi petnaestice(uostalom i guma je jeftininja) ili vozi te 17-ice i izgledace ti extra. Najbolje probaj , stavi te 15-ice i videces kako ce ti auto izgledati . Glas za 17-ice, uz malo paznje nije toliko strasno po pitanju trapa.

Link to post
Share on other sites

Alo bre ljudi pa i gume sa nekog terenca kad naglavish i raspalish po dzombama i katakombama , ima volan u ruke da ti ostane a vi pricate o 15* kao da su sa tenka, jeste da veci profil utice i na udobniji utisak u voznji .al sto si kupovao 318 a trazis udobnost, kupi mecku i naglavi joj balonke i ima da PLIVA a trojka voli velike cipele,sem naravno ako nisi TAXISTA pa nemas cim pa mora trojka da se aka. Moj glas ide za 17* i BMW zasluzuje da bude lep, brz i opasan a ne neka kljakava baba. Nemoj pogresno da me neko shvati jer ovo pricam iz licnog iskustva jer sam napravio za 3 meseca 17000km i to 80% gradom i znam za sve muke.

Link to post
Share on other sites
VECE!

Pa i devojcice idu golog stomaka na minus!

SVE ZA LEPOTU BITNO JE DA SI PRIMECEN!

a posle,joj jajnici,joj ovo,joj ono.....

Link to post
Share on other sites
16 je nit tamo nit ovamo, ili se odrekni izgleda i vozi petnaestice(uostalom i guma je jeftininja) ili vozi te 17-ice i izgledace ti extra. Najbolje probaj , stavi te 15-ice i videces kako ce ti auto izgledati . Glas za 17-ice, uz malo paznje nije toliko strasno po pitanju trapa.

a kako to izgledaju kola sa 15-a?kad te (kao i vecinu koji komentarisu temu) covek slusa,tj.cita ispada da su 15-e pravljene za traktor a sve iznad 15,za "prave" limuzine.cini mi se da ovde tema polako ide u krajnost,sve ispod 16-17 sranje,sve iznad "extra vrh",kao i one teme za motore:sve ispod 2.5 shit.covek lepo pita,verovatno u svemu tome ima i finansijske strane,pa prema tome tako i treba da mu se odgovori.druze,BMW je primecen i bez 16,17,18,25,28 itd. felni!

Link to post
Share on other sites

covjek ima bmw-a karavana i vozi porodicu u njemu...vjerovatno oce da je auto udobno,da ne koci preko svake rupe a i 318i osjeti vecu felnu!!!

mislim da bi najbolje rjesenje bile fabricke 16!

evo slika

e46karavan.jpg

bas je ruzan...treba kupiti mercedesa!!!

Link to post
Share on other sites

Hvala na razjašnjenju, naročito Hermesu i Bimmeru. Mislim da ću uzeti 15-tice (mislim da su fabričke sa E36) ako mi doplati 100 evra za 17-tice iako su RH. Volim gljivarstvo i uopšte boravak u prirodi pa mislim da sa ovim felnama i gumama ne moram preterano da brinem kada trebam malo da siđem sa asfalta. A moj BMW će mi biti lep samo koliko će mi biti koristan.

Vozio sam 124, jbg... :)

Link to post
Share on other sites

Ti si jasno pitao dali 15 ice, i ja sam ti tako i odgovorio. A ako te interesuje moje misljenje ja bih se odlucio u tom slucaju za 16 ice, zato sto je to ok kompromis (i udobnost i izgled)

Poz.

Link to post
Share on other sites

Vozio i sa jednim i sa drugim. Razlika u udobnosti je osetna, ali u izgledu i stabilnosti VELIKA. Bez obzira na sve ( I Ja imam dvoje dece), svoj glas za 17 incha. Na moj auto posle ovih nikako manja felna.

Link to post
Share on other sites

ljudi velicina je bitna :dance3:

ja bi na svoje i 18ku uvalio da imam para da kupim a ovako gubam se na 17kama i fino mi je svakako pazim na rupe da su neznam kakve gume i felge na autu tako da druze ako mislis cuvat auto cuvat ces ga na rupama bez obzira kolike felge bile

Link to post
Share on other sites

Nije da usmeravam diskusiju i da ogranicavam odgovore...ALI.....Jel neko procitao konkretno pitanje i komentare coveka koji je otvorio Topic (znaci...sta ga interesuje a sta ga ne interesuje):

... A pitanje je da se moze očuvati trap automobila ako se vozi sa felnama 15-ticama umesto na 17-ticama? I da li to utiče na udobnost?

Hvala...

....Paznja mi nije neophodna, vise uzivanje u voznji i pouzdan auto....
...Hvala na razjasnjenju, naročito Hermesu i Bimmeru. Mislim da ću uzeti 15-tice (mislim da su fabričke sa E36) ...A moj BMW će mi biti lep samo koliko će mi biti koristan....

Moj odgovor Shonetu bi bio: Vidi koje su fabricke felne za tvoj model. Fabrika je najbolje napravila kompromis izmedju estetike i udobnosti. Ako je moguce uzmi na probu te 15-ice sa gumama na nekoliko dana pa isprobaj.

Moja molba drugima: Trebalo bi vise davati objektivnih odgovora i preporuka a ne subjektivnih...Nekom je zadovoljstvo u voznji...a nekom u vidjenju :dance3: (molim bez ljutnje). Za odgovore tipa.."balonke 15tice".."kupi mecku, sta si kupovao BMW", licno mislim da nisu odgovori na konkretno pitanje (i dalje molim bez ljutnje). :yahoo:

Link to post
Share on other sites