koje gume su vam se pokazale kao najbolje????


Recommended Posts

a ne mozes tako gledat... isto kao da kazes za nekog ko vozi peglicu ''mozda taj nije nikad vozio nista drugo sem peglice'' al opet on ne moze da tvrdi da je peglica najbolje auto...

Da li si video smajlija na kraju recenice, ako nisi pogledaj ponovo i videces da nisam bio ozbiljan.

A zasto je OFF ako kazem da mi se bolje pokazala nova Tigar u odnosu na polovnu stranu.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cemu tolika galama oko Tigra.

Ako govorimo o zimskim gumama onda je Wintera jedna od boljih guma. Raspitajte se malo kod ljudi koji voze na njima pa ce vam sve biti jasno. Ja koga god poznajem, a ima ove gume, svi, ali bas svi govore samo u superlativu o njima. Uostalom da fabrika u Pirotu nema dobar proizvodni pogon koji je u mogucnosti da proizvede dobru gumu, mislite li da bi jedna tako velika firma kakva je Michelin kupovala takvu fabriku. To je sto se tice toga.

Sto se tice guma, licno na mom autu su Fulda gume i to u odlicnom stanju, ali ako bi ih sada menjao a nisam pri kinti, sigurno bih pre uzeo glanc nove Tigar nego neke polovne Michelin, Bridgestone itd. Mozemo samo da se palimo da su neke tamo polovne bolje od novih. Jbt one da su dobre ne bi bile bacene kao polovna roba.

Ne patim od kompleksa koja guma mi je na autu ali licno sebi mogu da priustim neku solidnu gumu, mada ne bas onu naj, ali za ljudi koji voze auto od 1000-2000-3000e ima li smisla kupovati neku extra gumu i dati nekih 700-800e. Znam, vec odgovor, reci cete ima, ali pitanje je mogu li sebi to priustiti, hocu reci kupiti jos polovinu svoga auta.

Vozim kao sto rekoh fuldu i zadovoljan sam, ali pre nekog vremena sam imao Continental i zatim stavio Hi-track Vredestein i pokazale su mi se daleko bolje od Continentala, narocito pri mokrom putu. Kasnije sam nasao da su one jedne od najboljih guma za mokar put, tako da kada budem ponovo kupovao gume i ove cu najozbiljnije uzeti u obzir.

Ah da i na pitanje po ovoj temi: KOJE GUME SU VAM SE POKAZALE KAO NAJBOLJE????

Moj odgovor je NOVE.

Link to post
Share on other sites

Nadovezujem se na Ljiljinu pricu....Na garantnom listu za Continental,Uniroyal,General tire,Semperit i Barum stoji Continental group....Najbolje gume su nove,racunam da ce da sastave minimalno 3 godine.Sigurno da ce se praviti u zemlji gde je jeftinija radna snaga ali sam skeptican po pitanju kvaliteta:Da li Michelin kupljen u Francuskoj ili Nemackoj je istog kvaliteta kao i kod nas?Treba pogledati i uslove garancije koja je cesto na 5 godina (Continental Group) gde se govori o neispravnim felnama,neodgovarajucim felnama,pritisku u gumama,nejednakom opterecenju (raskrecen trap),prekoracena maksimalna brzina za gume,necentriran trap,osteceni amortizeri,koriscenje u neodgovarajuce doba godine,ostecenost usled spoljnih uticaja i mehanickih ostecenja,gume razlicite vrste,da li je velicina propisana,da li je ostecenje posledica udesa ili nehata,da li je guma popravljana......Da li je neko od vas dobio novu usled reklamacije jer ako se ovo dobro prostudira garancija postoji samo na papiru......

Link to post
Share on other sites

Sone 666...PRIMA je zakon.Ne cuju se nikako,sjajne su pri kocenju.Imao sam svakojake gumice,ali kada sam video lika koji sa A6 tuce 150.000km godisnje,na relaciji BG-Nant na PRIMA...Ovo mu je bio 4 set,ne planira da ih menja.Fabricke su mu bile neke Dunlopice,a od tada samo PRIMA.Za sneg su smrt,ali zato postoji WINTERA...

MOTORSPORT...Probaj,pa ces videti...Znam da postoje daleko bolje gume,ali taj odnos cene i kvaliteta neces naci.

PS: Skoro sam ih doneo jednom poznaniku,ali 205/50/16,nisam ni znao da ih prave 16...6000din/kom!

Link to post
Share on other sites

nece ga tigar dodirivat moju felne pa da je od zlata.... na gume stedit necu sigurno... poslije ljeta mjenjam gume i uzimam goodyear EAGLE F1...

ps. aj batalite vise tu pricu o tigar gumama, nego se vratite na temu koje su vam se gume pokazale kao najbolje da ne bi LOCK-ovali temu...

Link to post
Share on other sites

Sad sam se neceg setila....Posto Tigar uvozi Michelin, pretpostavljam da su cene Michelin guma najpovoljnije u njihovim prodavnicama "Tigar Trgovina". Ima spisak njihovih prodavnica na netu...treba proveriti....takodje, oni prodaju i ostale brendove.

Ja uzela Michelin Energy Saver, 7200din, 195/60/15

Evo nekih novosti o gumama...

http://www.4gume.com/novosti/bg-car-show/

Link to post
Share on other sites

Iskreno da vam kazem ne volim sto Tigar pravi Michelin (ta prica da se putnicki program uvozi i ne pije bas vodu!) Srbin nikada nece biti Francuz ili Nemac ,Srbin uvek u pauzama klopa burek i filozofira kako ne mogu da ga tako malo plate koliko on malo moze da radi!.Da ne bude kao ona prica da BMW postoji i za istocno trziste.Najbolje su mi se pokazale Michelin mxl iz 1990 (Made in France),auto je kocio kao da je imao abs,steta sto su one vec za muzej!!!!

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.