koje gume su vam se pokazale kao najbolje????


Recommended Posts

Ja jesam rekao da je meni licno Continental najbolja guma kao i ostale iz vise klase.

Ali bih uvek radje uzeo bilo koju novu gumu nego Continental staru 3-5god

Nije to svaba slucajno bacio, i doslo kod nas kao dobra je.. Jeste dobra ali samo za smece.

To ima saru ali vise nicemu ne sluzi ona je toliko tvrda i izakana da kada sa njom kocis samo ide sankanje.

Ja definitivno glasam za Tigar nove pre nego bilo sta polovno.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja se kunem u bridgestone!!!imam turanzu,nesto,300 i vrh!vec je imam par godina i pravio sam gluposti s gumama,paljenje i ostalo i vrh je!!!suvo odlicna,mokro zna da malo dupe seta a za sneg samo polako!!!inace imam 205/65/r15

Link to post
Share on other sites

Slazem se ja da ima mnogo boljih guma nego sto je Tigar i ko ima para za dobru stranu novu gumu i treba da je uzme, ja samo kazem da je nova Tigar bolja od bilo koje polovne koja je star 3 i vise godina a samo takve polovne mogu da se kupe kod nas, ima ih ali su retki slucajevi da se kupi polovna guma koja je do 2 godine i dobro ocuvana.

Link to post
Share on other sites

Sadasnja struktura kapitala u Tigar Tyres, Pirot:

30% Tigar,

6% Finansijski fond, Njujork i

64% MICHELIN FINANCE (PAYS BAS) B.V.

.....@Skupština akcionara korporacije Tigar, održana 27. februara donela je odluku o transakciji sa Michelin-om, koja predviđa da do 2010. godine francuska kompanija postane stopostotni vlasnik preduzeća Tigar Tyres.

Michelin je isuviše velika kompanija da bi u biznisu samo participirao i od samog početka je postojalo nastojanje da bude potpuni vlasnik. Sada očekujemo da će se mnogo intenzivnije opredeljivati prema investicijama u Tigar Tyres-u. Na Upravnom odboru prošle godine su jasno iskazane namere Michelin-a da Tigar Tyres postane najbolja fabrika ne samo u okviru Michelina, već i u Evropi za proizvodnju pneumatika treće linije, rekao je Vladimir Nikolić. (Economy, 28. februar) @

Link to post
Share on other sites

Ne mislis valjda da je Michelin ulozio lovu (13 mil EUR u novcu i 20mil EUR u opremi) da bi se proizvodila samo Tigar guma.

Ko je u skorije vreme kupio novu Michelin gumu? Na garantnom listu je proizvodjac TIgar Tyres.

Link to post
Share on other sites
Ne mislis valjda da je Michelin ulozio lovu (13 mil EUR u novcu i 20mil EUR u opremi) da bi se proizvodila samo Tigar guma.

Ko je u skorije vreme kupio novu Michelin gumu? Na garantnom listu je proizvodjac TIgar Tyres.

Ljiljo ako imas dokaza okaci ga ovde pa da neki zacute sto se tice Tigra.

Link to post
Share on other sites

Tigar??? daj ljudi ne sprdajte se..... chu tigar na BMW-a da stavite... hahahaahhahahaaaaa..... pustite se tih prica miselin uzeo tigar i ne znam ti ni ja sta....

Link to post
Share on other sites

A daj neki razlog zasto ne, pa svako da ima da istrese 150e po komadu za novu continentalku, michelin ili neku drugi bi rado, alo kako neko nema ma znas sta je sada Tigar za polovnu gumu, IZMISLJENA tako da mi uopste nije jasan stav zasto ne tigar na bmw-a,

Link to post
Share on other sites

aj daj ti razlog zasto DA? zato sto su jeftine? zato da bi stedio na gumama koje ustvari glavu chuvaju? zato da bi ti se smijali kad ti vide tigar gume na BMW-a? ma daaaaaaaaj......

ljudi bjezite od Tigar guma ko djavo od krsta....

Link to post
Share on other sites

Evo...konacno je Bane u pravu, a ja sam pogresila :pleasantry:

sto se Michelina tice...na racunu i garantnom listu za "Michelin Energy Saver" pise da je proizvodjac Tigar Tyres, i to je unelo zabunu.....proverila sam, Tigar proizvodi neke stvari po narudzbi Michelina, a putnicke gume iskljucivo uvoze ...

Link to post
Share on other sites

Pa smejace se sao KOMPLEKSASI, tigar jeste jeftina jer je domaca, dodaj na tu cenu jos transport i carinu pa da vidis koliko bi kostala onda guma. Da da michelin je lud da sprcava pare u nesto sto je loseg kvaliteta, pa da mu je takva politika nikada ne bi bio ono sto je danas. Treba li ti jos neki razlog.

Link to post
Share on other sites

e moj druze, nisu to kompleksasi... evo ja prvi umirem od smijeha kad vidim takav prizor a tvrdim da nisam kompleksas... Ako npr. trenutno ne bi imao para za neku ''bolju'' gumu radje bi ne vozio auto, pa kad skupim, uzmem fino gumu da valja i mirna bosna....

Link to post
Share on other sites

Motosport jel si probao nekad tigar primu?

E pa ja sam na e 39 kao sto ste svi videli a neki se i smejali, imao tigar primu 205 60 R15! Sa 220 km/h gume su maksimalno tihe, ne cuju se uopste!!!

Inace ako mi ne verujete moze Bane318is da potvrdi, Tigar prima se pravi po Michelinovim standardima nekim i Michelinovim hemijskim sastavom!

Pre 2 dana sam kupio nove felne i gume, i nazad su mi Bridgestone Potenzza 225 45 R17, a napred Michelin ne znam tacno koje isto 225 45 R17!

Cisto da znas da i Michelin i Bridgestone imaju skoro istu saru kao Prima!!! I prima je meksa od Potenzze!

Ne znam zasto svi pocenjuju nesto sto je nase ili sta nije fora da bude jeftino??? Jel treba da se foliram sto sam dao 100 eur za 2 celave gume, ali nema veze ipak su dobra firma...

Link to post
Share on other sites

nema veze je li nase ili njemacko ili japansko ili ne znam ti ni ja cije, uopste ne pricamo o tome.... Tigar gumu na svom autu NIKAD nisam imao niti cu... a vozio sam na njima par auta od drugara i samo mogu rec da sam razocaran.... mozemo ovako do sutra, al poenta topika je da kazete koje su vam se gume pokazale kao najbolje.... Pa majku mu nije valjda odgovor ''TIGAR'' ?????

Link to post
Share on other sites

Nije, ja sam prezadovoljan sa ovom kombinacijom! Nazad Bridgesone Potenzza a napred Michelin! i prednje i zadnje su 225 45 R17 i ja sam odusevljen!

Link to post
Share on other sites

a ne mozes tako gledat... isto kao da kazes za nekog ko vozi peglicu ''mozda taj nije nikad vozio nista drugo sem peglice'' al opet on ne moze da tvrdi da je peglica najbolje auto...

Link to post
Share on other sites
..... pustite se tih prica miselin uzeo tigar i ne znam ti ni ja sta....

Evo ponavljam strukturu kapitala TIGAR TYRES doo, Pirot>

- AD Tigar ....16 mil EUR u opremi (30%)

- International Finance Corporation, SAD.... 3mil EUR u novcu (6%)

- Michelin ....13 mil EUR u novcu i 20 mil EUR u opremi (64%)

Ovako je od kraja 2002. godine...podaci zvanicni, Agencija za privredne registre

Do 2010 prodace se preostali udeo Michelinu.....Proizvodnja se seli tamo gde je jeftinija radna snaga...Sto bi placali francuskom radniku 2000 eur, kad mogu kod nas da ga plate 300 eur....

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.