e30 instrument tabla restyling


Recommended Posts

Cao svima, potrebna mala pomoc oko ulepsavanja, gledam one crvene kazaljke na e36 pa se setih da sam ko klinac (dok sam mastao da ga kupim) blenuo u svakog bmw kog vidim i pamtio detalje pa se setih da sam bas na kocki vidjao bele i crvene table-obrtomere tj brzinomere.Znate ono-nije crna pozadina vec bela sa crnim ili crvenim brojkama(km/h ili rpm) . E sad ide pitanje - da li neko ima iscrtane podloge tj krugove sa tacno unetim bazdarenjem da kazem, da ne bude ono pise 140 km/h a ide 130. Ili ako ne to onda bar precnike obrtomera i brzinomera (i temp i gorivo), mogao bih da ga iscrtam u autocadu i cak izrendam u max-u neko ludilo u 3d(arhitekta po struci), ne bih da skidam tablu i vozim se bez nje danima dok se ja igram crtajuci modele. Ideja mi je da iscrtam, istampam ili uradim na peskarenoj foliji stampu ili onoj rupicastoj..., i prelepim preko postojece plastike i dobijem nov izgled + kazaljke onom red folijom + imam majstora za prohrom koji moze i da mi napravi prstenove oko obrtomera i brzinomera (kao na m modelima nove generacije) + neke nove lampice za osvetljenje i da bude ludilooo

Ili, ako neko ima vec gotov proizvod ili da se bavio time,link bilo sta, kaze sta koliko kosta i nema problema, a i ja ako uspem da odradim dobro hocu i drugima da pomognem (iscrtam model po zelji), ili ako uspem sa hrom prstenovima sa mojim majstorom pustamo ih po extra povoljnoj ceni bez problema (kontam da mora da bude mala L lajsna 2*2 ili 3*3 mm pa lepo savijena u krug i spojena, pa ispolirana do nekog nivoa sjaja po zelji)

Ako vas nisam udavio pozdrav svima i hvala unapred

Link to post
Share on other sites

Imam ja u Corel-u uradjene cajgere, izbunario sam negde na netu, samo mi je na drugom kompu, trenutno sam na poslu... Pusti mi svoj mail na PM, pa cu da ti prosledim. :(

Link to post
Share on other sites

Imao sam ja to u mojoj kocki ali nije mi se bas najbolje pokazalo pa sam skinuo, fabricke ploce na kojima su oznake propustaju svetlost na brojevima i oznakama i kad sam stavio bele podloge koje se samo nalepe to se nije bas najbolje poklopilo, ali videlo se tek kad se upale svetla nocu, mislim da bi najbolje bilo kad bi fabricke ploce mogao kompletno da zamenis drugima...

A ako uspes da napravis hrom prstenove ja sam zainteresovan :(

Link to post
Share on other sites
Imao sam ja to u mojoj kocki ali nije mi se bas najbolje pokazalo pa sam skinuo, fabricke ploce na kojima su oznake propustaju svetlost na brojevima i oznakama i kad sam stavio bele podloge koje se samo nalepe to se nije bas najbolje poklopilo, ali videlo se tek kad se upale svetla nocu, mislim da bi najbolje bilo kad bi fabricke ploce mogao kompletno da zamenis drugima...

A ako uspes da napravis hrom prstenove ja sam zainteresovan :(

Pretpostavljam da papir ili karton ne vrse poso ali znas kakvih folija obicnih,transparentnih,peskarenih i rupicastih ima( kladionice na izlozima imaju takve) moraju da propuste malo svetlosti, probacu i slikacu cim bude pa ako je ok sa folijom preporucicu, a za prstenove ne brini - ako ih budem imao ja bice svima dostupni.Pozz

Link to post
Share on other sites
ja sam odradio na foliji bas ove cajgere i na kraju se ispostavilo da nije tacna dimenzija - malo su manji.

Ej u pravu si za dimenzije s tim sto meni preko cad-a ispadaju malo veci, tj izlaze na 114 mm veliki satovi a na autu su oko 105-110mm, lenjirom mereni,jbg, nema veze, a na kojoj foliji si stampao ako nije tajna i kako su ispali

Link to post
Share on other sites

Ima li neko za e36, ubio sam se traziti po netu, ali nista, samo sam nalazio za kockicu. Upitanju je benzinac. Ako neko zna ili ima neka pusti link.

Link to post
Share on other sites

meni su radili u nekoj radnji u krusevackoj. ja odneo na disku, oni isprintali, i uzeo sam jos jednu bezbojnu foliju da prelepim preko i da zastitim, ali sam se brzo razocarao kad sam shvatio da mere ne odgovaraju. kostalo me zadovoljstvo citavih 250 din

a sad nigde ne mogu da nadjem bele cajgere //M 260kmh / 8000 obrtaja.

Link to post
Share on other sites