Recommended Posts

sa 10 litara benzina presao sam nekih 70 km od toga pola gradska pola otvorena voznja, motor ima 1766

kubika , sa karburatorom je ,znaci umerena voznja nista preko 100 , motor radi normalno na leru ,ovo govorim iz razloga da nije u pitanju karburator , on je jednogrlni,mislim i da ventili nisu pravilno nastelovani,sutra cu to da sredim , u svakom slucaju dali je ovo uobicajna potrosnja motora sa ovom kubikazom pri umerenoj voznji , kablovi su novi svecice nove, filter za vazduh nov , palenje nastelovano kako treba,

Link to post
Share on other sites

11-12 i to leti, zimi mi ide i do 14. Naravno - gradska voznja. Moze ko sta hoce da prica, ali to je realnost. Auto ima preko 100 konja, i tezak je sa punim rezervoarom i prosecnom osobom skoro tonu i po. Beograd je prilicno brdovit, svaki uspon, kao i zaustavljanje i kretanje, dodatno povecava potrosnju goriva. Penjanje i spustanje istim putem se ne kompenzuje, kao sto bi se mozda moglo misliti. Dodaj na zimsku voznju grejanje kabina i stakala, duzi su vremenski intervali kada je mrak, sto znaci da se farovi vise koriste, plus ako felne sire od onik koje su fabricki predvidjene, benzin slabijeg kvaleta, plus ono sto ti ukradu na pumpi - i eto ti racunice! :preved:

Link to post
Share on other sites

znaci ne dirati nista , auto lepo radi na leru ne gusi ne oseca se benzin gume i felne su za dva broja vece od predvidjenih ,to je to hvala svima

Link to post
Share on other sites

imao sam kockicu 1.8 i nije mi prebacivala 12l plina po gradu doduse motor je bio m40,mislim da bi trebao manje da trosi,prosek da mu bude oko 10l

Link to post
Share on other sites