Recommended Posts

pozz, vozim 316 m40 i verovali ili ne cuju mi se podizci ventila ali ne stalno, dam mu gas do recimo 3000 obrtaja i lepo radi bez zveckanja pocne da zvecka pa prestane i sve tako u krug, tisi je kada je hladan nego vruc a opet nekada se necuje u opste a nekada malo a ponekad kao da hoce da izlete iz motora, motor je generalno dobar, s obzirom da je 100 konjica i na plinu ide kao sumanut, pre neki dan sam odrao jedu vw4 1.9 tdi imao je prednost a ja na plinu, mislio sam da ce me odrati kad eto ostade on iza mene. eto sve savrseno radi osim tih podizaca, sta mislite sta tu moze da bude.

Link to post
Share on other sites

procitao sam na jednom forumu da hoces da sipas redje ulje tj neku sintetiku ili slicno .... velika greska .... za tvoj auto koji je pretpostaljam dosta presao je najbolje mineralno ulje ...... sto bolje marke i kvaliteta

a sad jedno glupo pitanje za pocetak: kad si stelovao ventile .... pre koliko???

Link to post
Share on other sites

koliko ja znam na m40 motoru se ne steluju ventili ali mozda gresim. Sto se tice ulja imao sa mobil mineralno sada sam sipao polusintetiku isto mobil i mogu ti reci razlika je velika motor je malo tisi ali se zato podizaci bas manje cuju ali opet onako neravnomerno, cas se cuju a cas se necuju, pojma nemam sta da radim. od kada sam ga kupio presao sam preko 20000 hiljada sa njim a ventili nisu dirani

inace motor je radjen

Link to post
Share on other sites

uhhh majku mu , nisam ni izvalio da je M40 , u pravu si , nema tu stelovanja , sve u svemu 99% je bregasta otisla , a kad je zamenis trebalo bi i staviti hidropodizace ...... to je moje misljenje a sto se tice ulja , normalno je da mirnije radi kad je redje ulje ali to mu ne daje nista drugo osim tiseg rada , zna se da svaki auto koji je presao vise od 200 000 nije za sintetiku a nije ni pozeljno da se sipa ni polusintetika ......

Link to post
Share on other sites

pozz, vozim 316 m40 i verovali ili ne cuju mi se podizci ventila ali ne stalno, dam mu gas do recimo 3000 obrtaja i lepo radi bez zveckanja pocne da zvecka pa prestane i sve tako u krug, tisi je kada je hladan nego vruc a opet nekada se necuje u opste a nekada malo a ponekad kao da hoce da izlete iz motora, motor je generalno dobar, s obzirom da je 100 konjica i na plinu ide kao sumanut, pre neki dan sam odrao jedu vw4 1.9 tdi imao je prednost a ja na plinu, mislio sam da ce me odrati kad eto ostade on iza mene. eto sve savrseno radi osim tih podizaca, sta mislite sta tu moze da bude.

Jesi li sguran da se cuju podizaci?

Ako se cije zveckanje u motoru lako moze da se desi da motor detonira i to se obicno deshava NA NEKOM ODREDJENOM broju obrtaja. To se moze lako proveriti, proverom ugla predpaljenja.

Obicno se na plinu to ne cuje ili manje cuje, jre plin ima preko 100 oktana, dok ovaj nash kilavi bezin ima i ispod 95 oktana. Oktanska vrednost je velicina koja definishe kada ce motor poceti da detonira.

Detonacija je veoma shtetna pojava, i moze se desiti da se motor toliko pohaba da je posle za generalni.

Dakle, moj savet je da proverish ugao predpaljenja jer meni zvuci da je to problem, a i ne treba mnogo vremena da se to proveri :pleasantry:

Poz. Bane.

Link to post
Share on other sites

Procitao sam sve sto si mi poslao na pm te iz toga sledi da sednes u tu tvoju mocnu šerpicu obavezno se najaviš 1-2 dana ranije i pravac Šabac na pice i tacnu dijagnostiku ,da nebi ovako bacali pasulj i postavljali teorije zavere.PS kvar je više nego ocigledan i otklanja se za sat vremena a cenu popravke cemo znati tek kad skinemo deklo :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Takvo zveckanje koje ti opisuješ može da dođe i sa sasvim druge strane a da ti se pri tom čini da je u pitanju glava. Probaj recimo da u momentu kada ti se pojavi taj neprijatan zvuk pritisneš papučicu kvačila. Ne bi me iznenadilo da u tom momentu zveckanje nestane. Toplo-Hladno.

Link to post
Share on other sites

evo oglasio se klinik , bog i batina za te stvari ..... ipak se ovde moze sve naci i popraviti

Link to post
Share on other sites

rekao klinik da ih ne diram jos

Ne mogu verovati. Imaš kvar a on rekao da ga ne otklanjaš. Čini mi se da sam pročiitao gore da tvoj problem zahteva samo sat da bi se otklonio. :pilot: Mogao si doći i kod mene. Ako je nekome potreban sat ja bih to garantovano sredio za osam. :prankster2:

Link to post
Share on other sites

receno mu je tako zato sto auto moze bez problema da radi duuugo vremena , jedino ako bas bas smeta sto se malo cuje , sve ovo u smislu ustede para , tj ne bacanja para

Link to post
Share on other sites

Ne bih se složio sa takvom konstatacijom. Nema tu bacanja para. Moj moto je : ako se dogodio kvar ili je on na pomolu, rešavaj ga odmah da ne bi kasnije uludo bacao pare. Kažem ,moje mišljenje, mada se slažem da ne moram biti u pravu.

Link to post
Share on other sites

naravno , postujemo svacije misljenje , ali covek ima nekih drugih problema i ima na sta da baca pare sto je neizbezno ....... tako da kad mu se nadje visak para u dzepu , doci ce na popravku

Link to post
Share on other sites