Staro za novo!!!


Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lepo je ipak to sto se desava. Bice valjda sve manje krseva na ulicama. Da se polako resavamo silnih trabanta jugica itd..

A da se razumemo bolji je taj punto nego vecina kockica koje se krecu gradom. Makar je nov, niti mu nevalja trista sranja da ne nabrajam sta sve.

Nije to ipak za neke zaljubljenike. To je bre da se ljudi prevezu. I pozdravljam akciju za svaku je pohvalu.

Link to post
Share on other sites

Dobra akcija za ljude koji stvarno ne mogu sebi da priuste neki bolji auto,to da ga ne bi menjali za bmw-a mogu da pricaju ljudi kojima je auto u fabrickom stanju a posto se ovde voze u 70% slucejava krsevi molio bi da se ti ne javljaju na ovu temu!

Link to post
Share on other sites

Ima tu i jedan problem. U Srbiji trenutno ne postoji postrojenje za reciklazu starih automobila, sto znaci da ce ti krsevi za zamenu samo promeniti parking. Takodje, ova akcija ce trajati taman toliko dok se potrose zalihe Zastave 10 kojih ima oko 10.000 na skladistu. Sta ce biti kada se to proda?

Link to post
Share on other sites

Pa bice valjda nesto reseno u hodu. A 10.000 je strasno veliki broj kola. Koje se nece bas tako brzo prodati. Nema kod nas raja para za to. Ima to da potraje. Daj boze da se sto pre rasproda znaci da ce biti manje krseva.

Link to post
Share on other sites

Jutros sam slusao u jutarnjem programu nacionalne televizije koji je postupak "staro za novo"!!!Dakle kad startuje proizvodnja u "Zastavi" krajem marta tad ce oziveti i reciklazni centri,bice ih vise u vecim gradovima Srbije kako ljudi ne bi puno putovali!Uslovi su sledeci:MOze svako vozilo na cetiri tocka ali ne mladje od 9 godina,da je auto registrovan(ali nije problem i ako mu istekne registracija,nije potrebno ponovo ga registrovati kako bi zavrsio u mlinu),da ste vlasnik navedenog vozila(kupoprodajni ugovor star bar 3 mesecas),i da je auto sa svim delovima,dakle u kakvo-takvom voznom stanju!!!Auta se rasturaju u delove,akumulatori ide za Smombor od kojih se koriste delovi za nove akumulatore,meblo se cuva,tkanina,gume idu na preradu,skoljka u "USS" na topljenje,stakla se teraju na dalju preradu itd...Svaki segment ide na dalju reciklazu!!!Slika se auto,broj motora,sasije,tablice...auto se odjavi u SUP-u,dobijes potvrdu iz reciklaznog centra i dobijas popost od 1000 jevreja!!!Zaista podrzavam akciju,ipak je novo-novo...akcija za srednji stalez,ko je kreditno sposoban zaista oko 90-100 evra nije puno!!!Akicija "Staro za novo" trajace do 30.septembra ili 5000 komada,i to je to!!!Sem ako interesovanje nije enormno...

Link to post
Share on other sites

Dobro to jeste sve tacno. Nije ovde sada toliko bitno to staro za novo koliko je dobro to sto ce ljudi moci da dodju do pristojnog i sto je zajvaznije novog auta za oko 100e mesecno.

A to sada da li ce biti te reciklaze... e jebi ga.

Link to post
Share on other sites

Zastava 10?! Buahahha! Auto za izbegavanje!!

A sto je najveci faozon, ti ljudi sto bi ga mozda i uzlei, i koga bi to stvarno odusevio taj auto, ne mogu.

Treba im da budu prijavljeni na platu od 300e. A taj stalez sto vozi krseve do 1000e ne verujem da je prijavljen iznad minimalca..

Tako da ne znam.. glupi su uslovi za taj kredit.. Jbt cak ni ja kao programer ne mogu da ga dignem, kad bih recimo hteo..jer sam prijavljen na 200e..

Link to post
Share on other sites

zar je punto auto :angry: ja mislio da se sa time djeca igraju :(

a ovo je nesto slicno ko ce poceti po njemackoj vlasnici automobila ce dobiti nekik 2 500eura ako svoje staro auto voze na reciklazu a ne na prodaju tako sam cuo od frenda sta dovozi stare aute iz njemacke

Link to post
Share on other sites
TO JE PREVARA I TO VELIKA,KAD SU NAM DALI NESTO BESPLATNO.UVEK NA NASU STETU.A ZA AKCIJE IM JE BILA DOBRA FORA<GLASAJTE ZA NAS I DOBICETE HILJADU AKO NE I VISE EVRA,A BOBILI SMO JEDAN VELIKI ......

...auto zvani zastava 10 hahahahahahahahah

Link to post
Share on other sites

U Engleskoj ti plate da odvezes uzmes polovan auto u voznom stanju sa otpada :lol:

Ne znam koliko vas je gledalo Top Gear, ali tamo je lik uzeo Volvo 740 iz predstavnista Volvo-a, koji je trebalo da ide na otpad, da ga pretvore u kocku. Platio da je JEDNU FUNTU, a ovi iz Volvo-a su na dobitku, jer pretvaranje u kocku kosta 150 funti, a obavezni su da to urade :D

Znaci, odvezem im E38, doplatim 6000 i dobijem...PUNTO?! :D :blink: :blink:

Link to post
Share on other sites

To za sta ti u UK i Evropi daju pare da odvezes sa otpada ovde se naplacuje po vise some Evra. Dovoljno je samo videti koliko se cene raznorazne Suze, Golfovi i ostali lesevi iz 80ih. U ovoj prici ce eventualno profitirati neko ko ima drtavog Jugica tinejdzera. Mada i to je pitanje posto mi se vise ljudi koji su svojevremeno uzeli 10ku zali kako se njihovi automibili polako raspadaju. Jednom prijatelju je, bez zezanja, kvaka ostala u ruci. Auto je bio pod garancijom i sve je popravljeno, ali je ipak nov auto bio u pitanju...

Link to post
Share on other sites