Detonacija u motoru


Recommended Posts

Elem, u pitanju je BMW 525i 89' m20 e34 sa lovato plinom preko protokomera i desilo se sledece

U toku voznje mi puce plin u motoru i izleti svecica i fali pola kabla za tu svecicu :) :) ;) .Pojeo se navoj na laozi i nemogu lepo da je vratim nazad.

Onda sam kupio novu svecicu i kaplove za iste . skinuo sa onaj prsten sa svecice da bi dobio koji milimetar na duzini i

uspeo sam da uhvatim nesto loze i dobro je zategao :) ,ali auto nece da pali, neponasa se kao da je skroz mrtave nego dok

verglam daje znake zivota tipa brm brm brm i onda opet na na na na pa brm brm itd (jebiga neznam kako drugacije da vam objasnim)

Sta da radim??????

hvala!!

Link to post
Share on other sites

prvo proveri sva creva

ako je to u redu skini crevo shto ide od protokomera, tachnije klapne i vidi kakva je situacija sa klapnom

treba da se ljulja i da zvekeche (mozda je ostala zaglavljena od detonacije)

i proveri da ti nije spao i difuzor sa mixera

on je na ulazu u protokomer

a taj navoj na toj svechici ti je i bio sjeban

svechica je samo u tom sluchaju mogla izleteti

i vrlo je moguche da je zbog toga i detonirao ako je vukao falsh tu

dobro je da ta svechica nije nekoga pogodila inache bi ga overila na licinom mestu

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

I kod mene se javljaju detonacije, samo kad palim auto i to ako je hladan. Nepuca uvek svaki 10-ti put kad palim. Jos sam provali da se to desi pogotovo ako dam malo gas. Sta ciniti i menjati?

Link to post
Share on other sites

To ti se desava kada je auto vruc ili neposredno posle voznje...sat vremena...Ako je tako onda verovatno ostane nesto plina u usisu ili ventil ne zatvori dobro u momentu i ostavi malo plina.

Link to post
Share on other sites

meni se to isto desava ujutru pali na cvrgu na benz. posle voznje na plinu kad ugasim nece da upali ako mu ne dam pola gasa a ako me zezne i ne upali e onda mora jedno duze verglanje bez gasa ili sa punim kako kad mu dodje

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

sredio sam problem bilo je sledece:

Narezan je nov navoj za svecicu ali auto posle toka nije hteo da radi ponasao se kao da su pomesani kablovi za paljenje

Crkao je komp u kolima i protokomer,elektricar je uradio remont protokomera i kompa i od tada sve do jaja nikakav problem nisam imao.

Link to post
Share on other sites
sredio sam problem bilo je sledece:

elektricar je uradio remont protokomera i kompa

Taj ti majstor uzo dzabe pare, ni jedno ni drugo se ne REMONTUJE, nego se menja.

Jel ti on tako reko ili si ga ti tako skontao?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sad sam se zbunio

Tako mi je rekao,da je remontovao protokomer i komp.

kaze da je mesao raspored paljenja zbog neispravnosti kompa i protokomera.

Jel me zajebo lik????

Link to post
Share on other sites

za komp mora da bude vrsan elektronicar i da ima nacin da ga ispita pa i tada je diskutabilno sta moze da uradi a porotokomer se ne remontuje tako da ovo sto si napisao mala je verovatnoca da je tako...

Link to post
Share on other sites

Moj savet je da proverish ostale svecice da li su zategnute, jer koliko sam shvatio iz price tebi je izletela svecica, ali ne verujem da je to od detonacije u motoru, vec od klasicnog sagorevanja, ali svecica nije bila dobro zategnuta, pa je vremenom od vibracija pocela da se odvce, sve dok nije ostalo nekoliko koraka da je mogao da je katapultira pritisak u cilindru sa sve selom navoja motora.

Slazem se da se protokomer ne remontuje, komp takodje. Da li si siguran da si pri zameni kablova dobro postavio nove? U svakom slucaju vazno je da ti sada radi auto ok.

Poz. Bane.

Link to post
Share on other sites

heh.....a ja hteo da pohvalim servis.....hehehe

U svakom slucaju sta god da su radili auto sada radi do jaja, nikakv problem nisam imao od kada sam ga uzeo od njih

ranije sam pizdeo od detonacija ispod haube uvak sam imao silikon super lepak izolir traku za krpljenje protokomera creva od usisa i slicno

mislio sam da plinski sitem koji ja imam(a i vecina)nemoze lepo da radi

a kad ono moze :-) i to do jaja

Link to post
Share on other sites