Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to je vec diskutabilno , ali molim vas bez prepirki , svako ima svoje misljenje

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Zasto da ne, moze auto i na gas da vuce kao i na benzin, samo treba na dostatoga da se poradi!

Kad se sve lepo ushteluje, nema nikakve razlike! :)

I? Koliko ga je iskostalo to zadovoljstvo?

Link to post
Share on other sites

Bedak,al' sta da se radi nije moj :) Auto nikada ne moze da ide na plin kao na benzin, neka namesti da ide 95% isto,ali opet nije skroz isto i tu nema price, jos kad mi kazu na plin ide boje ja bi se samoubio keve mi !

Al sto mu je motorni prostor upropastio ccccc

Koliko je para kostalo to zadovoljstvo ?

Link to post
Share on other sites

Ma daj kakav crni plin :D :D

imas m-a a vozis ga na plin :acute: :acute:

Ja licno plin ne volim dosta ljudi koje poznajem imaju problema sa plinom: te im trokira,pa im trosi ko lud,pa nece da vuce,pa posle nece vise ni na benzin posto ovi sto ugradjuju sjebu nesto

ma kakav plin!! :)

NA PLIN SE KUVA!!!!!!!!!!!! :D :D :D :acute: :acute:

Link to post
Share on other sites

Ja licno plin ne volim dosta ljudi koje poznajem imaju problema sa plinom: te im trokira,pa im trosi ko lud,pa nece da vuce,pa posle nece vise ni na benzin posto ovi sto ugradjuju sjebu nesto

ma kakav plin!! :)

Jedan i glavni razlog zbog koga sam zamrzeo plin :acute:

Link to post
Share on other sites

jbg , sta da vam kazem , niko ne bi vozio na plin da ne mora ,...... jedna stvar je kriva za sve ..... nemastina....

Link to post
Share on other sites

Auto nije bele, nego sive boje.

Ima jedan perla beli negde oko subotice, i bio je jos jedan beli totalno unisten, motor mu je preziveo, zavrsio u drugoj karoseriji ali nije potrajalo, ne nastrada u prevrtanju sa 150 na sat, al ga ubi lose odrzavanje.

Link to post
Share on other sites

jel to onaj na sombor table???

transporter ..... nemam vise slika

igo .... mudro zboris

Link to post
Share on other sites

ako je to taj na koga ja mislim (srebrna metalik), taj auto je najocuvaniji M u beogradu, bio do pre par meseci kad je malo cuknut napred, inace lik koji je sadasnji vlasnik ga je platio nesto malo vise od 10k i veliki je zaljubljenik i automobile i motore, vozi moto trke !

plin ga je kostao oko 1300eu i on je prezadovoljan, e sad sto se plina tice, morate da ga vozite da bi ga postovali, a ako svaki dan prelazito oko 100km minimum onda ga BAS postujete, inace na 200-220km/h mu trosi oko 15l plina a po gradu isto toliko !

e sad preko 5500 plin ne moze da isprati motor ali do 5000 je sasvim zadovoljavajuce !

...a kad treba sva snaga uvek je tu gorivo !!!

...tj kad vanos prebaci na veliko otvaranje ventila onda nema dovoljno plina ali do tad je sve oko !!!

...moje licno misljenje bolje se voziti i na 75% snage i uzivati u drugim stvarima koje taj auto nudi CELI dan a kad treba BAS uzivati prebaciti ga na gorivo i to obogaceno !!! nego skupljati pare za vikend voznju !!!

Link to post
Share on other sites

ovo zadnje ja vec govorim godinama .... ali dzaba.....

Link to post
Share on other sites

Daj Boze da ima ocuvaniji kod nas od Sotrinog sa JP pumpe na Mokroluskom brdu , 1300e sequenc ;) skupo jbte, nisam protiv plina ali kada radi besprekorno sto da ne,ali mislim da ne prija bas motoru, ipak pravljen je za benzin i nista drugo, j***m li ga ko zna mozda cu ga i ja imati jednog dana ko zna, pu pu... ;)

Do tada sagorevamo cist benzin i uzivamo u vozni :big_boss:

Link to post
Share on other sites

[

...moje licno misljenje bolje se voziti i na 75% snage i uzivati u drugim stvarima koje taj auto nudi CELI dan a kad treba BAS uzivati prebaciti ga na gorivo i to obogaceno !!! nego skupljati pare za vikend voznju !!!

amin

plin je keva

Link to post
Share on other sites

" Ovo su sokovi, keve mi! " diskusija odlazi predaleko, ovu temu definitivno treba postaviti ljudima iz BMWgmbhMotorsport odeljenja, idejnih tvoraca M agregata i vozila, garantovano bi ostali bez teksta, i dali bi svoj glas za odlaganje ulaska Srbije u EU. :big_boss:

Za kolegu forumasa Miska pozdrav i jedno objasnjenje za sistem rada vanosa. On sluzi da zakrene bregaste prilikom dodavanja gasa na niskim obrtajima, i time obezbedi brzi odlazak motora u visoke obrtaje, otvaranje ventila regulisano je visinom i oblikom brega na bregastoj, i nije promenljivo, osim promenom same bregaste.

Pozdrav!

Link to post
Share on other sites

" Ovo su sokovi, keve mi! " diskusija odlazi predaleko, ovu temu definitivno treba postaviti ljudima iz BMWgmbhMotorsport odeljenja, idejnih tvoraca M agregata i vozila, garantovano bi ostali bez teksta, i dali bi svoj glas za odlaganje ulaska Srbije u EU. :big_boss:

Za kolegu forumasa Miska pozdrav i jedno objasnjenje za sistem rada vanosa. On sluzi da zakrene bregaste prilikom dodavanja gasa na niskim obrtajima, i time obezbedi brzi odlazak motora u visoke obrtaje, otvaranje ventila regulisano je visinom i oblikom brega na bregastoj, i nije promenljivo, osim promenom same bregaste.

Pozdrav!

...moja greska, pobrkao sa hondinim V-tecom, dakle kod BMW-a samo se pomera vreme otvaranja ventila !

Link to post
Share on other sites

wooow, momci !!!

slow down !!!

ja pripadam onima koji su prvo mislili da plin ugradjuju dokoni penzioneri, a posle prvog iskustva "ugradio bih ga i u jahtu"

ali nema veze sta ja mislim u nacelu.

Svaki auto je prica za sebe, i svaki vlasnik ima svoj stav.

Na kraju to je ipak nekakvo gorivo: benzin, dizel, plin, ... sta reci za struju ....

Ako neko ima takav merak i vreme i novac i energiju da stavi plin na M-a, sa moje strane: SVAKA CAST !

Takva faca ce ga i skinuti sa M-a ako mu se ne svidja :big_boss:

Svi mi volimi bmw-jce, ali ima nesto i u voznji naokolo, pa u dobrom drustvu, zezanju,... i jos ako ostane para za kafanu, za vikend do mora,....

Pozdrav svima ;)

Bas bih se provozao tim M-om

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.