Recommended Posts

koja je fukcija ventila za vodu na (water valve) hladnjaku za grejanje?na drugarovom kabriu(e30 325i),stari vlasnici ga skinuli i sad ima slabije grejanje.posto je drug vec bio vlasnik tog istog kabria,kaze da ima razlike u grejanju(dok ga je imao prvi put,ventil je bio tu i sve je bilo o.k.,a sad ga nema i nije to to).

Link to post
Share on other sites

B)

Ma ventil je to, pod 7;

on samo moze biti otvoren-propusta toplu vodu da cirkulise kroz mali hladnjak,

ili zatvoren -kada je u kabini postavljeno na hladjenje.

E sad dal' je moguce da ne otvara potpuno??

I ja na kocki nemam grejanje dok auto radi u mestu, kada sporo vozim onako

-znaci ne moze ni zamagljenu soferku kako valja da odmagli ,

a u vecoj brzini je o.k.

Sve sam izmenjao cini mi se, i opet isto. :)

Link to post
Share on other sites
on samo moze biti otvoren-propusta toplu vodu da cirkulise kroz mali hladnjak,

ili zatvoren -kada je u kabini postavljeno na hladjenje.

A sto ako je u kabini postavljeno na pola?

Link to post
Share on other sites

ljudi vidim ja da ovaj na mojoj slici nema nikakve dzekove niti sajle a i znam jer sam doticni deo skinuo sa kompletnog grejanja i dao jednom liku(pa sad nemam drugi za drugara).on je sa dva srafa(ja mislim kljuc 8)pricvrscen na ono mesto(na crtezu)ispod broja 12.jedno crevo(br.7 + ventil) tu a drugo crevo je pod brojem 13.ulaz-izlaz,ili kako god.e sad,moguce je da su likovi skinuli taj ventil i samo namontirali crevo za vodu direktno na prikljucak,tj.premostili ga.i sad u kabriu malo zima,jbga.ovde ste pokazali vise modela tih ventila,motorcica ili sta vec ali nije nista osim onog kao sto je na crtezu.uglavnom,nemojmo vise razbijati glavu tim ventilom jer sve dok drugar ne montira to sto su likovi prejebali pa skinuli on nece imati pravo grejanje,kao sto je nekad imao.

@eone

tu ti nesto onda ne stima kako treba,ako ti je grejanje takvo kako pricas,mislim to u mestu nema a kad vozis ima.ne znam,ali mislim da to nije dobro.ja evo npr. sad zimi,motor na radnoj temperaturi,stojim u mestu,grejanje je super(da ga ne ureknem),mislim,"gore" mi noge(pogotovo desna ,logicno).u voznji ista stvar,grejanje je odlicno.i jos sam nedavno promenio ventilator i sad nema cviljenja i ostalih zvukova.

Link to post
Share on other sites

To je elektroventil, zatvara protok vode kroz mali hladnjak. Rasklapao sam ga i sigurno nije pumpa jer unutra ima disk koji zatvara protok vode, kad se tacno pali nemam pojma a grejenje moze da bude lose i ako su propali sundjeri na klapnama u konzoli grejanja ili ako ne radi termostat na kolima.......

Link to post
Share on other sites
Kad je tvoj drug kupio taj auto? Ja imam osjecaj da on nece imat hladjenje ljeti, samo grijanje.

u oktobru ili novembru.nije ga vozio svo ovo vreme(jer ga sredjuje,farba i licka) tako da ni on ne zna sta ce biti ka dotopli,jedino zna da sad grejanje nije dobro iako postigne radnu temperaturu.ja mislim da je jedino resenje da nabavi taj deo i problem ce biti resen.

Link to post
Share on other sites