Recommended Posts

nisu sijalice u pitanju....ljudi pomagajte...promenio sam ih i dalje nista :)

Uzmi zvezdasti srafciger i skini onaj prekidac koji se nalazi na okviru vrata, onda lepo ocisti rdju sa kontakta i trebalo bi da rade.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Na samo osvetljenje dolaze koliko se secam 3 zice. Na jednoj trebas imati +12v, na drugoj masu - konstantno i na trecoj treba da dobijash masu kada otvorish vrata, odnosno kada prekidac na vratima spoji masu. Ako su dve zice onda ti je jedna +12v ,a druga dovodi masu sa vrata, ali onda nemash prekidac na samoj plastici svetla.

Mozda ti je najjednostanije da to proverish unimerom ili probnom lampom.

Cesto se deshava da prekidac na vratima ne radi svoj posao kako treba, jer je losh konstrukcijski, spoj pravi samo preko male povrshine, to ces videti kada ga skinesh. Ako je ta povrshinica oksidirala, ocistish je i mozesh kontakt sprejom napskati ili WD-om.

Savet: kad skinesh prekidac. nemoj dozvoliti da ti zica pobegne unutra, posebno kod zadnjih vrata, jer posle imash muke da je ujurish.

Link to post
Share on other sites

Svetlo u kabini, u kaseti i u gepeku, kao i radio memorija, obrtomer, merac potrosnje, bord kompjuter i sat, su vezani na isti osigurac (broj 21), a ne rade ti ove stvari. Posto osigurac nije, mora da su instalacije...

Link to post
Share on other sites

Dal' covek moze da bude toliko glup, slep (kod ociju)i smotan, kao ja.

Obrtomer i svetlo u kabini mi ne rade vec 4-5 meseci, od kako sam menjao ceo enterijer.

Mislio sam da sam zeznuo nesto oko instalacije, pa me mrzelo da cackam.

A osigurace kao proverio bar 5 puta, ali za ovaj 21 nisam znao,

kinesko g.... bilo, ne vidi se da je riknuo.

Hvala Vanyonni. :)

Izvinjavam se za off.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...