siber..pomoc


Recommended Posts

Da li je moguce od sibera koji se otvara samo malo zglobno, napraviti i urediti da se otvara potpuno???

imam mesta, tj ispod krova ima mesta za siber????pomagaj te!!! :)

Link to post
Share on other sites

a da li je moguce staviti obicni mehanicki???

ja ispod krova imam mesta kao da se vec otvarao ceo...

pa da li je moguce staviti samo neki drugi mehanizam mehanicki???

jel znas nekoga ko je to radio ili da se raspitam kod nekoga??

Link to post
Share on other sites

koliko sam ja ukapirao ti vec imas siber kome se podize samo zadnji kraj.Ako je to originalni siber motanjem rucice u kontra stranu trebao bi da se otvara ceo tj. da se uvlaci u krov.Ako nece verovatno ti je nesto zaglavilo od onih klizaca po kojima ide ili je neko nesto karabudzio

Link to post
Share on other sites

e SAJO evo sad sam isao do kola i probao na kontra stranu da vrtim...

ide mnogo teze i samo jedna zadnja strana sibera mi se spusta....

evo okacicu slike pa da vidis....

sta moze da bude???

jel uopste original siber i jel mislis da moze da ide nazad ali nesto zeza??? :big_boss:

Link to post
Share on other sites

znaci ako je original siber kao kod mene kad motas u jednu stranu dize samo zadnji kraj a kad motas u drugu treba da se uvlaci u krov.Kod mene isto malo teze ide.Probaj da nategnes na rucici pa da popustis tako nekoliko puta ako hoce da popusti na taj nacin ja otvaram moj

Link to post
Share on other sites

A OVAKO IZGLEDA KADA POKUSAM NA KONTRA STRANU DA OKRECEM....

KAO STO SAM TI REKAO SAMO JEDNA ZADNJA STRANA KRENE DA SE SPUSTA I VEOMA TESKO SE OKRECE...

24032008037.jpg

24032008039.jpg

24032008040.jpg

Link to post
Share on other sites

evo sad sam video slike taj siber mora da ide pod krov jedino da je nesto pokvareno.Sad kad vracas nazad i kad se zatvori treba da se cuje da cakne nesto i to je onda zatvoren siber.Imaces malo lufta na rucici kad se zatvori i onda nastavi da motas u tom istom smeru u kom si motao dok si zatvarao i ponovo ti kazem jedino da je nesto pokvareno pa nece

Link to post
Share on other sites

E PA JESTE TAKO!!!

KADA SE ZATVORI ON CUKNE NESTOO....A POSLE KAD KRENEM DA MOTAM IMA MALO LUFTA...

ZNACI ORIGINAL JE SIBER???TO MI JE VAZNO DA ZNAM...

????

Link to post
Share on other sites

ako ti je farban auto a cini mi se da jeste a nije otvaran siber sigurno ti je zalepio keder to se i meni desilo.uzmi neku tanku spaklu i prodji oko sibera,keder ostaje na siberu.Probaj

Link to post
Share on other sites

Stoka ostaje stoka....

probao sam da okrecem ono sranje i izgleda da mi je pukla sajla :S:S

sad vrti u prazno...a inace jeste zapeklo bilo....

sta sad ??pomagaj???koliko kosta sajla i gde da nadjem to???

e a kako da skinem siber???

Link to post
Share on other sites

taj siber je neko 99 posto skidao sa auta,a fora je sto sajle nisu vracene ravnomerno,tj. oni su sigurno gurali obe u isto vreme,a ne treba tako nego leva prvo treba da udje nekim delom pa tek onda desna i upravo zbog toga ti zapinje unazad,i ne zatvara se podjednako desna i leva strana!Nemoj nista da kupujes i bacas pare uzmi to lepo skini i namesti ponovo,a ako ti nesto zapne ti pitas ovde,pa resimo cas!

Link to post
Share on other sites

zvao sam da pitam koliko bi kostala opravka, i rekli mi oko 80 evra :S

pa za te pare bolje da kupim polovan...

A sta ako mi je pukla sajla?????

sta onda da radim??

i sta ako ne budem mogao da ga vratim pa krene da mi prokisnjava?? :big_boss:

Link to post
Share on other sites
A sta ako mi je pukla sajla?????

sta onda da radim??

i sta ako ne budem mogao da ga vratim pa krene da mi prokisnjava?? :big_boss:

na sva ta tvoja pitanja ti je odgovorio majstor sa cenom od 80e.

ili rizikuj ili plati majstora - nema trece. tebi su zaribali klizači i to treba sve da se očisti - a sajla mozda nije pukla - mozda se samo otkacila- ali to neces znati dok ne otvoris - mada se ja licno ne bih usudio sam da cackam to - bas iz razloga ako ne umem da vratim sve na mesto - a kisa pada ovih danaaaaaaaaa

jesi li procitao PM?

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao slican problem.

Poshto mi se rucica razlabavila, pocela je da proklizava, pa je zatvarala shiber ukoso, jedna strana je upala, dok je druga stajala u nuli.

Demontirao sam ručicu, ne mora da se skida nebo, skinesh i one suncobrane -vozacev i suvozacev. Treba samo malo strpljenja i polako, da se ne iscepa nebo. Kada se skine rucica vide se profili u kojima stoje sajle. Malo sam ih podmazao, koliko sam mogao, a pre toga sam uspeo shrafcigerom da ih pomerim tako da dovedem shiber u nulu.

Posle sam vratio rucicu i podesio da otvara u obe strane. Zao mi je shto nisam slikao, al nadam se da sam malo pomogao. :big_boss:

Nisam imao problema sa zaglavljivanjem. Mozda se shiber toliko iskosio da je zaglavljivao.

Poz. Bane.

Link to post
Share on other sites