Recommended Posts

Kada je auto u N ili P modu,ler gas je nemiran i varira izmedju 500 i 1200 obrtaja.Zna li neko o cemu moze da se radi?U pitanju je E32,730.

I jos nesto oko centralne...ne radi iz kabine vec samo spolja na alarm ili kljuc,i zadnja vrata se uopste ne otvaraju,ne moze ni kljestima da se povuce pipak da bi se otvorila vrata.

Hvala

Link to post
Share on other sites

Imas slab ICV - Idle Contro Valve, elektroventil ler gasa koji trazi hitnu zamjenu.

Imas li dugme za otklu/zaklju unutra? Pogledaj to, mozda nema dobar kontakt.

Heh, mozda nema struje na elektromotor centralne. Probaj da povezes direktni plus i minus na gomilu zica kod stuba B.

Link to post
Share on other sites

Ako vozis na benzin sto se tice ler gasa zeza te step motor ili Icv, a ako vozis na gas u zavisonosti od uredjaja a predpostavljam da nije sekvent onda te zeza ili ler motor ili nije dobro podesen gasni uredjaj ili oba navedena. sto se motorica tice mozes ga skinuti i oprati u ultra zvucnoj kadici ili ga dobro naspricati WD om i probati ocistiti sto bolje naravno unutra ne spolja. a za gas u neki servis na stelovanje....Kada to sredis a problem ne bude resen onda trazimo dalje...a sto se tice centralne ne mogu ti pomoci zao mi je...

Link to post
Share on other sites
zadnja vrata se uopste ne otvaraju,ne moze ni kljestima da se povuce pipak da bi se otvorila vrata.

Hvala

Blokirali su ti motorcici u zatvorenom polozaju, zato ne moze ni kljestima da se povuce pipak. No, ipak moze, povuci bas jako, i unistices motoric, ali on je i ovako neispravan. Onda otvoris vrata, skines tapacir i zamenis motoric. I naravno, pre toga proveris zbog cega je uopste crko.....

Link to post
Share on other sites

Ne mora da znaci da su motorcici blokirali...

Meni kad se ispraznio akomulator i kad sam otkljucao vrata ( onom forom sa podignutom rucicom) "pipci" nisu hteli da se izvuku... Ni jedan...

Kad sam napunio akomulator sve normalno...

Link to post
Share on other sites

Ok, moguce, ali ja sam imao na svojim kolima bas takvo iskustvo, pa sam morao da menjam fabricke motorice. Kod mene i kad imaju i kad nemaju struje moraju da se pomeraju, i sumnjam da je drugacije kod ostalih automobila

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ako vozis na benzin sto se tice ler gasa zeza te step motor ili Icv, a ako vozis na gas u zavisonosti od uredjaja a predpostavljam da nije sekvent onda te zeza ili ler motor ili nije dobro podesen gasni uredjaj ili oba navedena. sto se motorica tice mozes ga skinuti i oprati u ultra zvucnoj kadici ili ga dobro naspricati WD om i probati ocistiti sto bolje naravno unutra ne spolja. a za gas u neki servis na stelovanje....Kada to sredis a problem ne bude resen onda trazimo dalje...a sto se tice centralne ne mogu ti pomoci zao mi je...

Mozda malo glupo pitanje, ali da li moze auto da radi bez tog step motora jer sam danas probao da iskljucim buksnu sa njega i auto mi radi ravnomerno samo je veci ler gas, radi se o e30 318i m40, unapred hvala na odgovoru

Link to post
Share on other sites

Koliko znam moze da se vozi bez icv-a. Ali koliko je to dobro ili lose ne znam ali povedi se cinjenicom da je fabrika to stavila i da sigurno znaju vuse nego mi.

Ja sam konkretno imao problema sa icv-om. Skinup ga (mecku sam rodio dok sam to uradio jer kod mene stoji na vrlo nezgodnom mestu) isprskao dobro WD-om krpicom lepo obrisao i ocistio i vratio nazad i sada prede ko macka. E sada ako je pokvaren mozes da ga cistis do sutra nema vajde samo zamena.

Moje iskustvo!

Link to post
Share on other sites