Pomoc oko puta za Bosnu


Recommended Posts

Trebalo bi za 7 dana da idem u Bosnu, tj u Brcko..2.5 sata od Bg-a..

Zanima me da li mi treba viza za Bosnu, da li mi trebaju neke gluposti iz AMSS...

sta mi sve treba??????????????????????????????????????????????????

Link to post
Share on other sites

Ne treba ti ništa....

to ti je blizu, uđeš u Republiku Srpsku, pa kroz Bijeljinu - napravljena je nova obilaznica - samo prati znakove.. I za pola sata si u Brčkom.

E u Brčkom nemoj voziti brzo, veži se tri puta, pali svjetla, ni slučajno nemoj puno da piješ - panduri oderaše. Ako popiješ, reci im da si moj drug, možda će ti kazna biti manja. Mene su odrali ko jarca u nedelju. Valjda će im biti dosta.

Link to post
Share on other sites

Pazi, treba ti zeleni karton, a uzima se u AMSS, to je pod obavezno, mozes da prodjes pola bosne i da te niko ne zaustavi, ili da te zaustavi i nepogleda karton ali ti moras da ga posedujes tj mirniji si tako.

Link to post
Share on other sites

takodje ti treba i "legalan " auto tj da nije na poternici ili ne daj boze kraden inace ode na policijski plac u BN. Bilo je slucajeva....

Link to post
Share on other sites

Zeleni karton

Atest za plin

Obavezno upaljena svetla

Obavezno vezivanje

Za PP aparat nisam siguran

Vozačka dozvola

Saobraćajna dozvola

Lična karta

To ti je to i srećan put

Link to post
Share on other sites

hm zanimljivo mi to sta govorite o atestu za plin jer u BiH nepostoji nikakva drzavna ustanova organizacija i slicno koja bi dala atest na plinski uredjaj u autu tako da....

protupozarni aparat samo u kamionima moras imati za osobni auto to me jos nikad nisu upitali

a to ostalop su pravila koja moras postovati svaki dan

i kolega obavezno zgodne cure kraj puta pitaj za pravi smjer :lol: i bosanke se pale na dobre bimere pa .... :lol:

Link to post
Share on other sites