Uvoz polovnjaka bez euro 3


Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To samo važi za automobile koji se voze uz ovlašćenje koje je izdato pre 01.01.2008. i važi samo tri meseca dok se završi ova preregistracija.

Link to post
Share on other sites

Moze da se carini zavrsio drugar pre neki dan mercedesa 124 '92 carina i porez 63000din

Jos da si rekao na koji nacin je zavrsio, bila bi informacija.

Da li je imao dozvolu ministarstva za uvoz vozila koje ne ispunjava normu EURO3, ili je dobio potvrdu o saobraznosti od Zavoda za standardizaciju.

Sto se tice Mercedesa i BMW oni su jos 1998. god. poceli da proizvode automobile sa motorima koji ispunjavaju normu EURO3. Pre toga su ugradjivani motori koji ispunjavaju nemacku normu D4 koja je u nekim stvarima jos strozija od norme EURO3.

Vozilo kod uvoza ne mora da ima motor EURO3, ali ako posduje CAC sertifikat nije neki problem da se od Zavoda za standardizaciju dobije potvrda o saobraznosti

sa propisanim standardom

Link to post
Share on other sites
Ja sam LICNO podneo dokumentaciju za carinjenje auta 92-go godiste koji sam kupio od coveka sa dvojnim drzavljanstvom i koji je odjavljen jula 2007 godine. Naravno covek (vlasnik automobila) je bio samnom zato sto je bolje da carini auto na svoje ime a posle da ga vozim ja na ovlascenjem. E sad, trazili su mi tj njemu licnu kartu (nasu) original i fotokopiju, onu zelenu saobracajnu svajcarsku (neznam kako se to zove) gde stoji pecad kada je odjavljen i to takodje original i fotokopiju i neke tri izjave neznam ni ja sta da potpise. Spediter pokupio ta dokumenta, ja dovezo auto na carinu i u toku dana je to uslo u neku proceduru (sta god to znacilo). Receno mi je da se to zavrsava za jedan dan ali posto je guzva i hvata me vikend da ce najverovatnije biti u ponedeljak.

Dalje su rejki da cu dobiti neki dokument o placenoj carini i porezu i da sa tim idem u sup za registraciju tj u agenciju. Takodje je bilo da ce za procenu da koriste mobile.de ali sam vec danas obavesten da ce procena ici preko, kako su meni rekli, super svake kataloga, opet sta god im to znacilo. I to je otprilike to oz licnog iskustva. Jedino me buni zasto nisu trazili neki dokaz o dvojnom drzavljanstvu, mada njegovo ime i prezime stoji na onoj zelenoj saobracajnoj.

Izvinjavam se zbog nepoznavanja strucnih izraza :-)

Napominjem ovo je slucaj za auto sa svajcarskim tablicama i vlasnik ima dvojno drzavljanstvo. Za drugu varijantu sa stranim tablicama su rekli da nije izvodljivo.

Toliko od mene i pozdrav.

Ako bude sve kako treba verovatno cu u ponedeljak da ZEZAM KRIZU :-)

Ovo je sve iz licnog iskustva.

Danas sam uzeo auto sa carine i platio oko 63000 dinara (mercedes w124 230te karavan 1992 godiste) i sutra zavrsavam registraciju (oko 42000 dinara).

Cela stvar je ispala povoljnije nego sto sam ocekivao.

Pozdrav.

Link to post
Share on other sites

Nije posebna prica. Ovo je pocelo posle 2-3 dana od kako su pustili preregistraciju crnogoraca. Mogu svi stranci da se carine.

Link to post
Share on other sites

Nije posebna prica. Ovo je pocelo posle 2-3 dana od kako su pustili preregistraciju crnogoraca. Mogu svi stranci da se carine.

Posebna je, jer se odnosi samo na automobile u srbiji sa crnogorskim i E tablicama koji se carine po nedavno donetoj Uredbi i ima rok vazenja 90 dana.

Za carinjenje treba:

1. ovlascenje ne starije od 01.01.2008.

2. original i fotokopija licne karte

3. saobracajna dozvola original i fotokopija

4. izjava da su dokumenta verodostojna

Ovde ne vidim neku sansu za automobile sa E tablicama jer se tu radi u glavnom o novijim i skupljim automobilima, koji i inace ispunjavaju uslove EURO3 standarda. Jedino ostaju interesantni automobili sa crnogorskim tablicama pod uslovom da se smuva ovlascenje.

Link to post
Share on other sites

Ma nisu bre samo CG vec SVA strana kola sa ovlascenjem starijim od 2008. To je ono sto je sigurno a za dalje se jos ne zna. Prica se da moze i bez ovlascenja al za sada samo price...

Link to post
Share on other sites

E, evo i famozne Uredbe

На основу члана 123. тачка 3. Устава Републике Србије, а у вези са чл. 195. и 217. Закона о основама безбедности саобраћаја на путевима („Службени лист СФРЈ”, бр. 50/88, 63/88, 80/89, 29/90 и 11/91, „Службени лист СРЈ”, бр. 34/92, 13/93, 24/94, 41/94, 28/96 и 3/02 и „Службени гласник РС”, број 101/05),

Влада доноси

УРЕДБУ

о обавези регистрације моторних возила којима управљају

лица са пребивалиштем у Републици Србији

Члан 1.

Лице са пребивалиштем у Републици Србији на путевима у Републици Србији не може управљати возилом регистрованим у иностранству ако у року од три месеца од дана ступања на снагу ове уредбе не региструје возило у Републици Србији.

Изузетно од става 1. овог члана, лице које има пребивалиште у Републици Србији и одобрено привремено боравиште у иностранству дуже од шест месеци, чланови његове уже породице, као и лице које управља „рент-а кар“ возилом на путевима у Републици Србији може управљати возилом регистрованим у иностранству.

Члан 2.

Возила из члана 1. ове уредбе могу се регистровати у Републици Србији ако се уз захтев за регистрацију приложи и Јединствена царинска исправа (ЈЦИ) за стављање возила у слободан промет, уз доказ о уплати свих такси и дажбина које се наплаћују при увозу, као и овлашћење за управљање и располагање возилом регистрованим у иностранству, које је издато и оверено од стране надлежних органа пре 1. јануара 2008. године.

Члан 3.

Овлашћено лице Министарства унутрашњих послова искључиће возило из саобраћаја и одузети регистарске таблице на начин прописан чланом 217. Закона о основама безбедности саобраћаја на путевима.

Члан 4.

Ова уредба ступа на снагу наредног дана од дана објављивања у „Службеном гласнику Републике Србије”.

05 Број: 110-2289/2009-1

У Београду, 23. априла 2009. године

В Л А Д А

ПРВИ ПОТПРЕДСЕДНИК ВЛАДЕ – ЗАМЕНИК ПРЕДСЕДНИКА ВЛАДЕ

Ивица Дачић

Link to post
Share on other sites

Ma pusti ti te uredbe ovo je 100% tacna informacija. Drugar je cuvao tog mercedesa 3 god. u garazi. Cist stranac '92 god ocarinjena i registrovan. Znaci nema veze sa crnogorcima i nekim E tablicama.

Link to post
Share on other sites

Ma pusti ti te uredbe ovo je 100% tacna informacija. Drugar je cuvao tog mercedesa 3 god. u garazi. Cist stranac '92 god ocarinjena i registrovan. Znaci nema veze sa crnogorcima i nekim E tablicama.

Pa ga, koliko sam shvatila, sada vozi sa ovlscenjem.

I, molim te koliko takvih slucajeva ima i koliko mislis da ce takvih slucajeva da bude?

Koliko ja znam u Beogradu nema neke preterane navale. Carine se za sada samo crnogorci

Link to post
Share on other sites

Pa vozice ga jos 2 meseca i onda ide na njegovo ime. Toliko ima vozila da ne mogu da postignu da ih ocarine, 5 dana smo cekali da nam zavrse skuter.

Link to post
Share on other sites
Evo vec par dana slusam neke price da su ukinuli kod nas EURO 3 za uvoz automobila,da li neko zna nesto o tome..?

Koliko ja znam to je za crnogorce

Link to post
Share on other sites
Koliko ja znam to je za crnogorce

Pa ne znas bas idi do carine ili speditera pa se raspitaj malo.

Link to post
Share on other sites

Igore malo je to konfuzno sto si napisao mozda nisam dobro razumeo ali si rekao da je u saobracajnoj iz Swice pisalo ime tog tvog drugara koji ima dvojno drzavljanstvo , ako gresim ispravi me ???

Link to post
Share on other sites
Kick opet mi ne rece, jel imao tvoj drugar ovlascenje starije od 2008?

Nije drugar ni carinio, već je vlasnik sa dvojnim državljanstvom carinio sopstveno vozilo odjavljeno u inostranstvu sredinom 2007 (???).

Link to post
Share on other sites