Recommended Posts

Pod 1.

Hocu da prikacim alarm za centralu da se ne zezam vise za kljucem i bravom, pa me interesuje gde mu dodje ta centrala???

Pod 2.

Hoce da mi se pojavi malo vode kod suvozacevih nogu kod jace kise, slije se iz samog coska negde iza table, tacno kod ulaznih creva za klimu, ne znam da li je na samom spoju sasije sa odvodom ili gde je klima, kuda da pridjem da to vidim, jel od suvozacevih nogu nema bas pregled iako sam se dobrano polomi da vidim..

Hvala unapred... :clapping:

Link to post
Share on other sites

centrala se nalazi iza levog prednjeg zvucnika.potrebno je skinuti onu mrezicu i naravno,zvucnik i tu bi trebala da se nalazi fabricka centrala,montirana na "shini"(tako je barem kod 318).za vodu.........proveri odliv ispod haube(skini crne plasticne mrezice i proveri stanje unutra-ja sam to malo,onako,cetkicom zalio sa 999),proveri stanje lima ispod akumulatora(u cosku,prema motoru),tu znaju da pucaju i desni tocak napuni kabinu.zatim proveri gumeni dihtung(valjda je gumeni) izmedju grejaca i sasije,verovatno se moze pogledati i iz motornog prostora.meni je npr.ulazila voda na levoj strani,ispod kutije sa osiguracima.tu je lim napukao(a ne vidi se jer ima ona zastitna guma protiv buke),hauba nije dobro nalegala na keder i kad pada kisa slevala se izmedju tih 1mm prostora,punila levi ugao ispod osiguraca i kapala pod tepih iznad pedale kvacila i pravila sranja.a sundjer upijao,upijao......

Link to post
Share on other sites

Modul za centralnu ti je oko 30 eura bez alarma , a alarm mozes da nadjes za 35 eura . To ti govorim jer sam pre mesec dana i ja imao tu dilemu pa sam se odlucio za alarm .Inace mislim da bi trebao da ga odvezes negde da ti to odrade ljudi koji to rade jer sam ja probao sam, pa nisam uspeo da se pohvatam sa zicama a razumem se malo u elektroniku. A sto kaze rivermen modul za centalnu se nalazi na tom mestu i kod mene a znas sta ja vozim tako da cenim da je kod svih modela na istom mestu.

Link to post
Share on other sites

@riverman

Skidao sam i te plastike ali ne mogu da pridjem odvodnoj rupi, vidim gde je i mogu da je opipam ali tu nema nista, a kad sipam vodu ona lepo prolazi dole samo sto pusti koju kap i unutra...

Zimus sam doterivao limariju, bila je jedna packica kod akumulatora gledano od tocka, ali to je pecnuto i zasticeno, tako da nije odatle sigurno, sto se tice limarije, auto je veoma, veoma zdrav, a nije bio lupan ni na tvrdim oprugama tako da cisto sumnjam da ga je negde napukao????

Jedino sto me je sada zainteresovalo je to sto kazes za creva grejanja koja idu u kabinu, posto ona bas prolaze pored tog mesta odakle i vlazi...., moracu jos tu da obratim paznju!!!

Sto se tice centrale, hvala na lokaciji, imam ja neki stari alarm na kolima a imam i semu za njega nego mi ruzni daljinski pa zato ocu da stavim drugi, a moze i samo neka elektronska jedinica koja ce da vozi centralu preko daljinskog, ne mora da bude alarm....

@srki is

Ne sekiraj se, zice su inace moj posao.... :clapping:

Link to post
Share on other sites

ja sam u tim otvorima sve presao malom cetkom,na gusto,u spoju limova(u onom kao kanalu).....a gde nisam video gurao sam ispod lima,na slepo,koliko sam mogao duboko.isto i sa druge strane,dokle se moglo jer smeta motor brisaca.

Link to post
Share on other sites