Recommended Posts

Mozda nije tema za ovaj podforum, ali nisam znao gde da je postavim. Imam dve mogucnosti, da platim 10 evra po felni za ispravljanje ili da kupim 4 felne sa cetiri gume od kojih je jedna dobra za 50 evra. Ove koje su na prodaju su od golfa trojke gti, pa nisam siguran da ce da se uhvate kod mene. Sta mi preporucujete?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ako su tvoje original od BMW-a onda ispravljaj, taman da one druge dobijaš besplatno. :lol:

Nisu fabricki original, al mi je vulkanizer rekao, da ih ne menjam jer mnogo dobro leze na onaj deo gde se srafe. Imam jos jedno pitanje, imam prijatelja koji je skoro kupio bmw i na njemu su bbs duboke felne i hteo bi da se menjamo uz moju doplatu od 30-tak evra, ali postoji problem, a to je da je jedna pukla, pa varena. E sad meni je to malo nesigurno. Sta vi mislite?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Mani se puknutih i varenih. Poslušaj svog vulkanizera. Plaćaš prijatelju 30 € a zar nije bolje da dodaš još 10 € i središ svoje.

Hvala ti na savetu, dvoumim se jer sam juce udario na rupu i prednju desnu muski iskrivio plus iscepao gumu na dva mesta, pa nisam siguram moze li to da se ispravi. Idem sutra do vulkanizera da vidim sta ce da mi kaze.

Link to post
Share on other sites

na nasem sajtu imas reklamu za doooobrog coveka sti ispravlja felne a dzabana je , dosta ljudi je bilo kod njega i nijedna reklamacija

www.bmwclubserbia.com

Link to post
Share on other sites

na nasem sajtu imas reklamu za doooobrog coveka sti ispravlja felne a dzabana je , dosta ljudi je bilo kod njega i nijedna reklamacija

www.bmwclubserbia.com

Mnog mi je daleko Beograd, da je Leskovac ili Nis, pa da odem, a ovako ce biti skuplja Dara nego Mara.

Trenutno trazim gume pa cu da vidim sta cu.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Mnog mi je daleko Beograd, da je Leskovac ili Nis, pa da odem, a ovako ce biti skuplja Dara nego Mara.

Trenutno trazim gume pa cu da vidim sta cu.

Pozdrav

Ja ima m 2 varene felne od 4 i nemam nikakvih problema. Pre 7 dana sam ih ispravljao jer mi se cinilo da su malo krive (bile su, ali nista znacajno). Ispravljanje me je kostalo 2200 dinara za sve 4. Zavisi sve ko je to i kako uradio (mislim na vareneje).

Link to post
Share on other sites

Nijedan var nije idealan spoj ma da je kakav majstor u pitanju. Vremenom, var puca kraj vara a ne na samom varu. Ako se Al. felna vari ista mora prilikom vara da se toplotno zagreva kako bi dolazilo do izjednačavanja toplote na i oko vara. I takva, zavarena felna može se koristiti samo kao rezervna. Znači, u gepeku auta pa zlu ne trebalo. E sad što je praksa kod nas drugačija ...

Link to post
Share on other sites

nekoliko pari felni koje su bile kod alu rokija su ponovo pucale posle njegovog " sredjivanj " nosili smo ih kod naseg coveka i evo vec par godina bez problema

Link to post
Share on other sites

Odneo sam felnu kod vulkanizera i rekao mi je da moze da je sredi, ali to ce da me kosta 20 evra, s tim sto nece da mi naplati balansiranje i montazu, a i ofarbace mi sve felne za dzabe, ja samo treba da kupim farbu. Za ostale 3 ce da mi naplati po 10 evra. Odlucio sam da pristanem jer je rekao da ce da ih napravi kao da su izasle iz fabrike. Kod nas je skuplje jer je on jedini koji to radi u krugu od 100 kilometara.

Link to post
Share on other sites

nije lose u svakom slucaju ..... veruj mi da u bg ima onih koji kozu sa ledja skidaju

Link to post
Share on other sites

Sinoc sam namontirao ispravljene felne i zamenjene gume, a danas sam ga probao na autoputu prema Bujanovcu i prosto mi je bilo cudno sto ne trese, cak je i lakse za upravljanje. Jos da zamenim kablove za svecice i zavrsio sam sa mehanikom, onda mogu da se bacim na enterijer.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

hehehehe , svaka cast , javljaj ako treba pomoc

Link to post
Share on other sites

hehehehe , svaka cast , javljaj ako treba pomoc

Pa trebaju mi kablovi, ti rece pojurices neke dobre, a poviljne. Jesi nasao nesto?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

uhhh aj javljam za par dana , iskreno da ti kazem zaboravio sam , videcemo neke dobre polovnjake ako ne uspem nista , ne ginu ti novi

Link to post
Share on other sites

uhhh aj javljam za par dana , iskreno da ti kazem zaboravio sam , videcemo neke dobre polovnjake ako ne uspem nista , ne ginu ti novi

I sta bi, ima li kablova ili da narucujem iz Beograda?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

idem kod klinika za par dana pa javljam

Link to post
Share on other sites

u subotu dolazi klinik u bg , rekao sam mu ako ima nesto da valja da mi ponese a posle cemo lako

Link to post
Share on other sites

u subotu dolazi klinik u bg , rekao sam mu ako ima nesto da valja da mi ponese a posle cemo lako

Jao ko ce da doceka subotu, ja sam veceras otvorio haubu i zevao u kablove da vidim dal negde varnici,ali nisam uspeo nista da vidim.

Pozdrav i javi sta je bilo.

Link to post
Share on other sites

nije to jedini nacin da utvrdis neispravnost , probaj malo da ih savijas i ako su dosta kruta onda su bas mrtva

Link to post
Share on other sites

nije to jedini nacin da utvrdis neispravnost , probaj malo da ih savijas i ako su dosta kruta onda su bas mrtva

Pa i nisu toliko kruti , ma najveci problem je sto su to kablovi od golfa i skroz su gumeni, nemaju onaj metalni deo koji ide na svecicu i cim se ugreju struja ide na sve strane. Cekam sutrasnji razvoj dogadjaja.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

nazalost nista od kablova , nema nista da valja ....

Link to post
Share on other sites