Recommended Posts

Posto verujem da ce Dragance prvi da vidi ovaj post, onda se njemu i obracam, mada su sva misljenja dobrodosla. Nedavno sam kupio 318 is e 30 sa vec ugradjenim plinom. Kada sam kupio auto uopste nije mogao da ide na benzin. Gledali drugari, kazu protokomer. Sa Klinikom sam se cuo jedno dvesta puta, ali nikako da se dogovorimo posto ja radim koliko i on pa je prosto bilo nemoguce stici do njega, te ja odem u servis koji mi je najblizi. Covek pogleda i kaze protokomer, stavi drugi, auto radi ali slabije nego na plin, sipa mi nesto u rezervoar i kaze vozi malo tako pa dodji. Ja odem juce al oni ne rade, valjda zbog vrucine i sad me kopka sta je sa autom, zato sve ovo i pisem. U medjuvremenu sam vozio auto na benzin sa sve onim cudom koje mi je cika sipao u rezervoar i sad ide mnogo bolje ali i dalje ne ide kako treba, na leru radi nemirno i zna i da se ugasi. Kad kazem nemirno mislim sledece: padne na 300-500 obrtaja, onda sam doda gas, skoci na 1000-1200, opet padne i sve tako dok se ne ugasi posle 3-4 takva ciklusa. Danas mi jedan drugar koji takodje vozi kockicu tvrdi da je protokomer neispravan pa bih ja da cujem vase misljenje.

Hvala u napred

Link to post
Share on other sites

pazi to sto ti skace na leru je verovatno lerlauf , to je sasvim normalno kod bmw-a , ali opet on treba da skace ali ne i da se ugasi , to sto ti je on sipao u rezervoar je naobicnija tecnost za ciscenje dizni , posto je auto na plinskom uredjaju mana srbina je da ne postuje pravilo voznje ponekad i na benzin bas iz razloga da ne dodje do zaribavanja dizni ....

moze biti da je protokomer , ali moze biti i niz drugih stvari poput struje . loseg ( dotrajalog )filtera za benzin , svecica , kablova ......

nazalost ispravnost protokomera se moze utvrditi samo na jedan nacin a to je zamena istog .....

kazi ti nama za pocetak u koji servis si ti isao i takodje mi kazi kako se on ponasa na plinu , da li se sve to manifestuje i na benzinu i na plinu????

Link to post
Share on other sites

I meni je tako radio pezo kad mi je bio neispravan protokomer (bas tako padaju obrtaji 3-4 puta i ugasi se). A to sto ne ide mozda je do dizne zato ti je i sipao to da ih procisti.

Link to post
Share on other sites

Ne bih se složio da je normalno da BMW na leru radi nemirno, tj. da mu skaču i padaju obrtaji. Kada je sve podešeno kako treba normalno je da on radi mirno, mirno, mirno i tiho, tiho ... :lol:

Ovde je lako moguće da je protokomer u pitanju mada nije i sigurno. Ako auto radi nemirno ja uvek krećem od palenja pa na ovamo. :lol:

Link to post
Share on other sites

Ja sam skoro zamenio kablove, svecice, kapu, ruku i sad mi radi mirno. Pre toga je svaki put radio drugacije.

Link to post
Share on other sites

Na plinu mi radi ok i tako je radio i kad sam ga uzeo a tad uopste nije radio na benzin. Prosle nedelje sam zamenio svecice i SVE filtere, isao sam u servis kod hipodroma, jer kao sto rekoh bio mi je najblizi a nisam imao vremena, pa ni izbora, zaboravio sam da napomenem da mi je u istom servisu zamenjen i hardi zglob i covek mi je taj zglob naplatio 60e a posle sam provalio da u radnji Lemforderov kosta 2600 din, zato sam i posumnjao da mi je uvalio protokomer koji ne radi kako treba, inace u tom servisu radi jedan momak koji prilicno uliva poverenje, ali mi je racun ispostavio gazda, a ne momak koji je radio na kolima. Ako ipak taj famozni zglob stvarno kosta 60e, izvinjavam se i vama i servisu. (servis je zavucen iza ovlascenog BMW servisa pored hipodroma)

p.s. znam zasta sluzi tecnost koju je sipao u rezervoar, ali sam posle sipanja na konzervi procitao da se NE SIPA u rezervoar, vec se koristi u nekoj masini za ciscenje ubrizgavanja, koja im stoji sa strane.

Link to post
Share on other sites

Ne bih se složio da je normalno da BMW na leru radi nemirno, tj. da mu skaču i padaju obrtaji. :lol:

kad kazem normalno je mislim na to da pola bmw-a u srbiji ima neispravan lerlauf ventil ali posto on ne utice na voznju , svakoga mrzi da ga zameni , ukljucujuci mene prvog......

igo , ako na plinu radi besprekorno onda znaj da nije do struje , jbg kao sto rekoh da bi utvrdili ispravnost protokomera , moramo da stavimo drugi i onda znamo da li je do njega

Link to post
Share on other sites

kad kazem normalno je mislim na to da pola bmw-a u srbiji ima neispravan lerlauf ventil

Svakako da je tako i tu se i ja slažem. Ja sam ( na žalost ) od onih koji iskreno rečeno ne mogu da spavaju ako im auto nije fit i sređujem to na vreme, naravno, ako je pri ruci rezervni deo.

Što se tiče protokomera reći ću da kod svih, bar kod svih, plinaša, strada mehanika a ne elektronika. Obično se prilikom detonacije deformiše leptir te se ne može usled toga ni izvršiti korekcija lera. Ne pomaže tu ni zaštitna klapna jer pre detonacije, pri stvaranju uslova za nju deo gasova se nalazi i u komori protokomera i eksplozije ima i u njoj. Da se protokomer otvoriti sa stražnje strane ( radim to i znam ) doduše malo teže i ima posla oko toga jer je potrebno kasnije ubušiti rupe za hol i sve to dobrim i kvalitetnim silikonom zaštititi od usisa falsha ali rezultat je kasnije ispravan protokomer. Ipak i ovo je uslovno jer ima detonacija koje uzrokuju kvar koji je nemoguće otkloniti, obično je to kod onih koji su imali veći broj detonacija. Prva detonacija je znak da nešto u sistemu ne valja i kvar se mora pronaći i otkloniti istog momenta. Sve kasnije prouzrokuje obaveznu zamenu protokomera koji zapravo i nije uzročnik detonacije jer za vožnju na plin protokomer nam i nije potreban. :lol:

Link to post
Share on other sites

jbg , dosta ljudi sa obicnim uredjajima zive vec godinama sa detonacijama ...... navikli se .....

igo , jel ima nesto novo????

Link to post
Share on other sites

Novo je da moram da zamenim crevo iza protokomera, posto je bilo zalepljeno a od vrucine je zinulo i izgleda da je to veci deo problema posto sam bio kod istog majstora i covek samo stisnu rukama crevo i auto se smiri. Kad promenim crevo videcemo dalje.

Fala sto pitas...

Link to post
Share on other sites

hahahahahahaha , neverovatno ....... kako bre to nisi provalio ranije???

Link to post
Share on other sites

Ma provalio sam jer je bilo zalepljeno izolirom i nikako da ga promenim jer radim ko crv, al izgleda od ove vrucine izolir otisao papa... mada mislim da nije asmo to, al to cemo videti kad zamenim crevo...

Link to post
Share on other sites

aj pa javi da li je sve ok

Link to post
Share on other sites

Zamenio sam crevo i auto se apsolutno isto ponasa. U medjuvremenu sam malo podigao ler gas da mi se auto ne bi gasio. U principu on ide ok, jedino sto se u nekim trenucima ponasa kao dizel, npr, nece drugom, nego moram da vratim u prvu u odredjenim situacijama...itd Sta jos da pogledam?

Link to post
Share on other sites

jbg ostaje ti da proveris protokomer i dizne,mada ima tu milion jos sitnih zackoljica , zasto ne dodjes u nedelju na skup i da pogledamo to???

Link to post
Share on other sites

pokusavam vec mesecima da dodjem na skup, al, ko sto sam ti rekao radim kao dragstor, ako budem slobodan javicu ti se , pa dolazim.

Link to post
Share on other sites

izgleda da cemo morati da odradimo jos kidnapovanja , aj dovlaci se bre pa da resimo to

Link to post
Share on other sites