Recommended Posts

Dakle koristim ulje 10-40 u svojoj e36 M40 316i...Odjednom mi je naglo smanjio nivo ulja i to za 5 mm a nigde ne pušta?!?!?!Malo je mastan kod filtera ali tu je uvek i bio....Drugim rečima ni kapi ispod motora...A on to potrošio...Sad ulje je već za zamenu ima jednu crtu,dal je do toga možda?!?!?!

Link to post
Share on other sites

Kad si zadnji put gledao ulje,a i ako je za zamenu ja mislim da je to ok.Ne moras cekati da ti se sve lampice pogase pa onda da menjas ulje,gledaj sam kvalitet ulja pa proceni kada da ga menjas.Sve zavisi koje si ulje sipao,kakav je kvalitet itd.Imas opsirnije u drugoj temi "motorna ulja za duzi vek motora" o ulju,tj. koje ulje sipati na koliko menjati.

Link to post
Share on other sites

Gledao sam pre 2 nedelje...Bilo je niormalno na pola...Sad je smanjilo na minimum...Ulje je ja mislim Aral 10-40...Jednom mi se samo desilo da drži normalno nekoliko hiljada i onda svuče...Dosuo sam držalo i sad opet...

Link to post
Share on other sites
isti slucaj...4000km drzalo na max, a u sledecih 1000km svuklo do min...los kvalitet

Pa nadam se da je baš to u pitanju...Jer ja iako sam mlad ne forsiram taj auto preterano...Mislim da sam u proteklih 6-7 meseci retko kad ušao u crveno...Jer meni ništa to ne znači...U toku sledeće nedelje ću da uradim servis(zamena filtera i ulja)pa ću da vidim...

Link to post
Share on other sites
isti slucaj...4000km drzalo na max, a u sledecih 1000km svuklo do min...los kvalitet

...a posto se to nakon promene ulja vise nije dogadjalo, smatram da je do kvaliteta ulja

Razlika izmedju max i min je kod mene vise od 1l ulja...Ako Transporter na to misli :)

Link to post
Share on other sites
Hoće da kaže da su motori zreli za generalnu... :)

neeeee,kvalitet splacine koje nam prodaju kao ulja je 0. Mozda zvuci glupavo ali ja menjam ulja na svakih 5,000 do 7,500km i u autima i na kamionu i tako me je iskustvo naucilo(ako ne zelis da ti se crni na meracu tjst ako zelis da vrsi svoju funkciju valjano) menjaj redovnije!!!!!! Ulja koja nama prodaju su sr..e i to cete se svi sloziti samnom,ma od kod to bilo proizvodjaca

Link to post
Share on other sites

Pa ako ulje kupis u nekoj renomiranoj prodavnici koja ne zeli da se igra svojim ugledom , ili direktno od uvoznika, ili na pumpi.....moras nekom verovati, zar ne? Kako uopste kupujemo bilo koji deo za kola i placamo skuplje, jer tvrde da je original?

Link to post
Share on other sites
Ljudi, zasto sipate no name ulja, pogresne gradacije?

Evo ti daj neki predlog koje ulje i gradaciju i da li polusintetičko ili mineralno...Motor je prešao 242000...

Link to post
Share on other sites