moralna dilema


Recommended Posts

Elem, hipoteticki,imas dobrog projatelja, izuzetan covek , ozenjed dvoje dece, njegova zena radi kod tebe u firmi,saznas da je njegova zena za vreme dok radi u tvojoj firmi u ostvarila ljubavnu vezu sa tvojim veoma bliskim rodjakom,sta uraditi.... ,ljubavna veza definitivno je stvarna , priznali i ona i on,veza kao veza nemoguca misija ona 31 on 20 godina, i sta treba da ti uradis da ne ispadnes smrad, da cujem.... dugo se znamo,vec desetak dana lomim glavu i ne mogu da nadjem pravo resenje.....

Link to post
Share on other sites

Ako se nije saznalo mislim da ti nisi taj koji treba to da obelodani, njoj reci da znas (ako ona ne zna to) pa neka ona razmislja o tome i neka sama odluci da li ce da prekine ili sta vec... problem nastaje ako se neko drugi umesa, mozes lako da ostanes bez prijatelja a mislim da ti to nije cilj, jbg ono sto se ne zna to se nije ni desilo... Njemu bi bilo lakse da ne sazna za to,a i mnogo bi bilo lakse da mu ona saopsti to nego ti, onda nastaju dalji problemi a ti ces biti zacetnik svega !

Verujem da ti nije svejedno ali pokusaj da iscooliras, jbg najbolje je kad si neutralan :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Ako ti je pravi prijatelj, zna se.Ti verovatno ne bi voleo da ti neko bliznji precuti bilo sta, a kamoli tako nesto. Bar ja ne bih. Zato sto je dobar covek zato mu kucka to i radi ,pa prema tome ko je jbe. Ako su priznali vezu, ti samo odlazes da prijatelj sazna, pravis ga magarcem. Saznace se kad-tad i ti ces na kraju biti kriv za sve i prijateljstvu dovidjenja zauvek.

Zameni uloge pa vidi sta bi zeleo da on uradi na tvom mestu.

Link to post
Share on other sites

Nezahvalno je mesati se ...ako se sazna oni ce to vec resiti nekako (obicno bude sve u redu) a ti bi ostao svedok njegovog poraza, povredjene sujete i sl. (a muskarci to organski ne podnose, narocito ako za to zna drugi muskarac !!!!)

Link to post
Share on other sites

ma prijavi ih na 24 sata svadba ''pa ako se volu nek' se uzmu'' :prankster2:

mislim zajebana situacija ..tu moze i krv da padne i ne bi ostao neutralan a i vec si saucesnik jer znas situaciju

ako nece da obelodane ,ja bi prvo porazgovarao sa rodjom jer mi takva nevernica ne treba u familiji ,a ako ne moze na finjaka onda tortura svaki dan sve dok ne raskinu vezu ako i to ne uspe rekao bi prijatelju i napravio bi im romantičnu sacekušu i onda rodju za uvo (cisto da ga zastitim od prijatelja) a prijatelj fufu za kosu pa kod kuce.

Link to post
Share on other sites
Nezahvalno je mesati se ...ako se sazna oni ce to vec resiti nekako (obicno bude sve u redu) a ti bi ostao svedok njegovog poraza, povredjene sujete i sl. (a muskarci to organski ne podnose, narocito ako za to zna drugi muskarac !!!!)

ovo bi se razvilo u spansku seriju

u svakom slucaju prijatelj bi znao da ti znas .

Link to post
Share on other sites

Sta te briga. Cuti i pravi se blesav. Nije tvoja stvar, neka rade sta im je volja. Steta sto uopste znas, da ne znas bilo bi ti lakse. Cuti i ne mesaj se, ovo ti pricam iz ne istog, nego identicnog iskustva.

Nista nisi video nista nisi cuo. Ako te prijatelj pita da li si znao, reci nisi, mislio si da se zezaju i da su dobri drugari. Pravis se lud. Tako je najbolje.

Link to post
Share on other sites

Ma kakvo obelodanjivanje veze?! Utici na 'klinca' da iskulira, nisam siguran da i njemu bas takva zena treba,

a na zalost ni tvom dobrom prijatelju, verovatno...

Zene uvek imaju neku nelogicnu racunicu, pa cak i da zanemare (predpostavljam) decu.

Kao u svemu, i u prevari treba biti umeren i imati granicu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

epilog , klinac se ohladio,uz moju zdusnu pomoc. dama dobila otkaz,mirna Backa,ja cutim i ke..am, mada mi ne dolaze u goste tako cesto kao ranije, mozda je i tako bolje ....ko ce znati

Link to post
Share on other sites

Da to je vecita dilema... Kao, trebalo bi reci, a opet video sam X puta da neka zenska svrlja i na kraju prestane, on nikad ne sazna (nece da sazna), i sta bi bilo da sam ja rekao? Popus... bih i ja.

S druge strane za to sam da se kaze jer zaista nije fer prema coveku!

Zato kupis SIM karticu na trafici anonimna dojava i gotovo! :rolleyes: Ili druga varijanta njima anonimno dojaviti na taj naci da pretsanu ili ce muz saznati...

Jesam dobro smislio!? :unsure:

EDIT: Sada vidim da je slucaj resen....

Link to post
Share on other sites