Recommended Posts

i vi ste meni...prvo me komp nesto zezao pa onda dosla neka rodbina u posetu ,pa bio na zasluzeni odmor ,pa vazdan neki privatni problemi i evo na kraju tu sam sada ..izvinjavam se svima sto nisam odgovarao na PM

uzgred za to vreme se prikupljale neke potrebne sitnice za auto kao npr.

lip DSC00479.jpg

žmig DSC00468.jpg

10279_edited.jpg

sve novo naravno...one stare spoilere sam nakacio i ofarbao ali je izgledalo uzasno bili preduboki nije imalo sanse da se spusti auto tako da sam ih poklonio ...stare feluge otisle u zamenu za ove nove ima jos noviteta otom potom

Link to post
Share on other sites
  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sada za neki dan farbanje celog auta i taj materijal se prikupio tu su i M el.retrovizori, M bocne suknjice

e sada imam dilemu koliko spustiti auto ..zbog ovih felni posto su zadnje 9 j a prednje 8j plus distanceri prednji mislim da su oko 3 i nesto a zadnji 2 i kusur..ako ima neko neki predlg ,da bude funcionalno lepo .imam na umu 40/40mm ili 40/30 nemam pojma ...ajmo stručnjaci :prankster2:

Link to post
Share on other sites

ne znam sta da ti kazem,dosta su siroke nazad,moraju da udju ispod blatobrana al pazi da ne cese,pogotovo kad vozis nekog,jesi li menjao opruge

Link to post
Share on other sites

.imam koni 40/60mm amortizeri i opruge neke stare polovne i nisu namontirani mislim da jedan amortizer ne valja za sad imam standardne...

ostaje mi je da narucim sve novo za koji dan ili posle farbanja a za to vreme citam dosta i informisem se ...

najverovatnije cu da sirim blatobrane da pokrijem gumu mada i to nije problem .problem je u tome sto ne znam od koliko ce da pocinje da kaci i da ne preteram sa spustanjem

Link to post
Share on other sites

Jel moze rub da se siri, a da se ne ide kod majstora, mislim sam, il je to za majstora?

Link to post
Share on other sites
Jel moze rub da se siri, a da se ne ide kod majstora, mislim sam, il je to za majstora?

sa spravicom ti ne treba nicija pomoc samo malo vezbe :blink: odes na neki otpad i prosiris par krila cisto da vidis o cemu se radi ...ma veoma lako se rukuje sa njom..a ako hoces da seces jbg treba da znas dobro da varis ili kod majstora i opet nije to to sto kaze sone_666 nikad nece biti ko fabricko zasticeno ...

Link to post
Share on other sites

Pa da dobra je spravica, odem na otpad sjebem par krila i eto posle na swom autu normalno odradish, heh

A ovo za shoneta, sto je rekao je u pravu, al jbg kupi omah rezervna krila pa onda menjas...

Link to post
Share on other sites

ma dovoljno je to samo minimalno da se ispravi da bi lepo legla feluga ...dovoljno je samo onaj L rub da ispravis da bi bilo ok kao na slici

ooo.gifNichtgeboerdelt.gif

Link to post
Share on other sites

U pravu si za to sto kazes al sam te zato pitao i za opruge,ako su fabricke auto ce ti se spustiti do jaja i cesace a kad mu budes montirao sportske-tvrdje onda ide do neke granice i nema da cese.Zasto ne montiras na auto i vidis kako mu cuci,provozaj koji krug.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.