Savet potreban


Recommended Posts

Nadam se da saveti oko kupovine mogu ovde....

Pozdrav judi..Vec duze vreme vozim MB 190 i skoro resih da ga menjam za neki drugi auto ...MB me je odlicno sluzio u odlicnom je stanju ali ipak resih da predjem na ljutog neprijatelja :lool: Naravno BMW je u pitanju :cool Nekako mi vise lezi plavo-beli propeler na haubi od nisana....

E sad kada prodam svoj MB i dodam jos malo novca raspolagacu nekom sumom od 3000-3500 eura pa me zanima sta bi bilo pametno traziti u tom cenovnom rangu na nasem trzistu??

Da li neki E30 od 88-91 ili pak neki e34..e36 ne verujem da mogu da nadjem za taj neki novac a da na nesto i lici..

Posto svi ovde imate BMW vozila i kako vidim dobro ste upuceni oko njih pomozite mi da izaberem i ja jedan za sebe..Svaka sugestija,savet dobrodosli

Auto ne bi bio primarni,vec vise kao neki hobi,vikend auto koji cu srediti za sebe,preduslovi da je benzinac,i sto blize fabrickom stanju bez ikakvih kic dodataka :dance3: ...

Svaka sugestija,savet dobrodosli!

Link to post
Share on other sites

@BMW E36 POWER i meni je za sad favorit e30 bas 318is(mada je ponuda minimalna) eventualno 320i...A kod nas tesko e36 u nekom stanju za 3500e mada ako izleti neki pogledacu...

i jos se kajem kakvu sam e36 propustio pre 5meseci na pg TABLICE ali tad se jos nije znalo za ovu preregistraciju nisam smeo da rizikujem

Izletece valjda nesto samo da prodam vise ovU 190ku smori me :dance3:

Javljam ako dobijem neku ponudu da mi procenite valjal to cemu........

Link to post
Share on other sites

Kupi E30 za 2500-3000 da bude naoko savrsena (prva boja i tako to), pa ce opet da imas par stotina evra da ulozis u nju....i da onda uzivas.

Bolje je kupiti hijerarhijski nizi auto, jefitniji i u boljem stanju, nego se napeti i potrositi sve pare na naoko solidniji i bolji, ali realno skasaniji auto, a sve to bez para u rezervi za opravku i sredjivanje......

Link to post
Share on other sites
@BMW E36 POWER i meni je za sad favorit e30 bas 318is(mada je ponuda minimalna) eventualno 320i...A kod nas tesko e36 u nekom stanju za 3500e mada ako izleti neki pogledacu...

i jos se kajem kakvu sam e36 propustio pre 5meseci na pg TABLICE ali tad se jos nije znalo za ovu preregistraciju nisam smeo da rizikujem

Izletece valjda nesto samo da prodam vise ovU 190ku smori me :dance3:

Javljam ako dobijem neku ponudu da mi procenite valjal to cemu........

Realna vrednost za E30 316, 318 ili 320 je od 800-1200 Evra. Sve preko toga je smesno osim u slucaju da se auto nalazi u extra fabrickom stanju sa malo kilometara. Neka te ne cude nebeske cene po oglasima, takvi stoje po nekoliko meseci neprodati. Bitno je da se slazu brojevi motora i sasije i da su dokumenta ispravna. Takodje, provrti malo po forumu ili internetu karakteristike modela koji te zanima. Tako ces najbolje znati dali je auto koji te zanima budzen, a takvih u Srbiji nazalost ima previse. Jednom recju, pamet u glavu, dobro pretresi sve detalje i naravno, nikako ne pristaj na prvu cenu :)

Link to post
Share on other sites

Za tu `realnu` vrednost mozes da kupis samo krs. Nase trziste nije bas normalno sa cenama, to stoji, ali mi takve automobile i ne mozemo da kupimo na drugom trzistu, pa smo `osudjeni` na vece cene. I jedno je uvek sigurno- dobar auto nikad nije jeftin, a i sto bi bio?

Link to post
Share on other sites

Ovde se vracamo na ovce i dzempere.

Ja vec dobrih 6 meseci pregovram za jedan auto i sa pocetnih 2.000 spustio sam na soma. Moj cilj je 800, tako da ja mogu jos 6 meseci jer mi je cilj da kupim taj auto.

Link to post
Share on other sites

Zavisi koji je auto. Ako je neki specificni za koji nema kupca verovatno ces i spustiti ali za neka trazenija kola to ne ide jer sto bi ja tebi spustao ako je cena kao na trzistu i mogu da nadjem drugog kupca?

Link to post
Share on other sites

Sve se svodi na to koliko je kupac spreman da da. Pa i ako neko drugi kupi, sta da se radi, jer u pitanju je ipak interes da prodjes sto bolje za sto manje novca. Ja tako gledam na stvari i iskreno nikad ne bih dao vise od 1500 Evra za E36 u basic paketu starog 18 godina, ako i toliko. Isto tako ne bih dao vise od soma Evra za kockicu ispod 2000 ccm sem da nije u izuzetno ocuvanom stanju, sto je u Srbiji tesko naci. A sve te slovenacke oglase kacim kako bih pokazao da je cena veoma relativna stvar i da ljudi ne treba tako olako da placaju vise samo zato sto zive u Srbiji.

Link to post
Share on other sites

To "samo" je vise nego jak razlog... Ako kupujes oldtimer koji treba da se restaurira mozes da spustis cenu, ako kupujes prodavljiv auto tesko da ces platiti manje nego sto je prosek cena na trzistu.

Link to post
Share on other sites

Medju nama govoreci i E30 polako klizi u oldtajmere, a vrednost ce zadrzati oni u exra stanju i jaci i redji modeli kao sto su 325i, 325ix i M3. To znaci da ostalima mora da padne cena kako god.

Link to post
Share on other sites

@BMW 2002 Eh kamo lepe srece da nismo ograniceni na euro 3 lako bih ja :-) ali sta da radimo kad smo prinudjeni da ovde kupujemo..

A kockicu mislim da nema smisla da trazim ispod 2000e da na nesto lici...Valjda ce cene malo da skliznu sto kazes menja se trziste,ne zurim imam primarni auto ovaj bih uzeo jer obozavam BMW i voleo bih da imam jedan pristojan u kome bih mogao da uzivam...

@hermes apsolutno se slazem u relanoj ceni samo krsevi nazalost-Imao sam prilike da vidim i jednu 320i za "citavih" 600e smesno i tuzno sta je covek uradio od kola!

Link to post
Share on other sites