Recommended Posts

kad upalim auto, par sekundi prodje i onda se vidi ceo displej, na instrument tabli, a dok ne prodje to vreme, vide se na pola brojevi.

a tamo gde pise koliko je stepeni, i sat. tu mi je stalno na pola. nece da sija ceo displej. kako to da resim?

Link to post
Share on other sites

p ada mi ne radi ta sijalica ne bi se upalila kompletna slika posle. vec bi stalno bilo na pola. sijalica je ok sigurno, mislim da je nesto do tih displeja.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

verovatno ti je otisla kontakt traka koja daje signal pikselima.to je cesta mana kod tih jednorednih displeja desava se i kod dvorednih ali redje

evo sta treba da radis .kao prvo kupi samolepljivu kontakt traku 3M moze i neka druga ako nadjes.od alata ti treba jedanmali krstasti srafciger ,mirna ruka i 2-3 piva

kao prvo izvadis bord i otvoris ga na ova dva klika

pixel1.jpg

takva dva imas i sa druge strane

pixel2.jpg

i to posle izgleda ovako

pixel3.jpg

zatim imas jos dva bela klika jedan sa obe strane

pixel4.jpg

zatim izvuces plocu i displej vani (polako samo da ne pocupas el. kopcu )

i dolazis do ovoga

pixel6.jpg

zatim skidas metalni okvir oko displeja

pixel7.jpg

kada si to uradio podignes staklenu plocu i ispod se nalazi nandzarasta plastika a ispod nje bela (mozes slobodno da ih izvadis i stavis sa strane )

pixel9.jpgpixel10-1.jpg

e sad kada si to uradio imas ove dve sive plasticne drzace,nih odvrnes zvezdastim srafcigerom sa druge strane

pixel12.jpg

e sada otvoris jedan pivdzan jer ode onaj malo tezi deo

Heineken_bier.jpg

e sada imas dva klika malo zajebana oznaceni su na slici

ovaj prvi treba samo da ga malo pripomognes nekim tankim srafcigerom i kada izadje treba malo da prelomis plocu na dole da bi izasao onaj u sredini i posle vuces celu plocu prema prvom kliku sa slike da bi izasao onaj drugi br.2 :D

nije tesko shvatices kada budes video to uzivo ,to ti je ustvari najtezi deo u celoj prici a u stvari i nije .

pixel15.jpg

kada si to uradio i budes sav srecan sto nisi nista polomio popijes jos jedno pivo jer ide sada laksi deo

Heineken_bier.jpg

posle rasiris plocu tj ''prelomis'' je i dolazis do srzi problema ,ujedno pazis na staklenu plocicu da je ne odvojis od el,ploce

pixel18.jpg

sada lepo skines unutrasnju traku a spoljasnju koja je naravno na spoljasnoj ivici ne diras i zamenis unutrasnju sa novom 3M trakom

koju mozes da zalepis duplo da bi se lepse oslanjala i prenosila piksele kasnije (zavisi koje debljine nadjes traku) ali pre toga ocistis mesto gde je bila stara traka i gornji deo gde se oslanjala na plocu

pixel19-1.jpg

i tako sve to posle sklopis obrnutim redom sto je mnogo lakse

popijes jos jedno pivo zagrlis devojku i zajedno uzivate u novim pikselime kao pored kamina :(

THE END

Link to post
Share on other sites

Ja rasturio sve ovo pre neki dan i nisam znao sta je problem ;) pa vratio sve nazad :preved: sada cu opet da rasklopim pa da vidim ovo tvoje uputstvo

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

e imam problem. kad dam kontakt, na instrument tabli mi se brojevi vide po pola... kad upalim kola. ne vide se one lampice za servis. nekad se vide, nekad ne... i onda posle pola minuta od prilike vidi se ceo displej lepo na tabli sa brojevima, a te lamice kako kad, nekad se vide, nekad ne. kako je moguce to resiti?

Link to post
Share on other sites

ako se vidi pa nevidi onda ti gubi negde kontakt .znaci sve rasturis pa ocistis i lepo napakujes.ja bi u tom slucaju prvo zamenio sve sijelaice da pa onda ostalo radio.

Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem, ja sam prvo menjao traku, stavio neku bezveze ali bez uspeha, pa sam stavio rezervnu , gadafi je u nekoj temi pokazao gde je, ni to nije dalo rezultata i onda sam, malopre, skinuo traku,pa u usek nalepio prvo parce kartona (3x16.5mm) debljina je neam pojma, ja sam uzeo sa kutije od Ballantine's-a :D , pa na to nalepio traku.... Pikseli svi na broju!!!!! B) B)

Kick eto ti resenja :(...

Zeljko pogledaj ovu temu....

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=7632

Link to post
Share on other sites

Sicko. Ja se izvinjavam stvarno, ali ne mogu da provalim tacno sta treba da se uradi. Ne razumem najbolje taj tamo text. Jel moze neko da mi objasni.

Evo slika kako je kod mene, znaci mene zezaju i one lampice dole, nekad oce sve da se upali da sija super, a nekad zeza. i lampice i displej.

image612c.th.jpg

image613.th.jpg

Link to post
Share on other sites

evo danas smo DJomla i Ja uspesno resili problem oko displeja. skinuli volan, izvadili tablu, kontakti su kao oksidirali, pa malo WDa, pospricao dzeksne i vratili sve lepo nazad. super se vidi displej, i one kockice za servis. ali se pojavio problem.

Sad cim dam kontakt trepti mi AIR BAG. a pre mi je bilo kad dam kontakt, upali se i posle nekoliko sekundi se ugasi. a sad trepti non stop. zast? sta je problem? povezao sam ga lepo na volan. ali ne kontam sta zeza.

Link to post
Share on other sites

trebali ste da iskljucite bateriju kada ste skidali i vracali volan . ako si ga lepo namestili tj prikljucio dzek za airbag onda idi kod nekog da ti resetuje ili probaj da iskljucis akumulator na neko vreme mozda se i sam resetuje

PS: niste imali potrebe da skidate volan :lol2:

Link to post
Share on other sites
trebali ste da iskljucite bateriju kada ste skidali i vracali volan . ako si ga lepo namestili tj prikljucio dzek za airbag onda idi kod nekog da ti resetuje ili probaj da iskljucis akumulator na neko vreme mozda se i sam resetuje

PS: niste imali potrebe da skidate volan :lol2:

obicno airbag svetli ili ne svetli ...mislim da je opet u pitanju kontakt

Link to post
Share on other sites

SRANJE!

Opet zeza displej kao pre. zasto pojma nemam!!! popizdeo sam kad sam video da zeza ponovo. air bag mi treperi nekih 10ak minuta voznje, posle toga samo sija, bez treperenja. a displej zeza ponovo kao sto je pre zezao. znaci rasturili smo, neki kontakti do ploce su bili oksidirali, naspricao sam WDom. dzekove, vratili nazad. displej se extra video i sad poceo da zeza ponovo. a air bag trepti, i posle 10ak minuta samo sija.

kako da resim sad air bag i ovaj displej?

Link to post
Share on other sites