518i 90' E-34 M40 83kw treba mi više konja


Recommended Posts

[size="3"]Ako bilo ko ima save kako da ovo čudo od jedva 113konja dignem na 130-150 konja bez vađenja motora i menjanje kubikaže (drugi motor) nek piše u obzir dolaze prepravka izduvnog sistema prepravka filtera za vazduh nadogradnja na is model zamena protokomera ako je moguće svaki savet je dobrodošao[/size]

Link to post
Share on other sites
Pravi drugarski savet,ne bacaj pare dzabe.jedino sto bi moglo je turbo ali opet se prica vrti oko mnogo zelenih novcanica.Samo drugi motor!!!!!!!!

Problem je što je instalacija drugacija sve se menja sa promenom motora veruj mi prepravljao sam 324d na 325i koštalo me je 1000 okruglo za te pare sam mogao komotno da pazarim fabričku varijantu narvno da prodam dizela da li znaš odprilike koliko bi snage dobio sa modifikacijom izduvnog sistema i filtera za vazduh

Link to post
Share on other sites

to su price za decu,promenis filter i dobijes 20konja,zamenis branik jos 10,ne slusaj gluposti koje ti pricaju.Sa auspuhom auto samo moze lakse da dise.To sto si ti radio sa dizelom je greska i ne radi se tako,imas dizela kupi stranca benzinca i prepakuj u dizela i ostace ti gomila delova sa benzinca plus dizel motor i gomila stvari,tako da je usteda mnogo veca.prodaj taj 518i dodaj jos novca i pun gas Beograda!

Link to post
Share on other sites
Pravi drugarski savet,ne bacaj pare dzabe.jedino sto bi moglo je turbo ali opet se prica vrti oko mnogo zelenih novcanica.Samo drugi motor!!!!!!!!

+ jos 1 ;)

to za male pare ne moze.

Link to post
Share on other sites
to su price za decu,promenis filter i dobijes 20konja,zamenis branik jos 10,ne slusaj gluposti koje ti pricaju.Sa auspuhom auto samo moze lakse da dise.To sto si ti radio sa dizelom je greska i ne radi se tako,imas dizela kupi stranca benzinca i prepakuj u dizela i ostace ti gomila delova sa benzinca plus dizel motor i gomila stvari,tako da je usteda mnogo veca.prodaj taj 518i dodaj jos novca i pun gas Beograda!

Problem rešen danas sam pazario 750 il registrovan još godinu dana sekvent plin + čipvan preko + kn u fabričkom kućištu za filter za vazduh.Momci nisam se dobro predstavio ja i drug radimo ponešto sa vozilima tu i tamo nismo neki stručnjaci ali trudimo se meni je to najbitnije.Nidžo našao sam nešto što bi moglo da mi na autu digne snagi za nekih 8 do 10 konja ceo projekat cu da pokušam da okačim na "tubu" pa možete i tamo da komentarišete.I da uzput imamo skroman auto otpad u leskovcu do sada nekih dvadesetak kockica par e 36 ica i dve e 34 pa ako nekom treba nešto od delova nek piše na pm sve što možemo da pomognemo tu smo.................. .I Nidžo te fore dodaj branik 10 konja dodaj leteći još 15 probaj sa nekim ko vozi "mounti bike" nismo svi novi na forumu rođeni juče

Link to post
Share on other sites
Problem rešen danas sam pazario 750 il registrovan još godinu dana sekvent plin + čipvan preko + kn u fabričkom kućištu za filter za vazduh.Momci nisam se dobro predstavio ja i drug radimo ponešto sa vozilima tu i tamo nismo neki stručnjaci ali trudimo se meni je to najbitnije.Nidžo našao sam nešto što bi moglo da mi na autu digne snagi za nekih 8 do 10 konja ceo projekat cu da pokušam da okačim na "tubu" pa možete i tamo da komentarišete.I da uzput imamo skroman auto otpad u leskovcu do sada nekih dvadesetak kockica par e 36 ica i dve e 34 pa ako nekom treba nešto od delova nek piše na pm sve što možemo da pomognemo tu smo.................. .I Nidžo te fore dodaj branik 10 konja dodaj leteći još 15 probaj sa nekim ko vozi "mounti bike" nismo svi novi na forumu rođeni juče

sinak niko ti nije lose nista rekao,lepo si pitao jos lepse ti je odgovoreno,a kad si stucnjak toliki sto uopste pitas kad sve znas???????Vidis kako znas kupi 5.0 i pun gas leskovca!

Link to post
Share on other sites
to su price za decu,promenis filter i dobijes 20konja,zamenis branik jos 10,ne slusaj gluposti koje ti pricaju.Sa auspuhom auto samo moze lakse da dise.To sto si ti radio sa dizelom je greska i ne radi se tako,imas dizela kupi stranca benzinca i prepakuj u dizela i ostace ti gomila delova sa benzinca plus dizel motor i gomila stvari,tako da je usteda mnogo veca.prodaj taj 518i dodaj jos novca i pun gas Beograda!

Kad pitam za savet očekujem bar malo razumevanja konkretnog problema.Nidžo bez uvreda nemam nameru da ti osporavam autoritet i znanje jer ti sigurno status na forumu nije takav bezveze.Samo odgovor koji si mi dao i na koji su se ostali nadovezali je suprotan od stvarnog problema.Ja sa vozilom dnevno pređem između 300-400 km tovarim dosta robe i nemam nikakve entuzijastičke namere tipa tuning stayling sa njim.Činjenica da sam za malo novca došao do auta koji se registruje sa 17000 din ima plinski uređaj atestiran a pritom tovari 700 kg tereta dokle ;) ne znam usmerava priču u pravcu da upravo autu trebam da omogućim da lakše diše(izduvni sistem) knfilter (zbog jačeg isparivača veća količina vazduha koja bi mogla da obezbedi jaču smešu)itd itd u tom pravcu je trebala da se kreće debata to sve povećava snagu motora odnosno izvlači iz postojeće maksimu.Ali mislim da je suvišno da dalje vodimo debatu na ovu temu s'obzirom da sam pazario novi auto stari menja vlasnika u svakom slučaju hvala na savetima i potrošenom vremenu.

Link to post
Share on other sites
[size="3"]Ako bilo ko ima save kako da ovo čudo od jedva 113konja dignem na 130-150 konja bez vađenja motora i menjanje kubikaže (drugi motor) nek piše u obzir dolaze prepravka izduvnog sistema prepravka filtera za vazduh nadogradnja na is model zamena protokomera ako je moguće svaki savet je dobrodošao[/size]

Mala ispravka vidim gde sam pogrešio akcenat je trebao da bude na vuču a ne konjažu izvinjavam se svima koji su čitali temu.Prevideo sam činjenicu da 518 još neko smatra autom koji vredi tunirati poenta je bila da na autu dobijem bolji odziv na gas na tng-u :(

Link to post
Share on other sites
A šta ti smatraš malim parama

Male pare su KN + sportski izduv za 20 do 40 konja koliko si reao da zelis da dobijes, cela poenta je da taj motor nije preterano zahvalan za tuning a u prvom postu je tako delovalo i imas smajli u postu dovoljno da da vidis da nisam zeleo da zvucim grubo no desava se :(

Link to post
Share on other sites
Male pare su KN + sportski izduv za 20 do 40 konja koliko si reao da zelis da dobijes, cela poenta je da taj motor nije preterano zahvalan za tuning a u prvom postu je tako delovalo i imas smajli u postu dovoljno da da vidis da nisam zeleo da zvucim grubo no desava se :dirol:

Boro u profilu ti stoji 520 24 v ja sam imao ovakav model samo 525 24v 500 kubika više auto je pravo zlo moj nije imao tng i vožen je na benzin uspeo sam da mu za godinu dok ga nisam vratio u rezervoar smestim jedan jugo od 500-600 evra :)

Uspeo sam da nešto izmajmunišem sa plinom na mojoj 518-ici stavio sam isparivač od 100kw smanjio dužinu creva(stara su bila duža(mislim na creva za vodu))"hladan start" stavio sam kn ali kn pečurko na ulaz kutije za vazduh izbacio sam filter za vazduh kutija je prazna kn je ispred kutije izbušio sam tri male rupice na crevu za vazduh (da dobije malo falš vazduha)od protokomera do sistema za pravljenje smeše odnosno i njektora na nekih 10 cm od protokomera jutros oko četri sam malo driftovao i mogu da vam kažem da me podseća na 520 12v ostaje mi još zadnji i srednji lonac prepravka u kompletu pa videćemo da li se i tad išta osim zvuka menja ,vuča je bolj za nekih 20 do 30% :(

Link to post
Share on other sites

Koliko sam nacuo ne valja sportski filter kad je plin na autu.Ispravite me ako gresim.Inace taj motor za sasiju od 1200-1300kg je stvarno mali.E34 sa 2.0 12v se muci ,mislim na vucu,ne znam kako je tek sa 1.8.Ne kazem nista lose,ali najbolje ti je da prodas taj tvoj motor i uzmes 2.0 24v sa tng i lepota bozja! :)

Link to post
Share on other sites
Kazu da je oko 3-4 nocu koncentracija na najmanjem nivou, pa se coveku svasta prividja...:)

Prividja mi se 850 csi i danu i nocu i plavuse sa onih ^tuning car show^ manifestacija na suvozackom sedistu .Sta je bre vama ljudi podrzite malo entuzijasticki duh pa tu je sve pocelo.Pa makar bila i utopija.

Ako ste ;itali predhodne postove skoro mi je u goste stigla 750il danas joj radim sistem za gorivo posto dugo nije vozena na benzin po gume polazim za pola sata dao sam jedne 225 da im skinu saru pa cu predvece ponovo da divljam.

Poenta zivota je da uyivas u onom sto imas a tezis onome sto nemas.Ako razmisljas suprotno ostanes bez svega :) :D :D :dance3: :dance3: :dance3: :dance3:

Link to post
Share on other sites