savet za kupovinu...


Recommended Posts

kao sto sam vec spomenuo u predstavljanju,nemam BMW ali sam se opasno naostrio na njega,ja ustvari ne trazim neke performanse i brzinu,imam dvoje dece pa mi treba malo veci auto od ove honde a po mogucnosti da nije preskup za odrzavanje!razmisljam o nekoj 316 ki,ili 318 ki,do 90 god.tu se uklapam u manju cenu registracije i koliko toliko u potrosnju posto mi dzep nije bas predubok...zanima me cena odrzavanja ovih modela,koliko su udobni i pouzdani,jesu li delovi problem,posto vidim da ih na forumu ima brdo,siguran sam da ce neko imati neki predlog,savet i za mene!!!

Link to post
Share on other sites

Ako hoces udoban i siguran auto uzmi E34... 520

Trojka je OK ali ne moze da se meri po udobnosti, pa i sigurnosti ,nekako je laganiji, nezniji od petarde koja uliva poverenje kada sednes u nju...

Malo jaca potrosnja ali podnosljiva (ako ima plinski uredjaj)...

Moje misljenje i srecno u kupovini...

Link to post
Share on other sites

zaboravio sam da kazem da ce zena voziti auto,a petica mi se cini malo ogromna za nju,imao sam ford scorpija,nije htela da cuje da sedne u njega,zato sam se nekako ogranicio na trojku,a po nekim stvarima koje sam procitao na ovom forumu,rekao bih da su dosta tihi i udobni(pogotovo s obzirom da su to 20 godina matora kola)

Link to post
Share on other sites
zaboravio sam da kazem da ce zena voziti auto,a petica mi se cini malo ogromna za nju,imao sam ford scorpija,nije htela da cuje da sedne u njega,zato sam se nekako ogranicio na trojku,a po nekim stvarima koje sam procitao na ovom forumu,rekao bih da su dosta tihi i udobni(pogotovo s obzirom da su to 20 godina matora kola)

nemoj nikad da slusas zenu!Uzmi kocku mali skromni jeftini auto!

Link to post
Share on other sites

koliko su udobni i pouzdani?

Ovako imao sam kocku 320i mogu da ti kazam da je neverovatno fin auto za vozenje, osobno ako je sa standardni amortizere i opruge, vecina neramnosti na putu se i ne osjecaju... moji je bio s veoma dugacak diff. i na na autoputu na 160 sam bio malo ispod 4k vrt/min na 120km/h ispod 3k , i bilo je predivno da se vozi , tiho ekonomicno...

preporucio bi ti da uzmes onaj koji je u bolje stanje, bez raslika dali je 316 ,318...

Dijelova ima puno, i to uopce nisu skupi.

Pozdrav Kiril

Link to post
Share on other sites

e to je pravi odgovor,jos bi me zanimalo,naravno ako uzmem auto ,,bez ulaganja,,koliko kosta veliki servis,tj jesu li potrosni delovi(filteri,kaisevi spaneri...)skuplji drasticno u odnosu na druga kola!npr.za moju hondu redovan servis je kostao skoro kao za stojadina a recimo jedan far sam platio kopiju 4500din,a original japanski hondin je 26000dindzi,pa ko to moze da plati???

Link to post
Share on other sites

ko sto sam ti rekao, djelova za servis su vrlo jeftine, kaisi, plockice , filtri pamtim za m20b20 rebrasti je bio oko 1000dinari... a limarija farove i takve stvare neznam kako je situacija u Srb. ali u Mk imamo ih koliko hoces od rastureni auti.

Link to post
Share on other sites

Prvi servis nakon kupovine u nekom vidjenijem servisu u bgd sa njihovim delovima:

svecice, ulje, svi filteri, kais i delovi...250eur

Zena ce da vozi i dvoje dece? E30 1.8 je odlican auto za zenu i dovoljno brz....Zadnja sedista su nekomforna za osobe vise od 175cm

Dala sam ti gore link sa godisnjim troskovima pa vidi ko - kakav auto vozi i koje su cene :)

Link to post
Share on other sites

Ovako druže, ja imam e21 1,6 82' godište od marta, ne plinu je :)

Ovo su neke cene delova što limarskih što mehaničkih:

Registracija je samo 14.000 :D

Radio sam i atest ali ne sećam se tačno koliko je izašao, negde oko 5-6.000 ako se dobor sećam...

blatobran kom 45e

trepna kom 2400 din

rubovi kom 1300 din

zadnjin oni kao djepovi ispod branika su kom 15e

Remont letve volana 70 eu

Disk (kom) - 2.400

Pločice - 1.100

Pakne - 2.000

Sajla ručne (kom) - 500

Desno rame - oko 3.300

4 nove Tigar sigure - 14.000

remont karburatora - oko 4.000

Novi aspirator za plin - oko 5.000

Redovan servis - 50eu

Ovo su od prilike cene za moj auto, cenim da za e30 nije neka velika razlika, a ovo su stvari koje su morale da se promene, ništa estetika već suva mehanika :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

imam ponudu za dve petice,ali matore ne daj boze!!!ne bi to meni smetalo nego se bojim kako za delove,s obzirom da ih je vreme zgazilo pre 20 god.jel ima neko neki savet,obadve su metalik obadve su 2,0i...jedna je 84 a druga 86 god,ima li ko na forumu nesto takvo????????????

Link to post
Share on other sites

moj predlog ti je za e34 ako navataš karavan i to 92 do 94 godište široka hauba, extra porodičan, motor može dizel TDS nemaš problem sa bocom za plin a ide bruka

Link to post
Share on other sites
cekaj ernest,hoces da kazes da moja 5 nije savrsena,salim se.....

Naopako,bas sam kliknuo na link i bacio oko,i mogu ti reci,da je vrlo prijatno videti da ima lepih,normalnih primeraka na nasim putevima...posto su,ruku na srce,vise od 80 procenata kante

Link to post
Share on other sites