e46 318d Touring M-Sportpaket II


Recommended Posts

da li si u ATE plocice dobio onu mast protiv skripanja kocnica koja se maze na poledjinu?

Jesi li ih montirao? Kako si zadovoljan? Ovih dana i mene ceka isti posao ali savetovali su mi da pre uzmem textar mada bi i ja ATE...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Iskreno da ti kazem nisam jos ni otvorio kutiju jer cekam jos jedan nosac iz Delte da mi stigne pa da onda sa svim delovima odem do majstora na zamenu...

Bas cu pogledati u kutiji da li ima te masti... Ako je nema moze li se negde kupiti kao poseban "deo"?

Link to post
Share on other sites
:) Sto se stylinga tice mozda jos posle farova dobije i ovo...

ktle46stw.th.jpg

...i najsvetliju foliju na staklima i to je onda to...

Video sam jedan u gradu sa ovim farovima, mnogo dobro stoje, tako da se neces pokajati. Drugi auto sa njima.

Link to post
Share on other sites
Iskreno da ti kazem nisam jos ni otvorio kutiju jer cekam jos jedan nosac iz Delte da mi stigne pa da onda sa svim delovima odem do majstora na zamenu...

Bas cu pogledati u kutiji da li ima te masti... Ako je nema moze li se negde kupiti kao poseban "deo"?

video sam u mass-u na njihovom sajtu kosta oko 400 din...

Link to post
Share on other sites

Da to su ti :) , video sam ih jos u varijanti sa blago zatamnjenim ovim delom koji je beo i ne izgledaju lose... O tom potom...

Ubica kako izgleda,planiras li spustanje?Dobri su ovi farovi ali isto je takva i cena...mozda kombinacija da probas naci farove sa socivima + Angel Eyes da stavis,mozda sve to izadje manje...

Pa ne bih nista dirao sto se spustanja tice jer je ovo fabricki M-Sportpaket i sam po sebi je nizak, narocito pozadi...

Mozda mu fali napred da "klekne" za 1-2 cm i to je to... Ali nista ne diram... Za farove znam da su skupi ali i najbolje izgledaju definitivno, njih i felne necu davati kada budem prodavao auto (osim ako mi ne doplate...) tako da ce biti montirani i na neki sledeci E46... :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Do jaja benkica, extra boja, unutra crna sa aluminijumom (najbolja kombinacija), spolja restyling, sa ovim branicima.. Nemam reci.. Bio je dobar i sa 17ajama, ali sad je totalno druga prica.. Nisam ljubitelj karavana, ali ovaj mi je jedan od lepsih, ako ne i najlepsi e46 touring koji sam video kod nas..

E sad sto se motora tice....

Daj neka poredjenja, kakva je razlika u voznji alfe i ovog, kakva je razlika u performansama, konkretno 159 jtd i ovog tvog? Znam da bi bilo blize da je 320d ali sta je tu je.. Ja sam vozio skoro od drugara 159 2.4 jtdM 200ks 6brzina, auto izgleda vrh, jos je bio crni sa crnom kozom, super se ponasa, ali iskreno ocekivao sam malo vise od tih 200ks..

Link to post
Share on other sites

Hvala Milane, hvala... Znas mene... :lol2:

Pa ovako... Alfa 159 generalno ima jedini problem sa tezinom... Sto se ostalih stvari tice auto je fenomenalan. 2 klase je iznad 156ice... Primer za to je da trap pocinje da pokazuje slabosti tek na 200.000km. Ceo auto je kvalitetan i u njemu se covek oseca dosta sigurno. 1.9 JTDm 16V sam vozio samo nekoliko dana, a 2.4 JTDm 20V oko 5 meseci... Auto je toliko udoban i ususkan da covek nema predstavu o brzini... Recimo 2.4 ide 180 km/h na nekih 3000 o/min i u kolima je tisina ;)...

Sto se poredjenja sa BMW-om tice... Pa 159ka je po svemu u klasi izmedju BMW-ove serije 3 i 5 tako da nije za poredjenje ni sa jednim ni sa drugim. 159 1.9 JTDm 16V ide osetno bolje od E46 318d narocito na vecim brzinama, rekao bih da ide identicno kao E46 320d. Ono sto je dobro kod tog motora je to sto sa cipom bas poludi i ide skoro kao 2.4 JTDm 20V... Jedino sto mu zvuk nije ni prineti petocilindrasu iz 2.4... ;) Taj 2.4 ide stvarno dobro ali nekako mi se cini kao da su slagali za 20-30 KS i takav se osecaj dobija bas zbog velike tezine i ususkanosti samog automobila. Ali recimo 2x sam se jurio sa Cliom Sport 197 i jednom i drugom sam bio u dupetu sa tom Alfom :lol2: ...

Link to post
Share on other sites

Montirani farovi i ksenoni... Totalno drugi auto :heat:

131220092189.jpg

131220092190.jpg

121220092187.jpg

121220092182.jpg

Na ovoj slici je ispalo kao da je neonsko osvetljenje, ali nije, u fabrickoj je boji (zuckastoj) sto se meni i vise svidja... Sija malo jace nego na E60...

121220092188.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja volim taj fabricki izgled i zato ne nameravam da guram diode umesto sijalica... :) Samo mi je zao sto su sad obavezna svetla i preko dana pa ne mogu da vozim samo sa angel-eyes-om preko dana... :)

Link to post
Share on other sites

ja sam samo prstenove trazio zute (fabricki look) ali izgleda da je to jako tesko naci, pogotovo sto svi na ebay-u koriste neke univerzalne slike a ne slike onoga sto prodaju...

Mislim da mi je i Babic rekao da ima 6500 i 8000k a to je plavo i skoro ljubicasto... :)

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

bravo majstore......svaka cast

nja njam,e46 karavan...moja tiha patnja :prankster2:

Link to post
Share on other sites