Recommended Posts

Koliko moze da trosi plina ovaj auto,naime ja sa bocom od 55L mogu da zgazim oko 300km uglavnom u lokalu pa ispada da trosi 18l tj neki prosjek mu je 15L (lokal/otvoreno) ,jel to malo ili je ok?

Link to post
Share on other sites

pretpostavljam da je u pitanju " obican " a ne sekvent uredjaj.....

posto bi realna potrosnja tvog auta trebala da bude po gradu oko 11l benzina , potrosnja plina bi morala da bude veca za nekih 20 %

pa racunaj , mada nas nisi obavestio koliko je presao plinski uredjaj , kad si radio servis , kad si cistio filter ..... sto je jako bitno ....plin je dosta osetljiv

Link to post
Share on other sites

pretpostavljam da je u pitanju " obican " a ne sekvent uredjaj.....

posto bi realna potrosnja tvog auta trebala da bude po gradu oko 11l benzina , potrosnja plina bi morala da bude veca za nekih 20 %

pa racunaj , mada nas nisi obavestio koliko je presao plinski uredjaj , kad si radio servis , kad si cistio filter ..... sto je jako bitno ....plin je dosta osetljiv

Auto sam uzeo prije mjesec dana i od svog servisa za plin (obican je plin nije sekvenc) sam uradio preciscavanje filtera plina i mjenjanje one gumice kod protokomjera i to je to... :D

Link to post
Share on other sites

Brat moj vozi 318 e36 i po gradu mu trosi izmedju 12 i 13l plina i to se svaki dan vuce po auto putu u spicu (ako si iz beograda onda znas kakva je guzva), sto znaci da ga prekontrolises dobro, imao sam kocku 1.6 koja je trosila 18l plina dok nisam zamenio protokomer ler ventil i rasprsivac za plin, e onda se svela na 11 do 13l plina i to je uglavnom bio pun gas, isla kocka za sve pare, proveri sve to i uzivj u voznji . . .

Link to post
Share on other sites

ako ti je zapremina bice 55l, onda u bocu moze da ti stane 44l plina.

Ja cak mislim da moze i 60l da stane posto znam kad sipam da onaj sto mi sipa plin kaze moze ovo i preko 55l sto ce reci da je 55/60l zapremina

Brat moj vozi 318 e36 i po gradu mu trosi izmedju 12 i 13l plina i to se svaki dan vuce po auto putu u spicu (ako si iz beograda onda znas kakva je guzva), sto znaci da ga prekontrolises dobro, imao sam kocku 1.6 koja je trosila 18l plina dok nisam zamenio protokomer ler ventil i rasprsivac za plin, e onda se svela na 11 do 13l plina i to je uglavnom bio pun gas, isla kocka za sve pare, proveri sve to i uzivj u voznji . . .

Ne znam evo poci cu kod nekog ko se bavi servisom autogasa pa cu provjeriti.Koliko moze da kosta taj protokomer i ler ventil ako je do toga,mozeli to da se servisira ili pomaze samo novo?

Link to post
Share on other sites

ipak ti prvo pouzdano utvrdi koliko ti staje plina u bocu , isprazni i sipaj do vrha , pa javljaj

Link to post
Share on other sites

ipak ti prvo pouzdano utvrdi koliko ti staje plina u bocu , isprazni i sipaj do vrha , pa javljaj

Boca je sigurno od 55L jer znam koliko placam a nikad nisam je ostavio praznu a stane vazda u nju oko 50l

sto se tice ler ventila i prptokomera tu nema stelovanja samo drugo, ali se prvo uveri u cemu je problem pa onda menjaj delove, protokomer 50e ler ventil 15e, cene u beogradu

shvatam :D

Hvala vam dobri ljudi na savjetima :D

Link to post
Share on other sites

idi ga nasteluj i vidi sta se desava.stelovanje ti je 600din

Nasteluj sta?Sta ima da se steluje na plinu osim onog zavijanja i privijanja protoka?Ne znam nisam bas upucen u te stvari pa ne zamjerite :D

Link to post
Share on other sites

Mora da se nasteluje smesa plina i vazduha da bi sve to radilo kako treba, plin je jako osetljiv i najmanju promenu oseti, proveri filter za plin, membrane u rasprsivacu i idi da ti to neko nesteluje i samo vozi

Link to post
Share on other sites

Veceras uzeh da ga vozim na benzin reko da ga malo produvam sto se kaze i gle cuda kad predjem preko 3500 obrtaja auto se fakticki gusi ne prima gas uopste preko 3500 obrtaja,koji mu je???

Link to post
Share on other sites

moze svasta da bude , kompjuter , dizne , filteri , protokomer ......

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

moze svasta da bude , kompjuter , dizne , filteri , protokomer ......

Nije protokomer .Danas skinuh sa istog bmw kao moj mislim isti motor i oznaka na protokomeru stavih probah isto...Prikacen je na racunar sonda je ok i nije nista prijavio da ne valja.Prema rijecima majstora dizne ne bi trebale da prave takve probleme...Sto dalje gledati ima li neko neku ideju :preved:

Link to post
Share on other sites

Veceras uzeh da ga vozim na benzin reko da ga malo produvam sto se kaze i gle cuda kad predjem preko 3500 obrtaja auto se fakticki gusi ne prima gas uopste preko 3500 obrtaja,koji mu je???

Meni je takve probleme na pezo pravio protokomer. Stelovao ne stelovao isto mu dodje :preved: nije mogo nikako da se sredi. A kad ubrzas u trecu npr. pa da ga vratis u drugu da ti degne obrtaje na 5000 sta se onda desava? Gusi se dok ne padne na 3500?

Link to post
Share on other sites

jako je moguce da je do dizni , pregledaj i pumpu za gorivo

Link to post
Share on other sites
' date='Oct 27 2007, 04:37 AM' post='7918']

Meni je takve probleme na pezo pravio protokomer. Stelovao ne stelovao isto mu dodje :preved: nije mogo nikako da se sredi. A kad ubrzas u trecu npr. pa da ga vratis u drugu da ti degne obrtaje na 5000 sta se onda desava? Gusi se dok ne padne na 3500?

Nee neee sve preko 3500 - 4000 obrtaja mrsiii u prvoj drugoj i trecoj brzini do 4 nisam ni stigao da vidim :D zaboravih jos dodati kad stisnem kvacilo i kad padaju obrtaji pri dnu tj 2000-1000 obrtaja auto stuca kao da mu je nesto zacepljeno tj gusi se i to se desava jedno 5,10sec i onda se vrati na normalu znaci kad ga vozim preko 3500 - 4000 obrtaja ili mu dam gas u mjestu (na leru) preko 3500-4000 obrtaja pri padu obrtaja auto stuca na auspuh gusi se i posle 5 - 10 sec se vrati u normalan rad... :shok:

Link to post
Share on other sites

ja sam imao slican problem i promenio sam landa sondu i sve je ok

ja sam imao slican problem i promenio sam landa sondu i sve je ok

Pa meni na racunar(dijagnostiku) pokazuje da je ona u redu ??

Link to post
Share on other sites

moguce je da su i membrane malo popustile , pogledaj u nekom servisu

Link to post
Share on other sites

Ler ventil (IAC) nema nikakvu funkciju preko otprilike 1500 obrtaja, tako da on tesko moze da bude odgovoran za toliku potrosnju plina. Lambda sonda takodje nije odgovorna za to, jer imas najprostiji venturi uredjaj koji ne skida podatke sa lambda sonde.

Protokomer takodje nema neku ulogu pri voznji na plin, jer cak i pogresno da izmeri masu vazduha,shodno tome ce da poveca/smanji benzin u diznama, ali ti vozis na plin u tom trenutku, tako da nema veze.

Sto se tice velike potrosnje plina, moguce je da ti uredjaj nije bas dobro nastelovan, da su ti membrane u isparivacu odsluzile svoje ili da ti je ugradjen neodgovarajuci mesac.

Sto se tice nepravilnog rada na benzinu, tu vec moze svasta da bude, al ajde da podjem od najjeftinijeg: zaprljan filter vazduha; zapusene dizne; to sto nece preko 3500 govori da nema dovoljno goriva u tom trenutku, pa nije iskljuceno da je pumpa oslabila i ima manji maksimalni pritisak

Link to post
Share on other sites