Kako poboljsati mjuzu u bmw1????


Recommended Posts

Ja imam ovaj woofer i prezadovoljan sam... Relativno lako se povezuje u ima integrisano pojacalo... Idealno resenje za fabricku muziku ;)

http://www.tehnomanija.rs/katalog/pioneer_..._ts_wx206a.html

ok hvala...neki kazu da bih trebao menjati i plejer,zvucnike a meni se to ne radi...nadam se da je ovo dovoljno

Link to post
Share on other sites

za te pare sto ces dati za ovo govno mozes uzeti extra muziku, da kad ti si digne kad ga pojacas mozes da razvaljujes auto od bassa a kad oces kulturno slusas koliko ti se slusa.

evo tu u oglasima drugar prodaje extra komponente. pojacalo, vufer u kutjiji i kablove. samo povezes i slusas. a ako nemas kesa za to mozes uzeti lepo pionir 307icu d2 i jedno lepo pojacalo i da te bole brige. preterano svira, lepo se cuje, i mozes uvek prodate za dobre pare kad te smori.

iskreno da ti kazem, nemoj ni gledati ta govna sa integrisanim pojacalom. puno para malo muzike.

Link to post
Share on other sites

Pa koliko sam shvatio covek nece da ide na takmicenje, ovo je gospodska varijanta i ako nikada nisi cuo ovaj Pioneer nemoj da pricas napamet... Mnogo se dobija na zvuku a ne trebaju ti instalacije po celim kolima, dodatni osiguraci, filteri, lampice... Ovih dana cu staviti u BMW-a pa ko je zainteresovan moze da cuje...

Link to post
Share on other sites

ma de to moze da se cuje jesi li ti normalan...

a i ne mora da ide na takmicenja, kad mu se slusa odvrne ga razdrma ceo komsiluk kad mu se ne slusa jako slusa na loma i to je to.

a taj pionir prdavac ne mozes ni napanjiti da trese, ni nista a kosta previse.

Link to post
Share on other sites

Pa nista majstore ti onda pomozi decku pa mu preporuci nesto novo za 15000 din sto mislis da ce svirati bolje od ovog prdavca :huh: Ocigledno je da ga nikada nisi cuo... I ja sam u tvojim godinama voleo bum bum, tras tras tako da te razumem u potpunosti :D

Link to post
Share on other sites

za tebe je jedna 8"ica i mala kutija od 20-25L u strani i pojacalo cca 200-250rms.

I radice cca 3x bolje i lepse, jeste malo skuplje ali ozbiljnije

Link to post
Share on other sites

eto malo zdravog razuma. za 150e! moze da se uzme vrh polovna muzika, a ne vidim razliku izmedju polovnog i novog...

a taj prdavac kosta oko 18500 u radnji. a ne 150e.

Link to post
Share on other sites

Ali novo je novo! :huh: Ovo je super varijanta ako nekoga mrzi da se zeza sa odvojenim komponentama. A ovo ce svirati vise nego lepo. Cuo sam. Samo zavisi sta ko hoce.

A i od godina dosta zavisi, ja sam u trenutcima nalozenosti ukucao oko 2000e ali me je to proslo.

Link to post
Share on other sites
eto malo zdravog razuma. za 150e! moze da se uzme vrh polovna muzika, a ne vidim razliku izmedju polovnog i novog...

a taj prdavac kosta oko 18500 u radnji. a ne 150e.

Ja ne znam da li ti imas oci, taj woofer nov kosta 15990 din u Tehnomaniji, ne znam odakle ti 18500?

A polovan kosta verovatno oko 100-120 EUR ako vec neces nov... A ti majstore stavi dobru muziku u auto za 150 EUR pa budi komsiluk ako to volis... Covek je kupio relativno nov auto, ne verujem da bi se odrekao fabrickog uredjaja (ja sigurno ne bih), kao sto ne verujem da je u fazonu da stavlja polovnu muziku iz oglasa od nekog klinca koji je budio komsiluk...

Link to post
Share on other sites

I ja sam imao svasta u gepeku, svaka muzika koju stavis u kola za par dana ti je slaba :huh: A ovo za 206icu potpisujem, najbolje sto se moze uklopiti na postojece fabricke sisteme i tu nema vise reci...samo nisam siguran kako bi se ponasao u zatvorenom gepeku, al za keca i karavana prava stvar.

Ako krene od jacih stvari, zasebno amp, wof ...pa ide instalacija, pa onda shvatis da ti sistemi ne prate bas, pa onda menjas sisteme, pa sistemi nisu dovoljno glasni bez pojacala, pa stavis pojacalo na sisteme, pa onda ti sve nesto trese i zvekece po kolima pa onda resis da dampiras kola i tome nikad kraja...zato slobodno uzimaj tu 206icu ili ako nadjes nesto slicno aktivno ali Sal, USblaster i ostala sranja zaobidji...

Link to post
Share on other sites
Neki savet kako poboljsati mjuzu u bmw1 bez preteranih zahvata, a da se oseti tipa vufer...sta uraditi, gde i okvirne cene?hvala unapred

ja sam ovo pojacalo sto je rekao alekss koristio dok sam vozio prosle godine golfa vr6, sasvim pristojno i sasvim dubok i pristojan bas i vise nego dovoljan i ne zauzima puno prostora, ja ga cak uzeo polovnog za 80e..sve preporuke mislim da ga ima i po oglasima...

Link to post
Share on other sites

Samo da vas obavestim da sam juce odlepio gledajuci pojacala,vufere...ovi iz tehnomanije su dilajle niko nema pojma sta kako,niti preporuke niti znanja...odlepio sam i na brzaka uzeo tu Pionirovu 206-cu, platio 160 evra pa nek ide jbg...ovih dana nosim negde da mi ugrade pa cu videti da li sam se bas zeznuo ili...ako imate preporuku gde najelegantnije ugradjuju, bacite!

Inace malo sam razocaran u bmw redovnu muziku, mozda tripujem ali mi nije nista narocito...videcu posle ovoga...ne kapiram zasto ne stave nesto bolje ili vi mislite drugacije?

Link to post
Share on other sites

Alex,bmw ima nekoliko vrsta ozvucenja,tvoja je verovatno ona osnovna,onaj decko sto je bio sa e39 crnim sa niklovanim retrovizorima ima bolji paket rekao bih ProLogic,sedeo sam u njemu sa Milanom M,i odusevili smo se,tako da nemoj da se razocaravas,jebi ga eto sad vufer cisto da popuni bas,a ako to ne bude dovoljno onda ces morati da menjas zvucnike i da stavljas pojacalo ako su ti neki vec pomenuli.

Link to post
Share on other sites

Ja bih voleo da cujem obrazlozenje zasto je bacen novac? I neki predlog sta da se kupi za 16000 din. (naravno ne mislim na polovne stvari iz oglasa) sto bi radilo bolje i ne bi trazilo zamenu fabriskog player-a. U mnoooogo automobila sam cuo ozvucenje, sto fabrickih, sto menjanih, i ne vidim bolje resenje od ovoga za nekoga ko ne zeli da narusava enterijer automobila i da zadrzi fabricki player... Opet ponavljam ko zeli da cuje kako se cuje ovaj woofer moze da ga cuje kod mene u autu i da sam proceni valja ili ne valja...

Link to post
Share on other sites

@markoni.... nema potrebe da se pravdas niti da se frustriras,niti da na svaki predlog odgovaras sa ubeđivanjem kako je tvoj najbolji.

100 ljudi 100 ćudi.... covjek je otvorio temu da damo prjedloge... imao sam kutije i aktivne i neaktivne i rogate brkate 15cola i 17 cola i sve to traje dok mi ne zatreba gepek il dok mi ne razbije poklopac stop svjetla...to je jedno

drugo...kad je samnom sada zena prije cura ili vecina mojih kolega slusam muziku na vol 5 jer ljudi ne vole to sto ja volim.

trece i kad sam sam i kad su svi uslovi ispunjeni tada u 10'% slucajeva pojacam muziku u kojoj se samo cuje bum tras i tako to....

e onda sam poludio pa u e34 spakovao 4 kulturna zvucnika + 2 kulturna visokotonca i otkrio zvukove kakve nisam znao da postoje.. svako ima svoje... posto je kod vlasnika teme novije auto sa kulturnom mjuzom ja bi samo nazad stavio neke ozbiljnije zvucnike i to je to.... opet kazem svako ima svoje...

Link to post
Share on other sites