Problem, pri niskim obrtajima GUŠI SE, NEMA SNAGU!!!


Recommended Posts

Imam BMW 520, benzinac, 98 godiste. vrsio sam redovne servise na njemu, ali mi je problem sto kada krecem kao da "trokira" oce nece, do jedne granice obrtaja, kad se obrtaji podignu kao da ga nesto ispuca i krene ko lud, nema pucanja, nema cudnih zvukova, samo jednostavno gusenje u niskim obrtajima. najvise prilikom kretanja, ali to se desava i u drugim brzinama.

Link to post
Share on other sites

Potrosnja je veca, isto se desava i na plinu i na benzinu...i sve ono sto sam vec gore naveo, obiso sam majstora i majstora, oni to ustelaju, drzi par dana i opet pocne trokirat i gubit snagu.

Link to post
Share on other sites
Fals

lambde

los senzor radilice

jel mi mozete reci gdje se nalazi taj senzor radilice i koliko je tesko to zamjeniti dal se to mora terat kod majstora ili mogu to i sam zamjeniti???

Link to post
Share on other sites

i ja imam isti problem sa 520i + plin radije bi taj plin izbacio nego tako sam ga kupio koji god sam vidio auto sa ugrađenim plinom imali su problema sa paljenjem te ne radi pravilno na benzin itd

Link to post
Share on other sites
jel mi mozete reci gdje se nalazi taj senzor radilice i koliko je tesko to zamjeniti dal se to mora terat kod majstora ili mogu to i sam zamjeniti???

Senzor radilice je ispod pumpe ze vodu,cesto se desava da kad rikne pumpa voda koja curi kapa direktno na senzor i on jednostavno poludi ili crkne tako da zbog njega dolazi do trokiranja ili nece da upali auto.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nisam bio u mogucnosti prije se javiti, problem sa nepravilnim radom i manjkom snage je jos tu, jel bi mi mogao neko objasniti gdje se nalazi "regulator ler gasa" da ga probam ocistiti mozda mu je to problem jer sam citao malo po slajdovima ovdje....

Kad skinem cep od ulja motor radi isto, mozda malo se jedva primjeti da je promjenio rad.

Kad krecem gusi se, nema snagu i onda odjednom krene ko lud, i desava mi se da mi izbacuje sa plina na benzin.Ako netko bilo sto zna recite da znam od cega da krenem.... hvala puno. pozdrav

Link to post
Share on other sites

pa nisi nista provjerio od navedeng... najprije fals vazduh vidi

jel ima nekih cudnih zvukova,vrlo lako moguce i da je neki vanos prdnuo...

Link to post
Share on other sites

fals vazduh najverovatnije !!! proveri sva creva od filtera do usisne grane!! i ako imas neka na usisnoj proveri i njih. hoce od plina da ispadnu sama iz lezista i kad je sekvent u pitanju.

Link to post
Share on other sites

mozda proveriti i svecice...ja uvek 'pucam' na kompjuter i senzore ali nekada zna biti jako sitan problem....mislim da vecina nasih BMWa starijih ima taj problem ali u manjoj meri prisutan...mozda je masa negde slabo zavijena pa pomalo gubi struju, meni se to desilo na 518 pa sam pretegao sve mase i zaista mi je lepse radio i na leru podigao malo obrtaje a i primetio sam da sam dobio snagu, isto se desava kada covek promeni svecice i filter vazduha, kao da sednes u novi auto...a i fals vazduh je vrlo diskutabilan jer ako imas obican plin (vakuumski) onda zna zaista da pravi problem ali ja mislim da se ne izrazava na taj nacin vec kroz povecanu potrosju i generalno slabiju vucu u svim rezimima...isto pogledaj da nije mozda katalizator zapusen...i kao sto su ti i pre meni komentarisali, kada otklonis te 'sitnije' stvari onda predji na senzore itd...ajde i ja da pitam, sta znaci ako motor menja zvuk kada mu se odvrne poklopac, cep....vidim da to sugerisete da se pogleda pa rekoh da pitam sta se time utvrdjuje?

Link to post
Share on other sites