UGRADNJA METANA


Recommended Posts

Ja znam isto to sto i ti. Samo sam cuo da moze i da ima pumpa u Novom Beogradu ili Zemunu. Stvarno bi bilo dobro ako neko zna nesto vise da nam kaze koju rec. Cuo sam da metan kosta nesto smesno.

Link to post
Share on other sites

Voznja na metan je za 3/4 jeftnija nego na benzin. Bezbedniji je od gasa, a i jeftiniji. Ugradnja sistema kosta od 1600€ pa na vise. Ne postoji mogucnost ugradnje rezervoara umesto rezervnog tocka kao kod gasa, jer je pritisak u rezervoaru 10 puta veci a zbog toga ima 100 razloga zbog kojih ne moze umesto rezervnog tocka. Jedini problem jos uvek je ne rasprostranjena mreza pumpi, do sada je bila samo jedna u pancevu, a evo tek sada cujem za ovu na NBG. I cini mi se da ce se metan moci ugradjivati i u dizele.

Link to post
Share on other sites

mnogo bre komplikovano , drzim se ja gasa...... zasad

Link to post
Share on other sites

mnogo bre komplikovano , drzim se ja gasa...... zasad

Slazem se u potpunosti sa tobom Dragance, mnogo je to skupa zanimacija a pitanje je koliko je i rentabilna. A mene plin kosta samo 300 eura tako da je stvarno previse dati 1600e za takvu igracku.

Link to post
Share on other sites

ja mislim da je to cena za cetiri cilindra , za sestake bi bilo jos vise

Link to post
Share on other sites

Zaboravite na metan, glupo i neisplativo, osim za dostavne automobile koji treba da predju vise od 300kkm.

Prednosti metana nad plinom su jedino u manjoj potrosnji para, ali samo za 20-30%.

Mane su velike, prva je sto je ugradnja najmanje duplo skuplja od sekvencijalnog uredjaja za plin, nema rasprostranjenih pumpi, a po eni je najgore sto su same boce velike i teske ( inace, ne menjaju se, dopunjuju se), pa em nemate prtljaznik, em zamislite kako ide auto koji ima oko 300 kila vise nego obicno ( da ne spominjem sto na vecini vozila bi morali da poradite na promeni zadnjeg vesanja, zbog tezine).

Kad se lepo uradi instalacija, bezbednost je podjednaka ( i veca nego kad vozite na benzin), bez obzira sto je metan na vise od 200 bara, a obican plin na 10-30 bara.

Znaci, zaboravite na metan ako nemate neko dostavno vozilo koje mnogo vozite i koje vam pravi pare, pa vam nije do uzivanja u voznji, vec samo da sluzi.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

bogami ...... stize metan na velika vrata......

Link to post
Share on other sites

Na velika vrata za jedno 5 godina jer gde sada da sipas. izgleda da cemo svi da u gepeke potovarmo rezervoare i da teramo trio fuel sistem.

Sto se mene tice ja ga samo teram na LPG a sad cu da cupam i Zavoli i da stavim VIALLE LPI sistem i onda idemo na trke jer ono sto holandjani uradise sa novom M5 je bato tezak TUNING na LPG-u sa vecim obrtnim momentom do 6000 obrtaja nego na benzoli a samo 1,15 kg LPG-a za 1KG benzina sto nijedan italijan nemoze bez potrosnje od 20 do 30%.

Tako da ja na metanu guram moje govedo sa 220ks umesto sa 300 i kusur i przim klipove sa temperaturom od 1500 C zao mi je nisam M-a kupio da stedim nego da se vozim i ako nesto ima dobre performanse kao i benzolqa to su BIOETHANOL i LPG i ta voznja otprilike u evropi isto kosta.

Tu je tacka za mene a da nepricamo o bocama od 200 do 300 kila sem naravno kevlarskih i titanijumskih koje kostaju po par hiljada eura sto mi nepada na pamet da kupim jer mogu da kupim i motor za te pare i to posten pa i da na njega stavim plin pa opet da stedim.

Ako je do stednje pa ajde da svi ostavimo cigarete pa smo bogatiji za bar 100E mesecno.

Link to post
Share on other sites