evo jedne misterije motor 2.0 24 ventila bez vanosa


Recommended Posts

Kad se zagreje dobro( ali dobro posle nekih pola sata rada) trokira !!!!!

kao da mu neradi neka svecica, gubi snagu probija proradi pa se ugusi opet, i sve tako dok se ne ohladi...

svecice nove !!!!

kad je hladan radi ko sat!!!! isto je i na plin (sekvent) i na benzin!!!!

pomagajte!!!! :angry: :suicide2: :angry: :angry: :angry:

Link to post
Share on other sites

pa ja zato promenio svecice.... al ono nista... :angry: :angry:

doduse i bili je vreme presle preko 100.000 ...

kako da vidim koji je kabl?? ako je do njih?

ili dijagnostika... pa ako ona ne pokaze jbg!!

Link to post
Share on other sites
hoce da pokaze to na dijagnostici????

pa bar da znam koja je ili sta je?? :angry:

moze da bude a nemora, imao sam slucaj kad je zveknula bobina, nista nije izbacio na dijagnostici, sve zivo sam izmenjao i na kraju iz ocaja poceo da menjam bobine i resio ga...

Link to post
Share on other sites

Losa dijagnostika, ako rikne bobina a najcesce zeza kad se ugreje onda na dobroj dijagnostici mora da izadje kod ili ispise "missfiring", to znaci da nema paljenje na odredjenom klipu.

Link to post
Share on other sites

ajd videcemo sta ce biti...

Jos da vidim gde dobro rade dijagnostiku u Nisu... i eto me..

Nema druge..

ee da znate sta sam jos primetio prilikom promene svecica, (valjda sesta, ona najbliza do menjaca ) je bila vlazna skroz... sve ostale ok, ali auto je toliko neravnomerno radio kao da nerade tri a ne jedna!!!

ako to uopste ima neke veze sa ovim... :angry:

Link to post
Share on other sites
ajd videcemo sta ce biti...

Jos da vidim gde dobro rade dijagnostiku u Nisu... i eto me..

Nema druge..

ee da znate sta sam jos primetio prilikom promene svecica, (valjda sesta, ona najbliza do menjaca ) je bila vlazna skroz... sve ostale ok, ali auto je toliko neravnomerno radio kao da nerade tri a ne jedna!!!

ako to uopste ima neke veze sa ovim... :angry:

bice da ti je ta bobina zveknula gde je svecica mokra bila...

teraj na dijagnostiku pa ako ne izbaci nista onda menjaj jednu po jednu dok auto ne pocne da radi kako treba, kad nadjes koja je nju samo zamenis i to je to...

Link to post
Share on other sites
bice da ti je ta bobina zveknula gde je svecica mokra bila...

teraj na dijagnostiku pa ako ne izbaci nista onda menjaj jednu po jednu dok auto ne pocne da radi kako treba, kad nadjes koja je nju samo zamenis i to je to...

potpuno se slazem i ja sam imao taj problem imam isti motor, bobina je najcesce,a moze da bude i dizna neka veruj mi,jer sam imao iste simptome...

Link to post
Share on other sites

da li anomaliju u radu proprati zvuk podizaca.... :angry:

posto kad jedna bombina ne radi m50 to skoro da ne osjeti....mislim osjti ali ne moze se reci da su gusi kao sto si reko...

e sad ako crkava usisni podizac onda dolazi do gusenja ko sto si reko,vlazenja svjeica jer nema zraka da izgori smjesa...i tako..

Samo da naglasim da kad npr na m20 pukne klackalica usisa da auto jedva ide po ravnom....a kad skines kabal sa svjecice auto skoro da leti...tolika je razlika...

takođe moze da bude i pumpa benzina,ima slucajkeva da se griju i pocnu da zaglavljuju...pa se ohčade i onda rade normalno...

i naravno da moze biti sve ovo sto su kolege napisale..pa da ih ne ponavljam...

Link to post
Share on other sites
pa ja zato promenio svecice.... al ono nista... :angry: :angry:

doduse i bili je vreme presle preko 100.000 ...

kako da vidim koji je kabl?? ako je do njih?

ili dijagnostika... pa ako ona ne pokaze jbg!!

Kad si menjao svecice da li su bile masne od ulja?,desava se da izgori dihtung od poklopca ventila i oni okrugli od svecica gde onda ulje dolazi do svecica masti ih i eto ti problema.

Link to post
Share on other sites

ma da, ali je svecica bila mokra kod pipka, a dihtung poklopca sam zamenio pre nego sto sam menjao svecice jer je procurio bas na tim prstenovima...

inace bile NGK zamenio ih sa NGK i nista se nije promenilo..... :angry:

pumpa nije 100% posto isto radi i na plin i na benzin.....

:angry: :angry:

proverio i sva creva oko usisa sve ok....

j***m li ga sta mu je, bolestan sam kad nesto neradi....

poludecu!

ako neko ima nek ideju neka kaze...

Link to post
Share on other sites

E DA!! pitanje za moje komsije (NISLIJE)!!!

>>>>>>>>>>>>GDE NA DIJAGNOSTIKU???? <<<<<<<<<<<

Ako imate neku preporuku bio bih vam zahvalan!!!

Naravno samo da nije Mitic&Co :angry: :angry:

Link to post
Share on other sites
da li anomaliju u radu proprati zvuk podizaca.... :angry:

posto kad jedna bombina ne radi m50 to skoro da ne osjeti....mislim osjti ali ne moze se reci da su gusi kao sto si reko...

e sad ako crkava usisni podizac onda dolazi do gusenja ko sto si reko,vlazenja svjeica jer nema zraka da izgori smjesa...i tako..

Samo da naglasim da kad npr na m20 pukne klackalica usisa da auto jedva ide po ravnom....a kad skines kabal sa svjecice auto skoro da leti...tolika je razlika...

takođe moze da bude i pumpa benzina,ima slucajkeva da se griju i pocnu da zaglavljuju...pa se ohčade i onda rade normalno...

i naravno da moze biti sve ovo sto su kolege napisale..pa da ih ne ponavljam...

gde je taj podizac da pogledam i to... i sta tacno da pogledam??? :angry: :angry:

Link to post
Share on other sites

A mozes i kad pocne da trokira da otkacinjes jednu po jednu bobinu i vidis da li se menja zvuk tj da li reaguje,mislim da za to ne moras da ides na dijagnostiku,ta na koju ne reaguje je u problemu,zamenis je i vozis (naravno ukoliko je do nje)

Link to post
Share on other sites

LJUDI resio!!!!!

nije bobna , nego frulica!!! probila verovatno jer je bila u ulju....

sad prede !!!!!

:good: :dirol: :lol2: :lol2: :rolleyes: :) :unsure: :lol2: :dance3: :dance3: :dance3:

Drugari hvala !!!!!!

Link to post
Share on other sites